Více
  20.2 C
  Czech
  Úterý 25. června 2024

  Sešívaná invaze. Tribuna Sever pěti chorey ozdobila finále MOL Cupu

  Finále poháru patřilo Slavii, sešívaní zvítězili na hřišti i v hledišti. Tribuna Sever se prezentovala hned pěti obrovskými choreografiemi, hlasité fandění podpořila pyrotechnikou. Fotky a videa ohromujícího výkonu červenobílého tábora v ochozech oblétají fotbalovou Evropu, fanoušci žasnou. Ultras klubu z Vršovic si dokonce v jednom z choreí rýpli do nepovedené prezentace Sparty při ligovém derby.

  Impozantní představení mají za sebou fanoušci pražské Slavie. Tribuna Sever se v rámci finále českého poháru, které se hrálo na Letné, rozhodla posunout úroveň podpory svého klubu o několik řádů výše. Pochod, pět choreografií, pyrotechnika, fandění už hodinu před výkopem, dlouhé a dělené chorály a mnoho dalšího.

  Cesta na Letnou

  Fanoušci Slavie vyrazili na 306. derby pražských „S“ pochodem z náměstí Republiky. Stovky fanoušků zamířily do epet ARENY hromadně přes Štefánikův most a Letenský tunel. Všichni měli stejná bílá trika, na nichž se psalo o sešívané invazi. Trika byla pro pohár, dle TS, povinná.

  Fandění slávistů na stadionu začalo už bezmála hodinu před výkopem. Zatímco třetina svatostánku, která patřila Spartě, byla téměř prázdná, červenobílé ochozy, fanouškovskou terminologií řečeno, bouřily už při rozcvičce. Kotel hecovalo několik tzv. spíkrů ze speciálního lešení za brankou.

  Sparťané začali se supportem až těsně před výkopem. Hlasitostí se na úvod svému rivalovi vyrovnali, v průběhu zápasu šlo ale jejich tempo dolů. I s ohledem na výsledek to bylo poměrně logické. Naopak opačná strana stadionu na podpoře přidávala.

  Pět celotribunových prezentací

  Největší kredit pak dostávají příznivci vítězného celku za choreografie. Těch totiž připravili hned pět a všechny byly roztaženy přes celou tribunu za bránou. Tu úvodní, s jednoduchým nápisem „Slavia“, rozbalili ještě před výkopem. Druhá přišla v 10. minutě, Tribuna Sever odprezentovala kartoniádu, jež ukázala rok založení klubu, tedy 1892.

  Třetí choreografii rozbalili sešívaní po půlhodině hry, tematiku Star Wars, kterou si letos vyměnili s Baníkem Ostrava, dodrželi i nyní, známá postava velmistra Yody říkala: „Slávisti, ať vás provází síla.“

  Ve druhé půli tempo neupadalo, čtvrtá prezentace byla narážkou na potrhané a nepovedené choreo letenských v posledním ligovém derby. Domácí kotel po divoké remíze 3:3 napsal o sektoru nad tím svým, že je plný „párkožroutů“. Tribuna Sever si tak na pohár připravila trefnou odpověď.

  Spektakulární fanouškovskou show uzavřeli slávisté vlajkami, které měli lidé už během pochodu, doplněnými o bílé stroboskopy. Fandění pokračovalo i 40 minut po zápase, není divu, byl důvod k oslavám.

  Slavia posunula úroveň fandění v Česku na zcela novou úroveň, o 306. derby se bude mluvit ještě hodně dlouho. A to zejména díky fanouškům.

  Sledujte nás na sítích

  Lando Norris předstihl Maxe Verstappena a získal pole position ve Velké ceně Španělska

  Lando Norris, pilot McLarenu, dosáhl své první pole position ve Formuli 1 po téměř třech letech, když v Barceloně porazil Maxe Verstappena. Norris popsal své kolo na pole position při Velké ceně Španělska jako "umělecké dílo".

  Lando Norris předstihl Maxe Verstappena a získal pole position ve Velké ceně Španělska

  Lando Norris, pilot McLarenu, dosáhl své první pole position ve Formuli 1 po téměř třech letech, když v Barceloně porazil Maxe Verstappena. Norris popsal své kolo na pole position při Velké ceně Španělska jako "umělecké dílo".