16.9 C
    Úterý 7. května 2024

Sešívaný kanár pro Tiraspol, Vindahlova minela. Plzeň uspěla

Navzdory brzké trefě Birmančeviče padli fotbalisté Sparty v souboji s Betisem poměrem 1:2. Vyrovnání přišlo po velké chybě golmana Vindahla, skóre pak otočil Isco. Veselo bylo v Edenu, odplata za rok 2009 vyšla Slavii na jedničku. Respektive na šestku, neboť právě tolik branek sešívaní nadělili Tiraspolu. O soutěž níže zvítězila i Plzeň, pro sedmý pohárový triumf v řadě si došla v Astaně.

Evropské poháry začaly pro české týmy skvěle. Viktoria, Sparta i Slavia první kolo vyhrály a nyní v kole druhém k tomu opět nebylo daleko. Jediným výběrem, kterému utekly body do tabulky i koeficientu, byli letenští.

Svěřenci kouče Priskeho začali v Seville snovým způsobem. Nádhernou akci vedoucí z vlastní poloviny vyšperkoval přesnou přihrávkou za obranu Ryneš a naběhnuvší Birmančevič překonal tvrdou střelou domácího brankáře.

Avšak nadějné vedení si český celek udržel jen necelých šest minut. Pak přišla hrubice s velkým H od strážce pražské svatyně Petera Vindahla. Dán podcenil poskakující míč, podběhl ho, pouze jej tečoval ramenem a pohotový napadající osmnáctiletý Assane Diao jej uklidil do odkryté klece.

Spartu tento moment sice zdánlivě nepoznamenal, stále držela herní kvalitu na vysoké úrovni, už se jí ale nepodařilo vsítit druhou branku. A tak se ke slovu dostal muž, jenž sloužil dlouhá léta Realu Madrid. O třech bodech pro Real Betis rozhodl v 79. minutě Isco.

Slavia smazala Šeriff

Do Prahy dorazil Tiraspol. A odjížděl s kanárem. Slavii se totiž podařilo vsítit Šeriffu hned šest branek, čímž přepsala svou historii a zaznamenala nejvyšší výhru ve skupině evropských pohárů. Střelecký mejdan odšpuntoval Mojmír Chytil, jenž se prosadil ve 4. minutě. O necelých dvě stě sekund později zvýšil Ogbu.

Před pauzou si dal Garananga vlastní gól a ve druhé půli úřadovali Schranz s Douděrou. Na konečných 6:0 pak uzavřel duel opět Chytil. Odplata za rok 2009, kdy Tiraspol ukradl vršovickému mužstvu play-off předkola Ligy mistrů, tak vyšla nejlépe, jak mohla.

Viktoria protahuje vítěznou šňůru

Plzeň čekala dlouhá cesta do Kazachstánu, kde čelila tamní Astaně. A přesto, že v 51. minutě inkasovala, za pět minut už vedla 2:1. Bleskový obrat měli na svědomí Chorý a Kalvach. Stav už se neměnil, Viktoria vyhrála a vede skupinu C.

Druhé kolo: Tyson Fury vs. Oleksandr Usyk, datum odvety odhaleno

Zápas mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem je naplánován na druhou půlku tohoto měsíce. Bude to první Undisputed zápas o titul v těžké váze po téměř čtvrtstoletí. Očekávaný zápas, který byl již třikrát odložen, se uskuteční v Rijádu, přičemž bude platit klauzule o oboustranné odvetě.

Do brány světového šampionátu se za USA postaví Trey Augustine

Hokejový tým mužů Michiganské státní univerzity může být více než spokojený. Na nadcházejícím mistrovství bude mít zastoupení. Za Spojené státy se na led totiž postaví mladý nadějný hokejista Trey Augustine. Tahle hvězda z USA si v bráně poradí s jakoukoli výzvou. Do základní sestavy se dostal jako náhrada. I tak se ale bavíme o nebývalém úspěchu pro mladého Augustina.