Více
  9.1 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Dres Michaela Jordana láme rekordy. V aukční síni se prodal za šílenou cenu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Není nic, co by dokonalý Michael nezvládl. Svojí vysokou cenu nám znovu předvedl při dražbě svého dresu. Dres legendy Chicago Bulls, který měla na sobě během finálového zápasu v roce 1998, vydražila aukční síň za neskutečných 10,1 milionů dolarů. V přepočtu se jedná o neuvěřitelných 250 milionů korun, což z něj dělá nejdražší dres, který se kdy prodal. Cenou překonal i fotbalového Boha, Diega Maradonu.

  Dres Michaela Jordana přelámal všechny dosavadní rekordy. Podle zdrojů překonal částku 9,28 milionů dolarů (216 milionu korun), která byla letos vybrána za dres „Hand of God“ fotbalové legendy Diega Maradony z mistrovství světa 1986. Původní odhady byly podle znalců dvakrát nižší, cena se nakonec vyšplhala do nekonečných výšin.

  „Michael Jordan utvrzuje, že je na vrcholu stejně jako před 25 lety. Dokazuje, že je nejlepší ze všech,“ uvedl v prohlášení Brahm Wachter, vedoucí sběratelských předmětů. „V týdnech, kdy jsme aukci oznámili, bylo cítit vzrušení nejen ze strany sportovních fanoušků, ale i sběratelů, kteří touží vlastnit vzácný kus historie,“ dodal Wachter.

  Prodej dresu Michaela Jordana také překonal cenu za nejlépe zaplacený dres v NBA. Rekord doposud držel zesnulý Kobe Bryant, jehož dres se loni prodal za 3,69 milionu dolarů. Ve finále NBA v roce 1998 se Bulls podruhé v řadě utkali s Utah Jazz. Jak bylo popsáno v dokumentu The Last Dance (Poslední tanec), Jazz prohráli s Jordanem a Bulls během finále NBA v roce 1997, ale díky Karlu Maloneovi, Johnu Stocktonovi a trenérovi Jerrymu Sloanovi byli považováni za potenciální uchazeče o ukončení mistrovského tažení Chicaga.

  V šestém finálovém zápase Jordan 20 sekund před koncem ukradl Malonemu míč, proběhl hřištěm a rychlým skokem pět sekund před koncem zvýšil vedení Bulls na rozdíl jediného bodu. Přesně tímto tahem si zajistil sladké vítězství a přesně proto má tento vydražený dres takovou hodnotu. Finále v roce 1998 skončilo šestým vítězstvím Bulls za necelých deset let. Po této sezóně Jordan podruhé ukončil svou basketbalovou kariéru. Až v roce 2001 se vrátil k basketbalu v týmu Washington Wizards.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno