ŠipkySenzace na šipkařském mistrovství světa! Obhájce titulu a skvělý bavič s čírem...

Senzace na šipkařském mistrovství světa! Obhájce titulu a skvělý bavič s čírem Peter Wright končí

Třetí kolo světového šampionátu v šipkách nabídlo skvělou podívanou s ještě fantastičtějším koncem. Do zápasu nastoupil obhájce prvenství a druhý hráč světového žebříčku Peter Wright. Na turnaji ale překvapivě končí, prohrál totiž v sedmisetové bitvě s až 31. nejlepším šipkařem světa Gabrielem Clemensem.

Pro ty, kdo sledují šipky, nebude jméno Petera Wrighta představovat nic neznámého. Extravagantní šipkař s přezdívkou „Snakebite“ neboli Hadí uštknutí je pověstný svými šílenými účesy, zároveň ale patří mezi světovou špičku. Vloni triumfoval na mistrovství světa premiérově a samozřejmě se letos chtěl o obhajobu pokusit.

K tomu ale nedojde. Skotského rodáka totiž ve třetím kole zastavil Gabriel Clemens. Německý hráč je o 13 let mladší a v žebříčku mu patří až 31. místo. Šipkař s přezdívkou „Německý obr“ se postaral o dosavadní největší senzaci turnaje. Zvítězil 4:3 a Wrigtovy sny o titulu roztrhal na kusy.

„Nemám slov, hrál jsem proti mistrovi světa. Peter je fantastický hráč i člověk a jsem neskutečně šťastný. V posledních týdnech jsem se cítil dobře a hodně jsem trénoval. Byl to skvělý večer, ale pořádně si to uvědomím asi až zítra,“ prohlásil bezprostředně po turnaji Clemens, který se do té doby dostal na mistrovství světa jen mezi nejlepších 32.

Je otázkou, zda bude Clemens režírovat další překvapení i v dalším kole. V tom se potká s také papírově ne zrovna favorizovaným šipkařem Krzysztofem Ratajskim z Polska, který vyřadil v tom samém kole hvězdu – Australana Whitlocka. Odpověď se dozvíme ve středu.

Nejčtenější tento týden

Sebastian Sawe přepsal historii maratonu. V Londýně pokořil dvouhodinovou hranici

Londýnský maraton přepsal atletickou historii. Sabastian Sawe posunul hranici, o které se dlouho mluvilo jako o nedosažitelné. Výkon pod dvě hodiny byl roky považován za symbol absolutního limitu lidských možností. Teď už to neplatí.

Vladař chyboval a Flyers padli, Carolina už slaví postup

Philadelphia nezvládla první postupový mečbol a doma podlehla Pittsburghu. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyři góly a jeden šel na jeho vrub. Flyers ale stále vedou sérii 3:1. Carolina naopak nezaváhala a jako první tým si zajistila místo ve druhém kole.

Souček po gólu za West Ham: Momentum je na naší straně. Kinský pomohl Tottenhamu nulou

Tomáš Souček pomohl West Hamu důležitou brankou k výhře 2:1 nad Evertonem a po zápase mluvil o obrovských emocích i klíčovém momentu sezony. Český záložník odehrál svůj 200. duel v Premier League a zároveň si upevnil postavení nejlepšího českého střelce v historii soutěže. Důležitý krok v boji o záchranu udělal i Tottenham, za který čisté konto vychytal Antonín Kinský.

Dosunmu zaskočil Denver životním výkonem. Jokič a Nuggets jsou v NBA krok od vyřazení

Denver s Nikolou Jokičem nezvládl ani druhý zápas v Minnesotě a po porážce 96:112 je v sérii na hraně vyřazení. Hlavní postavou večera byl Ayo Dosunmu, který jako náhradník explodoval 43 body a předvedl nejlepší střelecký výkon kariéry.

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama