5.4 C
Czech
Pondělí 30. března 2026
ŠipkySemifinále The Masters ozdobí bitva bývalých mistrů světa a anglické derby

Semifinále The Masters ozdobí bitva bývalých mistrů světa a anglické derby

Druhý major roku 2023 vrcholí, na The Masters se do semifinále probojovala trojice Angličanů, kterou doplnil ikonický Skot Peter Wright. Právě ten se utká s katem Michaela van Gerwena Robem Crossem, druhé semifinále přinese souboj mezi Chrisem Dobeym a Michaelem Smithem.

Nedělní program odstartoval Dirk van Duijvenbode s „Hollywoodem“ Chrisem Dobeym. A přestože měl Holanďan více hozených 180, jednou dokonce sedm perfektních šipek v řadě, Angličanovi podlehl poměrem 5:10. 

Dvaatřicetiletý čtvrtfinalista letošního světového šampionátu tak má solidně nakročeno do finále The Masters. A možná i do Premier League? Kdo ví… Hlavní šipkařská organizace PDC stále ještě nic neprozradila. 

Chris Dobey si ale bude muset nejprve poradit v semifinále s obrovskou překážkou v podobě úřadujícího mistra světa a nové světové jedničky Michaela Smithe. „BullyBoy“ vyhrál kromě MS i listopadový Grand Slam a nedávný podnik Bahrain Darts Masters a jde z něj strach.

Duel bývalých mistrů světa

Druhá bitva pak nabídne divákům ve vyprodané Marshall Areně v anglickém městě Milton Keynes souboj dvou bývalých světových šampionů. Peter Wright, jenž opanoval ten největší turnaj světa hned dvakrát, a to v letech 2020 a 2022, se utká s Robem Crossem, kterému se podařilo triumfovat v roce 2018 ve finále proti legendárnímu Philu Taylorovi.  

„Voltage“ přetlačil ve čtvrtfinále favorizovaného Michaela van Gerwena 10:7, kdy jej nad vodou drželo skvělé zavírání. Se 43,48% úspěšností na doublech odolal holandskému průměru 99,02 a postoupil do semifinále. I Cross si dělá po letech zálusk na Premier League…

Peter Wright má tuto prestižní šipkařskou soutěž jistou, nicméně po nedávné výhře Nordic Darts Masters v Kodani by chtěl zvítězit i na majoru The Masters. Zatím hraje výborně. V osmifinále si poradil s Davem Chisnallem a čekal ho souboj s Jonnym Claytonem.

Velšan byl na čtvrtfinále výborně připraven a svedl s Wrightem pohlednou bitvu. Ale trápily jej doubly, ze 22 pokusů zasáhl dvojnásobek jen šestkrát, zatímco Wright trefil 10 šipek ze 20. A to rozhodlo. Skot vyhrál 10:6 na legy s průměrem 101,34 bodů.

Semifinálová klání vypuknou ve 20:15h, start finále se bude ještě ladit dle konce boje mezi Wrightem a Crossem. Přibližný odhad PDC je nyní na 23:10h.

Nejčtenější tento týden

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.

Siniaková může v Miami získat Sunshine Double

Kateřina Siniaková stojí v Miami před dalším velkým zápisem do tenisové historie. Společně s Taylor Townsend může ovládnout i druhou velkou březnovou tisícovku v USA a doplnit tak vzácný Sunshine Double. Po triumfu v Indian Wells jí k tomu chybí už jen poslední výhra.

Jágr kariéru oficiálně ještě neukončil

Jaromír Jágr ještě nevyslovil definitivní konec, ale zároveň dává jasně najevo, že další start už se rychle neblíží. V 54 letech už nechce podřizovat hokeji tolik času, energie a každodenní přípravy jako dřív. Hra ho stále baví, jenže poměr mezi obětí a tím, co mu dnes zápasy dávají, se podle něj změnil.

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.

Dvakrát 170. Luke Littler v Berlíně ohromil drtivou nominací 

Angličan Luke Littler v Berlíně předvedl výkon na hranici dokonalosti, když ve finále Premier League dvakrát zavřel maximální 170 a zlomil odpor Michaela van Gerwena. Devatenáctiletý mladík tak potvrdil, že patří k největším hvězdám současných šipek.

Sabalenka porazila Rybakinu a zahraje si finále Miami Open

Aryna Sabalenka postoupila podruhé za sebou do finále turnaje v Miami a dál útočí na mimořádný double. Světová jednička v semifinále přehrála Elenu Rybakinu 6:4, 6:3 a po triumfu v Indian Wells zůstává jediný krok od takzvaného Sunshine Double. Ve finále ji čeká domácí Coco Gauff.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama