Výkonná ředitelka Velšské ragbyové unie (WRU) Abi Tierney odmítla přijmout rezignaci hlavního trenéra Warrena Gatlanda po domácí porážce Walesu s Itálií 24:21 v turnaji Six Nations. Tato prohra znamenala pro tým první dřevěnou lžíci po 21 letech a čistou porážku poprvé od roku 2003.

Gatland, který se k trénování Walesu vrátil v roce 2022, po neuspokojivém výkonu týmu předložil svou nabídku na rezignaci. „Právě jsem Abi [Tierney] v šatně řekl, že pokud chce, abych rezignoval, udělám to docela rád,“ prohlásil Gatland. Tierney však nabídku rázně odmítla a vyjádřila obavy, že by Gatlanda z týmu ztratila.

Navzdory nedávným problémům týmu je Gatland nadále odhodlán vést Wales až do mistrovství světa 2027. „Ano, rozhodně. Ten závazek jsem přijal,“ potvrdil. Gatland také vyjádřil důvěru ve svou schopnost zvrátit osud týmu.

Ztráta zkušených hráčů

Porážka s Itálií znamená dvanáctou prohru Walesu v posledních 13 zápasech Six Nations, včetně sedmi domácích porážek v řadě. Od Gatlandova návratu si tým v deseti zápasech Six Nations připsal pouze jedno vítězství. Jeho celková bilance během druhého působení je šest výher v 18 zápasech, přičemž čtyř vítězství dosáhl během loňského mistrovství světa ve Francii, kde Wales došel do čtvrtfinále.

Gatland přiznal problémy, kterým tým čelí, včetně ztráty zkušených hráčů kvůli odchodu do důchodu a zraněním. Ohledně budoucnosti však zůstává optimistický. „Momentálně jsme asi trochu na dně, ale upřímně řečeno, vidím nějaké světlo na konci tunelu,“ řekl.

Gatland a Tierney provedou revizi turnaje Six Nations 2024, přičemž celková strategie velšského ragby se očekává do června. Tým se v červnu utká s mistry světa z Jihoafrické republiky v Twickenhamu a poté v červenci odcestuje do Austrálie na sérii dvou testů.

ZDROJBBC, The Guardian, Eurosport, X, Foto: Reuters
Předchozí článekCarlos Alcaraz: Španěl se po výhře nad Jannikem Sinnerem utká s Daniilem Medveděvem
Další článekPravidla, systém a formát MS v hokeji 2024

Napište svůj komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno