George North, 31letý velšský ragbista, oznámil, že po sobotním utkání s Itálií končí s mezinárodním ragby. Tato překvapivá zpráva přišla krátce poté, co trenér Warren Gatland zařadil Northa do týmu Walesu.

Northova mezinárodní kariéra, která začala, když mu bylo pouhých 18 let, byla pozoruhodná. Za Wales si vysloužil 120 reprezentačních startů. Vyjádřil vděčnost za možnost reprezentovat svou zemi. „Rozhodl jsem se, že sobotní zápas ukončí mou mezinárodní kariéru. Po 14 letech cítím, že nastal ten správný čas odejít,“ uvedl North v prohlášení.

Hvězda ragby si vážila každého okamžiku stráveného v dresu Walesu a je vděčná za možnost hrát po boku výjimečných spoluhráčů. „Měl jsem velké štěstí, že jsem si mohl splnit svůj sen. Těším se na další kapitolu,“ dodal.

Northovo rozhodnutí ukončit kariéru možná ovlivnil jeho nadcházející odchod z velšského ragby do francouzské Provence, kam se chystá letos v létě. Navzdory svému věku a pokračující dobré výkonnosti vedl North s Gatlandem několik „upřímných rozhovorů“ o své budoucnosti v mezinárodním ragby.

Oznámení šokovalo

North debutoval za Wales jako osmnáctiletý proti Jihoafrické republice a od té doby nastřílel za svou zemi 47 tref, což je rekord, který překonal pouze Shane Williams. V roce 2013 absolvoval s britskými a irskými lvy turné po Austrálii a o čtyři roky později po Novém Zélandu.

Northovo oznámení o odchodu do důchodu bylo pro mnohé šokem. Dle svého vyjádření je vděčný za podporu, které se mu v průběhu let dostalo. „Děkuji všem za podporu v průběhu let. Diolch, George,“ uzavřel.

Hlasující na webu BBC Sport podpořili odvolání centrů George Northa a Nicka Tompkinse pro sobotní rozhodující zápas o dřevěnou lžíci proti Itálii v Cardiffu. North odehraje svůj poslední mezinárodní zápas poté, co byl odvolán na zápas Six Nations proti Itálii v Cardiffu.

ZDROJBBC, Wales Online, X, Foto: Reuters
Předchozí článekBarcelona postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů, Xavi reaguje na kritiku
Další článekNejlepší comeback v Premiere League za posledních 20 let: Bournemouth vs. Luton 4:3

Napište svůj komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno