Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Kouřil a pil, teď tvoří rekordy. Litevec uběhl za jediný den přes 300 kilometrů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ještě před 10 lety byste do běžce Aleksandra Sorokina ani náhodou neřekli, že bude vyhrávat závody, bořit rekordy a zapisovat se do běžecké historie. Litevec, který dříve pil, kouřil a vážil přes 100 kilogramů, o víkendu uběhl během jediného dne více než 300 kilometrů. A měl na svědomí další maximum.

  Kdybyste potkali Aleksandra Sorokina před rokem 2013, uvidíte muže s nadváhou, který svůj volný čas vyplňuje návštěvami restauračních zařízení, pitím piva a kouřením. Už tehdy věděl, že jeho životospráva ani náhodou není ideální, vše se ale změnilo až v době, kdy epidemie čínské chřipky a lockdownu v Litvě.

  Začal běhat, postupně si přidával kilometry a dostával se do formy. Vše vygradovalo 300 kilometry, které Sorokin běhal týden co týden. Nakonec se rozhodl, že svou novou vášeň posune na další level a začal se zúčastňovat závodů. Obrovskou zálibu našel v dlouhých tratích a bězích na čas, ve kterých už dokázal překonat či vytvořit velkou řadu rekordů.

  V současné době drží světový rekord v bězích na 50 mil, 100 mil, 100 kilometrů, největší vzdálenost v historii zaběhl také za časové úseky 6 hodin, 12 hodin nebo 24 hodin. Poslední zmíněný rekord o víkendu překonal podruhé. Své vlastní maximum z roku 2021, zhruba 309 kilometrů, navýšil o dalších 10 kilometrů.

  Únava se dostavila

  Rekordy, rekordy a rekordy. To všechno dostane další rozměr po zjištění faktu, že Sorokin začal pořádně běhat až ve svých 32 letech a v nejlepší formě je až o několik let později.

  Ale zpět k rekordu za 24 hodin. Nový rekord, který zaběhl na mistrovství Evropy a závodu 24 hodin IAO, má hodnotu 319 kilometrů a 614 metrů k tomu. „Jsem velmi unavený, ale nadšený. Začal jsem běhat, abych se dostal do formy, když jsem vážil sto kilogramů. V té době jsem nesportoval a hodně pil a kouřil,“ pronesl v rozhovoru pro časopis Running Magazine.

  „Doufám, že moje cesta inspirovala ostatní, aby šli za svými cíli,“ doplnil Litevec, jehož pozoruhodný příběh se stal hitem sportovního světa.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno