7.2 C
Czech
Pátek 27. února 2026
FotbalSedm měsíců na špici, teď první pád. Citizens porazili Gunners a vedou...

Sedm měsíců na špici, teď první pád. Citizens porazili Gunners a vedou ligu

Reklama

Mimořádně vypjatý souboj nabídla včerejší dohrávka 12. kola Premier League. Proti sobě nastoupili dva nejžhavější kandidáti na titul a už před zápasem se očekávalo drama. To nakonec přišlo, bohužel pro vedoucí Kanonýry ale v jejich neprospěch. Manchester City po sedmi měsících vystřídal své soky v čele neúplné tabulky.

Pokud by se dala letošní sezona shrnout jedním slovem, nejspíš by to bylo slovo „překvapení“. Arsenal letos nastartoval neskutečnou jízdu a tabulce anglické nejvyšší soutěže kraloval dlouhých sedm měsíců. Jelikož mluvíme v minulém čase, je jasné, že už to neplatí v současné době. Vedení se včera ujal Manchester City.

Ten se potkal s Arsenalem v rámci dohrávky 12. kola a do vedení se dostal už ve 24. minutě díky De Bruynemu. O tom se po zápase mluvilo také kvůli potyčce s trenérem Arsenalu Mikelem Artetou, který mu ukopl balon, když si pro něj Belgičan běžel kvůli autovému vhazování. Artetova družina vyrovnala po penaltě ve 42. minutě, tím to ale z její strany skončilo.

Po změně stran se prosadili za hosty v 72. minutě Grealish a po něm udeřil za dalších deset minut nejlepší kanonýr Premier League Erling Haaland. Citizens oslavili triumf a prodloužili sérii ligových výher nad londýnským klubem na jedenáct. Arsenal má ještě jeden zápas k dobru a má stejně bodů jako City.

Zvládneme to, věří Arteta

I přes porážku neztrácí trenér Gunners naději. Titul má jeho tým ve svých rukou a věří, že tažení zvládne. „Díky výkonu a úrovni, kterou tým proti City předvedl, věřím v titul víc než před zápasem. S takovým publikem, jaké doma máme, to dokážeme. Fanoušci mají víru pořád, cítím to. Tuší, že to společně zvládneme,“ řekl po porážce španělský lodivod.

„Oni měli tři šance a dali je. My jsme až na penaltu neproměnili nic. Hráli dlouhé míče, tím nás trápili,“ rozpovídal se Arteta. A v podobném duchu mluvil také kapitán Martin Ödegaard. „Tohle je fotbal. Někdy šance padnou, někdy ne. Ale právě v tom se musíme zlepšit,“ burcuje sebe a své spoluhráče z Arsenalu.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Stephen Bunting umlčel kritiky. V Belfastu předvedl večer kariéry

Anglický šipkař Stephen Bunting zažil v belfastské SSE Arena Belfast večer, který může zásadně změnit jeho sezonu v Premier League. Po třech týdnech bez jediné výhry a sílící kritice ze strany fanoušků odpověděl nejlepším možným způsobem, tedy suverénním triumfem, během něhož porazil hned několik elitních soupeřů a umlčel všechny pochybovače.

Krejčí přispěl 14 body k výhře Portlandu nad Chicagem

Vít Krejčí odehrál v NBA druhý střelecky nejlepší zápas v dresu Portlandu a pomohl k výhře 121:112 na palubovce Chicaga. Český rozehrávač zapsal 14 bodů, k tomu přidal tři doskoky a dvě asistence. Trail Blazers navázali na povedené venkovní období, zatímco Bulls dál čekají na výhru.

Josh Rock rozjásal Belfast. V domácí aréně trefil svůj první nine-darter v Premier League

Šipkař Josh Rock ze Severního Irska zažil ve čtvrtek večer okamžik, na který nikdy nezapomene. V rámci večera Premier League v belfastské SSE Arena Belfast trefil svůj první nine-darter v této prestižní soutěži a přiznal, že šlo o „speciální pocit“. Dokonalý leg rozburácel celou arénu. 

Nečas dal dva góly, Pastrňák zapsal padesátou asistenci sezony

Martin Nečas pokračuje ve skvělé formě i po návratu soutěže. Ve čtvrtečním programu NHL vstřelil oba góly Colorada, jenže domácí celek přesto padl s Minnesotou 2:5. David Pastrňák naopak pomohl asistencí k výhře Bostonu 4:2 nad Columbusem a do statistik si připsal už padesátou přihrávku v sezoně.

Crosby se ozval po zranění, Gudase neobviňuje

Sidney Crosby dohrál olympijské čtvrtfinále s Českem jen pár minut a zbytek turnaje už vynechal. Teď ví, že nepomůže ani Pittsburghu, mimo hru má být nejméně čtyři týdny. Přesto Radko Gudase neobviňuje a odmítá, že by český obránce překročil hranici. Mluví klidně a bere to jako součást hokeje.

Jonny Clayton znovu vyzve Littlera. Premier League míří do Belfastu

Jonny Clayton vyzve v Belfastu světovou jedničku Lukea Littlera v očekávané repríze nedávného souboje z Glasgow. Další večer šipkařské Premier League slibuje napínavé bitvy o klíčové body i návrat Michaela van Gerwena po zdravotní pauze. Průběžné pořadí je mimořádně vyrovnané a každý zápas může zásadně zamíchat kartami.

První ženský dokonalý leg na PDC ProTour. Historický moment nejen pro Beau Greaves

Anglická šipkařka Beau Greaves se zapsala do historie profesionálních šipek, když na turnaji Players Championship 6 v Leicesteru předvedla perfektní leg a stala se první ženou, která zaznamenala nine-darter na okruhu PDC ProTour. Výjimečný okamžik přišel v dramatickém duelu proti zkušenému Mensuru Suljovicovi. Nakonec jej porazila těsně 6:5.

Nečas po olympijské pauze nastartoval Colorado výhrou nad Utahem

Martin Nečas naskočil do prvního zápasu NHL po olympijské pauze ve velkém stylu. Gólem a asistencí řídil výhru Colorada 4:2 na ledě Utahu, v brance domácích stál Karel Vejmelka. Bodovali i další Češi, Radko Gudas pomohl Anaheimu při výhře 6:5 nad Edmontonem a Tomáš Hertl přihrál na pojistku Vegas v duelu s Los Angeles. V akci byl také brankář Daniel Vladař, který i přes porážku Philadelphie ve Washingtonu zaujal 26 zákroky.

Conor Benn změnil promotéra. Jeho novým šéfem bude Dana White

Britský boxer Conor Benn udělal jedno z nejvýraznějších rozhodnutí své kariéry. Devětadvacetiletý bojovník po deseti letech ukončil spolupráci s promotérskou stájí Matchroom Boxing a podepsal smlouvu s novým projektem Zuffa Boxing, za kterým stojí šéf UFC Dana White. Benn uvedl, že jeho cílem jsou „zápasy pro odkaz“ a vystoupení na těch největších světových scénách.

Inter doma padl a v Lize mistrů končí, Bodö/Glimt slaví historický postup

Loňský finalista Ligy mistrů Inter Milán zažil tvrdý náraz. V play off nestačil ani v odvetě na Bodö/Glimt a do osmifinále nejde. Norský klub z města za polárním kruhem naopak píše mimořádný příběh. V úterý postup potvrdilo také Atlético Madrid, Bayer Leverkusen s Patrikem Schickem a Newcastle.

Násilí kartelů v Mexiku. Prezidentka ujišťuje, že fanoušci mistrovství světa 2026 jsou v bezpečí

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaum odmítla obavy o bezpečnost fanoušků na fotbalovém mistrovství světa 2026. Učinila tak poté, co smrt šéfa drogového kartelu vyvolala vlnu násilí v několika státech. Podle vlády se situace rychle vrací k normálu.

Ross Smith si připsal cenné vítězství na Players Championship 5 v Leicesteru

Anglický šipkař Ross Smith potvrdil skvělou formu z úvodu sezony a suverénním výkonem ovládl pátý turnaj série Players Championship 2026 v Leicesteru. Ve finále nedal větší šanci krajanovi Chrisu Dobeymu, kterého porazil jednoznačně 8:2, a připsal si už sedmý titul na prestižním okruhu Players Championship. Turnaj přinesl nejen dominantní jízdu vítěze, ale také několik překvapivých výsledků.

Češi v Dubaji začali vítězně, Menšík i Lehečka jdou dál

Čeští tenisté Jakub Menšík a Jiří Lehečka vstoupili do turnaje v Dubaji vítězně a postoupili do druhého kola. Menšík přehrál Huberta Hurkacze 6:4 a 7:6, v tie breaku proměnil až pátý mečbol. Lehečka se naopak protrápil proti Lucovi Nardimu, nakonec však otočil zápas na 4:6, 6:4 a 6:2.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama