FotbalSbohem, Leo a Kyliane. Paříž opět končí v Lize mistrů, Bayernu nedala...

Sbohem, Leo a Kyliane. Paříž opět končí v Lize mistrů, Bayernu nedala ani gól

Sen o zisku ušaté trofeje pro vítěze Ligy mistrů se z pohledu Paris Saint-Germain znovu rozplynul. Ani letos se fotbalisté z hlavního města Francie nedostali přes osmifinále. Nad jejich síly byl mnichovský Bayern, který ve dvou zápasech vyhrál v součtu 3:0 a zajistil si postup mezi nejlepší osmičku soutěže.

Jako by Paříži zkrátka nebyla Liga mistrů souzená. Takhle nějak se omluví o francouzském velkoklubu ve spojení s milionářskou soutěží po včerejším odvetném souboji s Bayernem. Už po losu se vědělo, že jeden favorit bude ze hry venku, většina fandů si ale myslela, že půjde dál právě Paris Saint-Germain. To se však nestalo.

Pařížané doma prohráli před dvěma týdny 0:1 a do Bavorska jeli mazat manko. Před prvním hvizdem byli natěšení a třeba hvězdný kanonýr Kylian Mbappé hlásil, že na hřišti nechají všechno a dojdou si pro vítězství. Hra ale následně vypadali všelijak jinak, jen ne takhle. Paris Saint-Germain nepůsobilo dobrým dojmem a nakonec prohrálo 0:2.

V součtu tři góly obdržené, ani jeden vstřelený. Paříži chyběl kousek hned v prvním poločase, kdy po chybě brankáře Sommera pálil do prázdné branky Vitinha. Parádním zákrokem se ale blýskl domácí stoper De Ligt, který se stal těsně před brankovou čárou prvním hrdinou večera. Těmi druhými pak byli střelci.

Sestup se Stoke, teď góly za Bayern

Eric Maxim Choupo-Moting prožívá snovou sezonu. Letos dal jen v Bundeslize už deset gólů, což se mu povedlo naposledy před deseti lety v Mohuči. Prošel slabšími německými kluby, pak Stokem City, se kterým sestoupil z Premier League v sezoně 2017/18. A co pak? Dva roky strávil v Paříži, teď třetí sezonu kroutí v Bayernu a nedávno podepsal novou smlouvu.

Vedení jasně ví, proč. Kamerunec se trefil před zápasem s Paříží třikrát v řadě a udeřil znovu i proti ní. Nejprve gól neplatil, ten druhý ze 61. minuty už ano. Skóre pak navýšil a uklidnil domácí fotbalisty v 89. minutě střídající Serge Gnabry. Bayern si tak díky celkovému triumfu 3:0 zajistil postup do čtvrtfinále.

Ve druhém středečním souboji osmifinále se zrodila bezbranková remíza mezi Tottenhamem a AC Milán, která posunula dál poprvé od roku 2012 Italy.

Nejčtenější tento týden

Harry Kane se chystá jednat o nové smlouvě. V Bayernu může pokračovat i po příští sezoně

Harry Kane má před sebou poslední rok současné smlouvy s Bayernem Mnichov, odchod z Německa ale zatím neplánuje. Anglický kanonýr potvrdil, že se s vedením bundesligového šampiona chystá zahájit jednání o prodloužení kontraktu. Rozhovory by mohly začít už během několika následujících dnů.

FIFA si podle šéfa Premier League kope vlastní hrob. Masters kritizuje Infantina a žádá změnu

Napětí kolem vedení světového fotbalu dál roste. Výkonný ředitel Premier League Richard Masters ostře zkritizoval prezidenta FIFA Gianniho Infantina kvůli kontroverznímu plánu na částečný prodej komerčních práv. Podle něj si organizace způsobila současnou krizi sama a potřebuje kandidáta, který dokáže fotbal znovu sjednotit.

Hadjar by mohl přijít o Velkou cenu Nizozemska, Red Bull chystá návrat Lawsona

Red Bull řeší krátce před Velkou cenou Nizozemska nečekanou komplikaci. Isack Hadjar si při tréninku v posilovně poranil zápěstí a jeho start v Zandvoortu je vážně ohrožený. Stáj zatím jeho absenci oficiálně nepotvrdila. Pokud však Francouz závod vynechá, do vozu Red Bullu by měl usednout Liam Lawson.

Bejlek a Bouzková slaví postup v Cincinnati, Siniaková končí

Český tenis má na turnaji v Cincinnati další dvě osmifinalistky. Sára Bejlek otočila zápas s Jekatěrinou Alexandrovovou a Marie Bouzková zvládla dvě dramatické zkrácené hry proti Ivě Jovic. Kateřina Siniaková naopak nestačila na Madison Keys a v singlu končí.

Jamal Musiala během čtyř dnů dvakrát zkolaboval na hřišti

Fotbalista Bayernu Mnichov Jamal Musiala během čtyř dnů dvakrát zkolaboval přímo na hřišti. Třiadvacetiletý německý reprezentant následně uvedl, že lékaři zjistili krátké a léčitelné záchvaty spojené s neurologickou poruchou. Přesto chce dál pokračovat ve fotbalové kariéře.

Newcastle získal posilu za téměř miliardu. Dedič se znovu potká se známým trenérem

Newcastle pokračuje v posilování kádru před startem nové sezony Premier League. Z Benfiky přivedl bosenského reprezentanta Amara Dediče, za kterého podle britských médií zaplatí 29,5 milionu liber. Čtyřiadvacetiletý obránce podepsal na St James' Parku smlouvu na pět let a mohl by debutovat už v neděli proti Liverpoolu.

Menšík a Nosková jsou v Cincinnati v osmifinále, Lehečka končí

Český tenis má na turnaji v Cincinnati dva zástupce v osmifinále. Jakub Menšík zvládl ve dvou setech duel s Rinkym Hijikatou a znovu se mohl spolehnout na výborný servis. Linda Nosková otočila nepříznivý vývoj první sady proti Claře Tauson a dál pokračuje bez ztráty setu. Jiří Lehečka naopak nestačil ve třech sadách na Arthura Filse.

Sestry Williams se po čtyřech letech vrátily bok po boku. V Cincinnati padly po dramatické bitvě

Serena a Venus Williams se po čtyřech letech znovu představily společně ve čtyřhře. Na turnaji Cincinnati Open dostaly divokou kartu a proti Martě Kostyuk a Peyton Stearns sahaly po velkém obratu. Dramatický duel nakonec rozhodl až super tie-break, v němž slavné Američanky podlehly 8:10.

Vlastnická revoluce v Chelsea? Boehly a Walter zvažují prodej svých podílů

Chelsea může čekat výrazná změna ve vlastnické struktuře. Předseda klubu Todd Boehly a miliardář Mark Walter začali podle britských médií zkoumat možnost prodeje svých podílů většinovému vlastníkovi Clearlake Capital. Ve hře jsou stovky milionů liber a další oslabení Boehlyho vlivu na Stamford Bridge.

Manažer FIFA Kevin Lamour odchází po kritice Infantinova plánu

Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA opustil provozní ředitel Kevin Lamour. Stalo se tak necelé tři týdny poté, co veřejně kritizoval prezidenta Gianni Infantina kvůli plánu na prodej podílu v nové firmě spravující turnaje včetně mistrovství světa. FIFA mezitím od kontroverzního projektu ustoupila.

Garry po porážce s Makhachevem neztrácí sebevědomí

Ian Machado Garry podruhé v profesionální kariéře našel přemožitele. Na turnaji UFC 330 ve Philadelphii nestačil na Islama Makhacheva, který zvítězil jednomyslným rozhodnutím rozhodčích. Osmadvacetiletý Ir však porážku bere s nadhledem. Po zápase ocenil soupeře a ujistil fanoušky, že jeho ambice zůstávají stejně vysoké.

Oktagon vytáhl český trhák! Kincl změří síly s Humburgerem

Karlovy Vary uvidí velký český souboj. Na turnaji OKTAGON 95 se 17. října střetnou Patrik Kincl a Dominik Humburger. Dvojka a trojka žebříčku střední váhy mohou udělat důležitý krok směrem k titulové šanci. Pro oba půjde o jeden z klíčových zápasů současné kariéry.

Claressa Shields je znovu světovou šampionkou. Scott zničila v šestém kole

Claressa Shields znovu potvrdila své výsadní postavení v ženském boxu. Americká hvězda v Atlantě ukončila Kaye Scott v šestém kole a získala zpět mistrovské pásy organizací WBC a WBA ve střední váze. Dalším krokem může být očekávaný megasouboj s neporaženou Britkou Lauren Price.

Cristiano Ronaldo naznačil konec kariéry. Poslední zápas může odehrát už letos

Jedna z největších fotbalových kariér historie se zřejmě blíží ke svému definitivnímu konci. Cristiano Ronaldo připustil, že aktuální sezona může být jeho poslední. Portugalská legenda by tak uzavřela více než dvě dekády na nejvyšší úrovni, během nichž posbírala prakticky všechny nejvýznamnější individuální i týmové trofeje.

Barcelona se dohodla na přestupu Rodriho z Man City za 65 milionů liber

Barcelona se podle britských médií dohodla s Manchesterem City na přestupu španělského záložníka Rodriho. Částka se pohybuje kolem 65 milionů liber a třicetiletý kapitán mistrů světa má podepsat smlouvu na čtyři roky. Přestup by měl klub dokončit v příštích dnech.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama