Basketbal"Satyho" a spol. čekají hvězdy NBA. Kdo v Tokiu oblékne dres USA?

„Satyho“ a spol. čekají hvězdy NBA. Kdo v Tokiu oblékne dres USA?

Čeští basketbalisté se v kvalifikaci o olympijské hry činili. Na prestižní sportovní akci se dostanou po rozpadu Československa úplně poprvé, hned v základní skupině je ale čeká soupeř jako z hororu. Spojené státy americké pokukují po čtvrtém zlatu v řadě, takže pošlou do Tokia hvězdný výběr.

Parta „baskeťáků“ z USA, to je jedno velké jméno vedle druhého. A aby ne, vždyť nejlepší liga světa se hraje právě v zemi za Atlantským oceánem. Češi budou spoléhat na služby jednoho hráče NBA, zatímco Spojené státy jich budou mít celou řadu.

Hráčům hájící barvy USA se přezdívá „Dream Team“. V překladu „tým jako ze snu“ o sobě dal hlasitě vědět hlavně v roce 1992, kdy pořádala olympiádu Barcelona. Tehdy se do Španělska vypravil Michael Jordan, Larry Bird, Scottie Pippen nebo Magic Johnson.

Spojené státy americké mají v basketbalové vitríně už 15 zlatých medailí z 18 olympijských her a poslední 3 získaly na hrách v letech 2008, 2012 a 2016. Teď budou chtít útočit i na čtvrtou po sobě. V cestě budou stát na úvod Češi, Francouzi a Íránci.

Česká „repre“ v čele s vlajkonošem výpravy Tomášem Satoranským vyzve výběr ze zámoří až v posledním zápase základní části. Už teď se ale děsí toho, co na ni proti USA čeká.

Jede Durant, Booker, Holiday nebo LaVine

Soupiska USA nahání strach už na první pohled. Jedna hvězda nejlepší ligy světa vedle druhé, mezi kterými jsou legendy i čerství šampioni.

Tahle vypadá soupiska Spojených států amerických:

  • Bam Adebayo (Miami Heat)
  • Devin Booker (Phoenix Suns)
  • Kevin Durant (Brooklyn Nets)
  • Jerami Grant (Detroit Pistons)
  • Draymond Green (Golden State Warriors)
  • Jrue Holiday (Milwaukee Bucks)
  • Keldon Johnson (San Antonio Spurs)
  • Zach LaVine (Chicago Bulls)
  • Damian Lillard (Portland Trail Blazers)
  • JaVale McGee (Denver Nuggets)
  • Khris Middleton (Milwaukee Bucks)
  • Jayson Tatum (Boston Celtics)

Middleton a Holiday ovládli nedávno NBA s týmem Milwaukee Bucks, Durant válí v nabitém týmu Brooklynu, k tomu se do týmu dostal i Booker, který sice prohrál finálovou sérii, patří ale mezi největší hvězdy soutěže.

Průšvih řešil LaVine, který měl pozitivní test a podle protokolu nemohl odletěl s týmem do Tokia. Podle dostupných zpráv už je ale v tuto chvíli všechno v naprostém pořádku, takže se ke svým kolegům připojí o něco později.

Program národního týmu České republiky na olympiádě v Tokiu:

  • 25.7. ve 3:00: Írán – Česko
  • 28.7. ve 14:00: Česko – Francie
  • 31.7. ve 14:00: USA – Česko

Nejčtenější tento týden

Pogačar popáté vyhrál Tour de France a vyrovnal historický rekord

Tadej Pogačar završil další mimořádnou Tour de France ziskem pátého celkového triumfu. Slovinský cyklista se tím zařadil po bok největších legend závodu a vyrovnal rekord pěti vítězství. Závěrečnou etapu v Paříži ovládl po dramatickém finiši Mathieu van der Poel. Úspěch slavili také čeští cyklisté, Mathias Vacek pomohl stáji Lidl Trek k prvenství v hodnocení týmů.

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.

Valentová oplatila Bouzkové loňské vyřazení, Krejčíková pokračuje bez ztráty setu

Tereza Valentová zvládla na Livesport Prague Open jeden z největších zápasů dosavadní kariéry. Ve čtvrtfinále otočila souboj s obhájkyní titulu Marií Bouzkovou, zvítězila po dramatickém průběhu 2:6, 6:4, 7:6 a oplatila jí loňské semifinálové vyřazení. Česká tenistka navíc dohrávala utkání se zdravotními potížemi, přesto si vybojovala postup mezi nejlepší čtyřku.

George Russell je nadšený. Mercedes prý vyřešil všechny technické potíže

George Russell věří, že Mercedes před Velkou cenou Maďarska odstranil problémy s pohonnou jednotkou, které ho připravily o konkurenceschopnost v Belgii. Britský pilot zároveň přiznal, že letošní sezona pro něj představuje dosud nejnáročnější psychickou zkoušku.

Luke Littler děsí soupeře. V Blackpoolu předvádí výkony jako z jiné planety

Luke Littler pokračuje na World Matchplay v Blackpoolu v mimořádných výkonech. Obhájce titulu bez větších problémů postoupil do semifinále přes Joshe Rocka a podle expertů hraje šipky, na které momentálně nikdo nestačí.

Krejčíková a Bejlek jsou ve čtvrtfinále Prague Open, Bartůňkovou zastavilo bolestivé drama

Barbora Krejčíková a Sára Bejlek potvrdily na domácím turnaji v Praze roli favoritek a postoupily mezi osm nejlepších. Krejčíková zvládla české derby s Lucií Havlíčkovou, Bejlek jasně přehrála Marii Timofejevovou. Naopak Nikola Bartůňková nevyužila ve třetím setu vedení 5:1 ani čtyři mečboly a po více než tříhodinové bitvě skončila.

Carapaz ovládl horskou etapu Tour de France a Vacek byl vidět v úniku

Richard Carapaz se dočkal druhého etapového triumfu na Tour de France. Ekvádorský cyklista rozhodl osmnáctou etapu únikem v závěrečném stoupání do střediska Orciéres Merlette. Žlutý trikot bez problémů uhájil Tadej Pogačar, který dál míří za celkovým vítězstvím. V průběhu etapy na sebe upozornil také český reprezentant Mathias Vacek, jenž dlouho figuroval v úniku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama