HokejRusko jede na Karjalu s mladíky. Jádrem týmu jsou dvacítky, zahraje si...

Rusko jede na Karjalu s mladíky. Jádrem týmu jsou dvacítky, zahraje si i rozjetý teenager

Už v první polovině listopadu se rozehraje úvodní podnik Euro Hockey Tour, který se jako tradičně odehrává především ve Finsku. Nominaci na Karjala Cup už oznámili Rusové, kteří podobně jako v předchozím roce vybrali velice mladé mužstvo s jádrem hráčů spadajících do kategorie do dvaceti let.    

Loňskou sezonu i v hokejovém světě výrazně ovlivnil koronavirus. Dlouho se řešilo, jaké reprezentační akce se nakonec uskuteční a první z nich nakonec byl finský Karjala Cup.

Ještě před tím, než turnaj čtyř zemí odstartoval, bylo jasné, že se v prosinci v kanadském Edmontonu bude konat mistrovství světa do dvaceti let. Drtivá většina ligových soutěží po celém světě byla pozastavena a vedení ruské reprezentace se tím pádem uchýlilo k razantnímu kroku. Nominovalo výběr složený jenom z hráčů do dvaceti let.

Podobně zareagovali i Češi, kteří nominovali jednu formaci mladých hráčů, kteří v té době rovněž neměli žádnou zápasovou praxi. Všichni byli zvědaví, jak si ruský výběr povede, a i přes úvodní kritiku od ostatních týmů si „sborná“ došla pro velice překvapivé první místo.

Loni se soutěž neuskutečnila

Situace se opakuje i letos, ovšem za jiných podmínek. Všechny ligové soutěže po celé Evropě se hrají, dokonce i s diváky na tribunách. Přesto se Rusové znovu odhodlali vzít do Finska výběr plný mladíků, které o Vánocích čeká mistrovství světa v Edmontonu a Red Deeru.

V mužstvu je také teprve šestnáctiletý útočník Matvej Mičkov, který je v prognózách draftu do NHL v roce 2023 na prvním místě. Nastoupil už také do deseti zápasů v KHL v dresu Petrohradu, častěji ale zatím hraje v juniorské MHL.

Je možné, že i trenér českého týmu Filip Pešán vybere do nominace některé hráče, kteří by měli reprezentovat na mistrovství světa dvacítek. Nejvíc se zatím mluví o Davidu Jiříčkovi, který v extralize nastupuje za Plzeň.

Češi odstartují Karjala Cup netradičně už ve středu 10. listopadu proti Švédům, hrát se bude v Linköpingu. Poté se přemístí do dějiště ostatních zápasů v Helsinkách a v sobotu pak naskočí proti Finům. Turnaj zakončí v neděli soubojem s Ruskem.

Nejčtenější tento týden

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.

Iraola chce před startem Premier League větší stabilitu Liverpoolu

Liverpool čeká poslední výrazná prověrka před začátkem nové sezony Premier League. V neděli odehraje hned dva přípravné zápasy proti italskému Comu. Nový trenér Andoni Iraola chce především vidět, zda jeho tým dokáže udržet vysokou intenzitu po delší část utkání.

Siniaková po triumfu v Torontu míří do Cincinnati s Townsend

Kateřina Siniaková si z Toronta odvezla další deblovou trofej, ale už v Cincinnati ji čeká návrat k její obvyklé spoluhráčce Taylor Townsend. Los turnaje zároveň nabízí možnost, že se česká světová jednička brzy postaví proti Shuai Zhang, se kterou ještě ve čtvrtek slavila titul na kanadském turnaji.

Kokkinakise v Cincinnati znovu zastavily zdravotní problémy

Thanasi Kokkinakis prožil v Cincinnati další bolestivý konec zápasu. V rozhodujícím tie-breaku proti Nunovi Borgesovi ho postihla křeč v pravém lýtku, po níž upadl a při dopadu si zřejmě poranil také pravý kotník. Australan utkání dokončil, na poslední body už ale nemohl reagovat naplno. Rozsah případného zranění kotníku zatím není známý.

Fantastická Seemanová má zlato a nový rekord mistrovství Evropy

Barbora Seemanová znovu kraluje Evropě. Česká plavkyně získala v Paříži třetí evropské zlato na 200 metrů volný způsob a předvedla nejlepší závod své kariéry. Časem 1:54,38 výrazně překonala vlastní český rekord a zároveň stanovila nový rekord evropských šampionátů.

Rangers schytali další ránu. Z Evropské ligy je vyřadila Jagiellonia, fanoušci tým vypískali

Trápení Rangers pod novým trenérem Derekem McInnesem pokračuje. Skotský celek doma pouze remizoval s Jagiellonií Białystok 1:1 a po celkové porážce 2:3 se loučí s kvalifikací Evropské ligy. Fanoušci na Ibroxu dali po závěrečném hvizdu svou nespokojenost hlasitě najevo.

Los Angeles Lakers mění majitele za rekordních 12,5 miliardy dolarů. Klub kupují Josh Kushner a Bob Iger

Los Angeles Lakers čeká další zásadní změna. Jeden z nejslavnějších basketbalových klubů světa mají za rekordních 12,5 miliardy dolarů koupit podnikatel Josh Kushner, bratr zetě Donalda Trumpa, a bývalý šéf Disney Bob Iger. Pokud transakci schválí vedení NBA, půjde o historicky nejdražší prodej sportovní organizace.

Manuel zvládla semifinále a v Birminghamu zabojuje o evropskou medaili

Lurdes Gloria Manuel potvrdila roli jedné z největších českých nadějí na mistrovství Evropy v Birminghamu. Jednadvacetiletá čtvrtkařka doběhla ve svém semifinále druhá v čase 49,81 sekundy a zajistila si přímý postup. V sobotním finále chce zaútočit na medaili. Kvůli druhému místu sice nedostane ideální dráhu, sama v tom ale velký problém nevidí.

Seemanová i Knedla překonali české rekordy a zazářili v Paříži

Čeští plavci pokračují na mistrovství Evropy v Paříži ve výborných výkonech. Barbora Seemanová překonala český rekord na 100 metrů motýlek a třetím časem prošla do semifinále. Večer do něj ale nenastoupí, protože dá přednost finále své hlavní disciplíny na 200 metrů volný způsob. Národní maximum posunul také znakař Miroslav Knedla.

Český brankář Montrealu zaujal legendu NHL. Carey Price chválí Dobeše

Jakub Dobeš na sebe v Montrealu výrazně upozornil a uznání si vysloužil i od jednoho z nejslavnějších brankářů klubové historie. Carey Price vyzdvihl především sebevědomí a soutěživost českého gólmana. Právě tyto vlastnosti mu podle něj mohou pomoci v dalším boji o pevnou pozici v brankovišti Canadiens.

Cadillac po půlce premiérové sezony mění šéfa. Lowdon dostal padáka, tým přebírá bývalý muž Alpine

Premiérová sezona Cadillacu ve Formuli 1 přináší první velký personální otřes. Stáj překvapivě odvolala šéfa týmu Graemea Lowdona, který celý projekt připravoval na vstup do šampionátu. Jeho místo okamžitě přebírá zkušený Marcin Budkowski. Cadillac změnu označil za plánovaný přechod ve vedení, okolnosti Lowdonova konce ale ukazují na poněkud dramatičtější rozchod.

Elena Rybakina znovu otočila téměř ztracený zápas. Po Osace vyřadila i Gauff a zahraje si o titul

Elena Rybakina předvádí na Canadian Open mimořádnou odolnost. Po dramatickém čtvrtfinálovém obratu proti Naomi Osace zvládla otočit také semifinále s Coco Gauff. Světová dvojka zvítězila 5:7, 6:2 a 6:2 a v Torontu si poprvé v kariéře zahraje finále. V něm ji čeká Iga Swiatek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama