6.2 C
Czech
Neděle 15. března 2026
ZajímavostiRoztomilé mládě žirafy se narodilo v den, kdy Tampa obhájila Stanley Cup....

Roztomilé mládě žirafy se narodilo v den, kdy Tampa obhájila Stanley Cup. Hádejte, jaké má jméno

Vedení zábavního parku Busch Gardens Tampa Bay oznámilo, že se jim 7. července narodilo žirafí mládě. Bylo to ve stejný den, kdy hokejisté tamního klubu Tampa Bay Lightning obhájili Stanley Cup. Takže asi není těžké odhadnout, jaké jméno tento roztomilý žirafí prcek dostal. Ano, správně, jmenuje se Stanley.

Jeden Stanley pro Tampu, druhý Stanley taky pro Tampu. Tím prvním Stanleym je myšlen legendární Stanley Cup pro vítěze nejprestižnější hokejové ligy světa, kterou je NHL. Tím druhým je pak žirafí mládě, které přišlo na svět v tu noc, kdy hokejisté Tampy rozhodli o svém titulu.

Hokejisté bojovali na ledě, žirafí mamka Angel rodila svého prvního potomka

Byl to boj na dvou kolbištích. Tím prvním kolbištěm byla hokejová aréna Tampy, kde se hrál pátý zápas finálové série. Domácí mohli jít do utkání v klidu, protože v sérii vedli 3:1 na zápasy, a i kdyby prohráli, měli by další dva zápasy na to, aby Stanley Cup obhájili.

Jenže před zaplněnou halou nenechali hokejisté Tampy nic náhodě. Svého soupeře z Montrealu porazili 1:0, celou sérii ovládli poměrem 4:1 na zápasy a mohli se radovat z obhajoby.

Vedle toho ale v zábavním parku vedla svůj „boj“ i žirafa Angel. Na tu přišly porodní bolesti a na svět se vyklubalo malé žirafí mládě. Statný a čilý sameček.

Bude z malého žirafího chlapečka talisman pro štěstí?

Když se v ZOO nebo zábavním parku narodí mládě, bývá jedním z úkolů najít pro něj jméno. A tady si lidé z Busch Gardens nemuseli dlouho lámat hlavu. Tampa byla díky triumfu hokejistů a zisku Stanley Cupu na nohou, slavilo se, alkohol tekl proudem, kouřily se vítězné doutníky.

„V žádném případě nechceme brát hokejistům Tampy pozornost, jsme na ně pyšní, že obhájili Stanley Cup. Ale chtěli bychom se pochlubit, že máme našeho vlastního Stanleyho,“ uvedli vtipně lidé z Busch Gardens a ukázali foto i video žirafího mláděte. Milou zprávu zachytil i oficiální twitterový účet soutěže s tím, jak je možné, že v Tampě mají dalšího Stanleyho.

Mladý žirafí sameček se tak stal symbolem obhajoby Stanley Cupu a do dalších sezon by mohl pro hokejisty Tampy být i jakýmsi talismanem pro štěstí.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Portland porazil Utah a Krejčí pomohl pěti asistencemi

Portland zvládl domácí duel s Utahem a po výhře 124:114 znovu o něco stáhl ztrátu na Golden State. Vít Krejčí tentokrát nepatřil mezi hlavní střelce, ale do vítězství se zapsal solidní všestrannou prací. Za 15 minut přidal 2 body, 3 doskoky a 5 asistencí. Pro Trail Blazers je to v závěru sezony přesně ten typ večera, který drží tým ve hře.

Jack Draper vypadl v Indian Wells po kontroverzním momentu, Medveděv postupuje

Britský tenista Jack Draper skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále, když podlehl Daniilu Medveděvovi 1:6 a 5:7. Zápas však poznamenal kontroverzní moment ve druhém setu, kdy rozhodčí přisoudila bod ruskému hráči kvůli údajnému rušení soupeře.

Jonny Clayton ovládl šestý večer Premier League Darts, přestože byl zraněný

Velšský šipkař Jonny Clayton vyhrál šestý večer soutěže Premier League Darts 2026 v Nottinghamu, když ve finále jasně porazil Luka Humphriese 6:1. Clayton tak získal své druhé prvenství v letošní sezoně, když navázal na triumf z třetího večera v Glasgow.

Russell ovládl sprintovou kvalifikaci v Číně před Antonellim a Norrisem

Mercedes potvrdil v Šanghaji výborný vstup do nové sezony. Sprintovou kvalifikaci vyhrál George Russell, druhé místo bral Andrea Kimi Antonelli a třetí skončil Lando Norris. Stáj z Brackley tak znovu ukázala, že na úvod ročníku patří k nejrychlejším týmům v poli.

Český večer v NHL, Nečas a Hronek slavili výhry

Čeští hokejisté byli v noci v NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas pomohl Coloradu gólem a asistencí k jasné výhře v Seattlu a poprvé v kariéře dosáhl na metu 30 branek v sezoně. Dva body zapsal také Filip Hronek, který zachránil Vancouver v závěru základní hrací doby. David Pastrňák se podílel na obou gólech Bostonu, porážku se San Jose ale neodvrátil.

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.

Berger za nakopnutí Kuchty trest nedostane, Slavia ale čelí řízení

Disciplinární komise nemůže potrestat slávistického fyzioterapeuta Daniela Bergera za incident z poločasové přestávky derby se Spartou. Důvod je prostý, není členem FAČR. Případ tím ale nekončí. Komise už zahájila řízení se Slavií a čeká, jak klub zareaguje na selhání svého zaměstnance.

Jiří Tuž poprvé v kariéře vystoupal na pódium Světového poháru

Český běžec na lyžích Jiří Tuž prožil v Drammenu životní večer. Ve sprintu klasickou technikou dojel druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Jednadvacetiletý reprezentant navázal na silné výsledky z této sezony a potvrdil, že už patří mezi nejužší sprintařskou špičku.

Jack Draper šokoval Djokoviče v Indian Wells, Kartal kvůli zranění odstoupila 

Britský tenista Jack Draper zaznamenal jedno z největších vítězství své kariéry, když v osmifinále turnaje v Indian Wells porazil Novaka Djokoviče. Po více než dvou a půl hodinách dramatického boje zvítězil 4:6, 6:4, 7:6 a poprvé v kariéře dokázal srbského šampiona porazit.

Írán o účasti na fotbalovém mistrovství světa FIFA neuvažuje, uvedl tamní ministr sportu

Írán se podle ministra sportu a mládeže Ahmada Donjamalího v současné situaci nemůže zúčastnit fotbalového mistrovství světa 2026. Turnaj se má konat ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku a začne 11. června, šance na účast íránského týmu je však mizivá.

Pastrňák rozhodl, Nečas skóroval a čeští brankáři slavili

Čeští hokejisté byli v úterním programu NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas sice pomohl Coloradu gólem, jenže jeho tým doma padl s Edmontonem 3:4. David Pastrňák naopak v prodloužení připravil vítěznou branku Bostonu proti Los Angeles. Radost měli i gólmani Jakub Dobeš a Lukáš Dostál, kteří své týmy podrželi při výhrách.

Ronda Rousey zpět v kleci. Po deseti letech vyzve Carano

Bývalá hvězda smíšených bojových umění Ronda Rousey chce podle svých slov „přepsat svůj konec“, když se po deseti letech vrátí do MMA zápasem proti Gině Carano. Souboj dvou amerických legend se uskuteční 16. května v aréně Intuit Dome.

Donald Trump by podle Infantina uvítal účast Íránu na mistrovství světa

Americký prezident Donald Trump podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina uvedl, že íránská reprezentace je na letošním mistrovství světa ve fotbale ve Spojených státech vítána, a to i navzdory probíhajícímu vojenskému konfliktu mezi oběma zeměmi.

Šesti íránským fotbalistkám byl udělen azyl v Austrálii

Příběh íránského ženského fotbalového týmu během asijského šampionátu v Austrálii má nečekané pokračování. Několik hráček se rozhodlo nevrátit do vlasti a požádalo o ochranu. Australská vláda jim nabídla humanitární víza.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama