FotbalRonaldo v knize rekordů! Jubilejní 200. zápas oslavil vítězným gólem

Ronaldo v knize rekordů! Jubilejní 200. zápas oslavil vítězným gólem

V úterý pokračovala kvalifikace na mistrovství Evropy 2024, které bude za rok pořádat Německo. A hlavní pozornost na sebe opět strhl fenomenální Cristiano Ronaldo. Už 38letý borec sice trošku sešel z očí, když válčí za Al-Nassr, ale v reprezentaci je stále za hlavní hvězdu. Ve včerejším utkání proti Islandu navíc jako první hráč v historii zasáhl do 200 mezinárodního zápasu. Úžasné jubileum navíc oslavil jedinou brankou zápasu.

Na mistrovství světa sice vládl věčný rival Lionel Messi, ale na starém kontinentě nemá Cristiano Ronaldo konkurenci. Zdánlivě tuctový zápas v Reykjavíku měl velkou předehru. Legendární CR7 zasáhl do 200 zápasu za Portugalsko, čímž se zapsal do Guinessovy knihy světových rekordů. Na tuto metu dostáhl jako první hráč v historii.

Jestli si někdo myslel, že Ronaldo přestupem do Arábie vyklidí reprezentační skříňku, velmi se mýlil. I ve veteránském věku nastupuje na hrotu útoku silné reprezentace a včera na Islandu dosáhl už na 123 gól v reprezentaci. Nemá smysl zdůrazňovat, že se taktéž jedná o rekord. Mistři Evropy z roku 2016 tak letí za pohodovým postupem. Po čtyřech zápasech mají skóre 14:0 a plný počet bodů. Samotný Ronaldo už má pět gólových zářezů.

Na konci roku v Kataru to pro něj byla těžká zkouška. Trenér Fernando Santos ho odstavil ze základní sestavy a když Portugalci vypadli ve čtvrtfinále s Marokem, opouštěl velkou scénu v slzách. Navíc celý šampionát ovládl Messi s Argentinou, jak už bylo zmíněno výše. Skončí v reprezentaci, ptali se všichni? Novým koučem se ale stal Španěl Roberto Martinez a ten zatím na jednom z nejlepších fotbalistů historie nadále sází.

Pokud by se Portugalci a Ronaldo na EURO příští rok dostali, což je při počtu 24 týmů, už spíše formalita, tak by se Ronaldo stal prvním hráčem, který nastoupí na mistrovství Evropy už pošesté! Celkově by se jednalo o prvního hráče, který nastoupí na 11 velkém turnaji v řadě. Na všech předešlých deseti skóroval. Zároveň má na EURU už 13 branek a bezpečně kraluje historii nejlepších střelců. Mimochodem dva z těchto gólů vstřelil České republice. Zkrátka samá nej. V úterý si připsal další. Je prvním hráčem, který odehrál 200 zápasů za reprezentaci. Kolik ještě rodák z Madeiry přidá?

Nejčtenější tento týden

FIFA čelí ostré kritice. Plán s privátními investory může změnit podobu mistrovství světa

FIFA chce otevřít dveře soukromým investorům a získat miliardy dolarů na další rozvoj světového fotbalu. Ambiciózní projekt však okamžitě narazil na odpor UEFA i řady fotbalových představitelů, kteří varují, že by komercializace mohla ohrozit samotnou podstatu největších reprezentačních turnajů.

Mikaela Mayer chce zápas roku. S Cameron slibují strhující bitvu o tři světové tituly

Ženský profesionální box čeká na konci srpna jeden z největších duelů letošní sezony. Američanka Mikaela Mayer se v Birminghamu utká s domácí šampionkou Chantelle Cameron v souboji o sjednocení světových titulů v superwelterové váze. Obě zkušené boxerky věří, že fanouškům nabídnou nezapomenutelnou podívanou.

Velký návrat. Zachrání Roberto Mancini italskou reprezentaci?

Roberto Mancini se po téměř třech letech vrací na lavičku italské fotbalové reprezentace. Vedení svazu mu svěřilo tým, který potřetí za sebou nepostoupil na mistrovství světa. Novým technickým ředitelem se stal Claudio Ranieri.

George Russell už má smůly dost. Po dalším problému s motorem přiznal: Takovou sezonu jsem nikdy nezažil

George Russell zažil při Velké ceně Maďarska další tvrdou ránu. Pilot Mercedesu přišel vinou technického problému o šanci bojovat o pódium a po závodě přiznal, že podobně nešťastnou sezonu ve své kariéře ještě nezažil. Přesto věří, že se štěstí v druhé polovině ročníku konečně obrátí.

Zidane se stal novým trenérem francouzské reprezentace

Francouzskou fotbalovou reprezentaci povede Zinédine Zidane. Někdejší hvězda světového fotbalu převzala národní tým po Didieru Deschampsovi a smlouvu má minimálně do mistrovství světa v roce 2030. Pro legendárního záložníka jde o první zkušenost v roli reprezentačního trenéra, na lavičku přichází po pětileté pauze od konce svého druhého angažmá v Realu Madrid.

Jack Draper znovu mimo hru. Zdravotní potíže ohrožují i jeho start na US Open

Zdálo se, že se Jack Draper konečně vrací do formy. Místo vytouženého návratu ale přišla další nepříjemná zpráva. Britský tenista se kvůli zranění levé paže odhlásil z turnaje ATP ve Washingtonu a jeho účast na závěrečném grandslamu sezony, US Open, je opět vážně ohrožena.

LeBron James bude hrát za Philadelphii s číslem 23

Basketbalová hvězda LeBron James oficiálně zamířila do týmu Philadelphia 76ers. Jedenačtyřicetiletý rekordman NBA bude nosit číslo 23 a pokusí se získat titul už se čtvrtým klubem. Philadelphia čeká na mistrovský triumf 43 let.

Anthony Joshua přežil šok v úvodu zápasu a pak soupeře zničil. Souboj s Furym je znovu o krok blíž

Anthony Joshua měl v Džiddě namále. Britský boxer se po pouhých dvaceti sekundách ocitl na podlaze a jeho vysněný duel s Tysonem Furym visel na vlásku. Olympijský vítěz ale předvedl skvělý obrat, Kristiana Prengu ukončil ve druhém kole a znovu přiblížil dlouho očekávaný britský souboj těžkých vah.

Luke Littler znovu dobyl Blackpool. Ve finále přepsal historické rekordy Phila Taylora

Luke Littler pokračuje v naprosto výjimečné sezoně. Devatenáctiletý Angličan ovládl World Matchplay podruhé za sebou, když ve finále jednoznačně porazil Gerwyna Price 18:9. K triumfu navíc přidal několik historických rekordů a znovu potvrdil, že je současnou jedničkou světových šipek.

Norris vyhrál v Maďarsku první závod sezony, Piastri po kolizi odstoupil

Lando Norris ovládl Velkou cenu Maďarska formule 1 a připsal si první vítězství v letošní sezoně. Úřadující mistr světa porazil Maxe Verstappena a lídra šampionátu Kimiho Antonelliho. Jeho týmový kolega Oscar Piastri po kontaktu s Carlosem Sainzem a následných technických problémech závod nedokončil.

Pogačar popáté vyhrál Tour de France a vyrovnal historický rekord

Tadej Pogačar završil další mimořádnou Tour de France ziskem pátého celkového triumfu. Slovinský cyklista se tím zařadil po bok největších legend závodu a vyrovnal rekord pěti vítězství. Závěrečnou etapu v Paříži ovládl po dramatickém finiši Mathieu van der Poel. Úspěch slavili také čeští cyklisté, Mathias Vacek pomohl stáji Lidl Trek k prvenství v hodnocení týmů.

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama