16.9 C
Czech
Sobota 14. března 2026
FotbalRonaldo si v United ještě nekopl, už má ale rekord. Tolik dresů...

Ronaldo si v United ještě nekopl, už má ale rekord. Tolik dresů se ještě neprodalo

Jak už jsme v předešlých článcích několikrát psali, letošní přestupové období se zapíše mezi ty nejlepší v dějinách fotbalu. A možná i ty nejšílenější. Změnu adresy ohlásil Lionel Messi, comeback do Manchesteru United prožil Cristiano Ronaldo. Ten si v Anglii ještě ani nekopl do balonu, už má ale na kontě rekord.

Když přestupoval do Paříže argentinský „sniper“ Lionel Messi, fanoušci šíleli. Dresy s 30kou a Messiho jmenovkou se vyprodaly v rekordním čase. U obchodu PSG se stály neskutečné fronty a trikoty zmizely za pouhých 7 minut i z webového shopu.

Mluvilo se o tom, že tenhle kousek jen tak někdo nepřekoná. Opak je ale v tom případě pravdou. „Messimánii“ zastínil svým transferem Cristiano Ronaldo. Příznivci „Rudých ďáblů“ blázní od chvíle, kdy byl Portugalec oznámen jako nová posila klubu.

A podle toho vypadá také situace s dresy. Ještě navíc, když má Ronaldo svou pověstnou sedmičku, kterou mu uvolnil spoluhráč Edinson Cavani. Tady je pár zajímavost:

  • Výdělek z prodaných dresů „CR7“ je asi 5 500 000 000 korun
  • Jde o nejprodávanější dres v historii Premier League i fotbalu
  • Zájem o Ronaldův dres vzrostl oproti loňskému roku o 600 procent

„Ukazuje se, že jde v Manchesteru United o posilu léta,“ říká expert Stuart McClure, který poptávku po dresech sleduje. Jen pro představu, Messiho dresy vydělaly Paříži o zhruba 2,5 miliardy korun méně.

Nejsem tu na dovolené, hlásí Ronaldo

Cristiano je fit, trénoval a hrál v Juve, start si připsal i v portugalském nároďáku. Podle svých slov navíc sám přemlouvá kouč Solskjaera, aby ho v bitvě proti Newcastlu postavil. A norský lodivod zřejmě povolí. „Určitě se trávník v nějakou chvíli dostane,“ věří kouč.

Jakmile se tuhle věc dozvěděli fanoušci, začali hromadně skupovat lístky na zápas. Na černém trhu se cena mnohdy pohybuje i na hranici 60 tisíc korun. Rekord zničili i televizní předplatitelé, sledování zápasu, tzv. Zlatý ticket, už si jich koupilo 70 tisíc.

Fotbalové nadšence pak zahřálo u srdce i Ronaldovo prohlášení. „Nepřišel jsem na dovolenou. První angažmá tady bylo dobré, vyhráli jsme důležité trofeje. Ale teď jsem přišel zase vyhrávat,“ řekl „CR7“.

„Máme na to a jsem připraven. Myslím, že v příštích třech, čtyřech letech budeme nebezpeční,“ doplnil. United hrají doma na Old Trafford proti Newcastlu už zítra od 16 hodin.

Nejčtenější tento týden

Portland porazil Utah a Krejčí pomohl pěti asistencemi

Portland zvládl domácí duel s Utahem a po výhře 124:114 znovu o něco stáhl ztrátu na Golden State. Vít Krejčí tentokrát nepatřil mezi hlavní střelce, ale do vítězství se zapsal solidní všestrannou prací. Za 15 minut přidal 2 body, 3 doskoky a 5 asistencí. Pro Trail Blazers je to v závěru sezony přesně ten typ večera, který drží tým ve hře.

Jack Draper vypadl v Indian Wells po kontroverzním momentu, Medveděv postupuje

Britský tenista Jack Draper skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále, když podlehl Daniilu Medveděvovi 1:6 a 5:7. Zápas však poznamenal kontroverzní moment ve druhém setu, kdy rozhodčí přisoudila bod ruskému hráči kvůli údajnému rušení soupeře.

Jonny Clayton ovládl šestý večer Premier League Darts, přestože byl zraněný

Velšský šipkař Jonny Clayton vyhrál šestý večer soutěže Premier League Darts 2026 v Nottinghamu, když ve finále jasně porazil Luka Humphriese 6:1. Clayton tak získal své druhé prvenství v letošní sezoně, když navázal na triumf z třetího večera v Glasgow.

Russell ovládl sprintovou kvalifikaci v Číně před Antonellim a Norrisem

Mercedes potvrdil v Šanghaji výborný vstup do nové sezony. Sprintovou kvalifikaci vyhrál George Russell, druhé místo bral Andrea Kimi Antonelli a třetí skončil Lando Norris. Stáj z Brackley tak znovu ukázala, že na úvod ročníku patří k nejrychlejším týmům v poli.

Český večer v NHL, Nečas a Hronek slavili výhry

Čeští hokejisté byli v noci v NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas pomohl Coloradu gólem a asistencí k jasné výhře v Seattlu a poprvé v kariéře dosáhl na metu 30 branek v sezoně. Dva body zapsal také Filip Hronek, který zachránil Vancouver v závěru základní hrací doby. David Pastrňák se podílel na obou gólech Bostonu, porážku se San Jose ale neodvrátil.

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.

Berger za nakopnutí Kuchty trest nedostane, Slavia ale čelí řízení

Disciplinární komise nemůže potrestat slávistického fyzioterapeuta Daniela Bergera za incident z poločasové přestávky derby se Spartou. Důvod je prostý, není členem FAČR. Případ tím ale nekončí. Komise už zahájila řízení se Slavií a čeká, jak klub zareaguje na selhání svého zaměstnance.

Jiří Tuž poprvé v kariéře vystoupal na pódium Světového poháru

Český běžec na lyžích Jiří Tuž prožil v Drammenu životní večer. Ve sprintu klasickou technikou dojel druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Jednadvacetiletý reprezentant navázal na silné výsledky z této sezony a potvrdil, že už patří mezi nejužší sprintařskou špičku.

Jack Draper šokoval Djokoviče v Indian Wells, Kartal kvůli zranění odstoupila 

Britský tenista Jack Draper zaznamenal jedno z největších vítězství své kariéry, když v osmifinále turnaje v Indian Wells porazil Novaka Djokoviče. Po více než dvou a půl hodinách dramatického boje zvítězil 4:6, 6:4, 7:6 a poprvé v kariéře dokázal srbského šampiona porazit.

Írán o účasti na fotbalovém mistrovství světa FIFA neuvažuje, uvedl tamní ministr sportu

Írán se podle ministra sportu a mládeže Ahmada Donjamalího v současné situaci nemůže zúčastnit fotbalového mistrovství světa 2026. Turnaj se má konat ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku a začne 11. června, šance na účast íránského týmu je však mizivá.

Pastrňák rozhodl, Nečas skóroval a čeští brankáři slavili

Čeští hokejisté byli v úterním programu NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas sice pomohl Coloradu gólem, jenže jeho tým doma padl s Edmontonem 3:4. David Pastrňák naopak v prodloužení připravil vítěznou branku Bostonu proti Los Angeles. Radost měli i gólmani Jakub Dobeš a Lukáš Dostál, kteří své týmy podrželi při výhrách.

Ronda Rousey zpět v kleci. Po deseti letech vyzve Carano

Bývalá hvězda smíšených bojových umění Ronda Rousey chce podle svých slov „přepsat svůj konec“, když se po deseti letech vrátí do MMA zápasem proti Gině Carano. Souboj dvou amerických legend se uskuteční 16. května v aréně Intuit Dome.

Donald Trump by podle Infantina uvítal účast Íránu na mistrovství světa

Americký prezident Donald Trump podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina uvedl, že íránská reprezentace je na letošním mistrovství světa ve fotbale ve Spojených státech vítána, a to i navzdory probíhajícímu vojenskému konfliktu mezi oběma zeměmi.

Šesti íránským fotbalistkám byl udělen azyl v Austrálii

Příběh íránského ženského fotbalového týmu během asijského šampionátu v Austrálii má nečekané pokračování. Několik hráček se rozhodlo nevrátit do vlasti a požádalo o ochranu. Australská vláda jim nabídla humanitární víza.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama