FotbalRonaldo prolomil střelecké trápení. Jeho Al-Nassr ale stejně k výhře nedošel

Ronaldo prolomil střelecké trápení. Jeho Al-Nassr ale stejně k výhře nedošel

Slavný portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo to konečně prolomil. V pátek večer zaznamenal za Al-Nassr svou první soutěžní branku. Na gólový zápis v Saúdské Arábii, když opomineme exhibici proti PSG, čekal tři zápasy. Jeho tým ale nakonec pouze remizoval s Al-Fateh 2:2.

Cristiano Ronaldo po svém neslavném konci v Manchesteru United už opět střílí góly, ale že se načekal. Původně měl nastoupit už proti Al Taee Hail a proti celku Al Shabab. Jenže kvůli trestu, který původně nechtěl Al-Nassr vůbec řešit, nehrál. Poprvé tak nastoupil do soutěžního zápasu až 22. ledna proti Al-Ettifaq. Odehrál celý zápas, ale prosadit se nedokázal. Stejně tak o čtyři dny později proti Al-Ittihad v rámci semifinále tamějšího superpoháru.

Gólová radost tak přišla až 3. února v souboji s Al-Fateh. Zápas začal lépe domácí tým, když se ve 12. minutě dokázal prosadit Tello. Tři minuty před koncem první půle srovnal Talisca, ale Al-Fateh ve druhé půli opět odskočil zásluhou Bendebky. Al-Nassr byl v podstatě celý zápas lepší, svého soupeře přestřílel celkově 18:6 a na branku 6:4, ale v zakončení se nedařilo. Tutovky pálil i Cristiano Ronaldo.

Velká chvíle brzy 38letého fotbalisty přišla v nastaveném čase. Ten se postavil k pokutovému kopu a bez problémů proměnil. Dal tak svou první soutěžní branku v novém dresu. Zápas nakonec skončil 2:2 a tým kolem slavného Portugalce opět ztratil. Ačkoliv se hosté snažili ještě ve zbytku duel skóre otočit, tak se jim to nepodařilo, a to i kvůli tomu, že se po zbytečném zákroku nechal vyloučit střelec první branky Talisca.

Al-Nassr je i přes toto zaváhání stále v čele nejvyšší saúdskoarabské soutěže, když po 15 zápasech má na svém kontě 34 bodů. Jenže druhý Al Shabab je na tom bodově stejně a navíc má jeden duel k dobru. Další střetnutí čeká Cristiana Ronalda a spol. 9. února, kdy zajíždí na hřiště celku Al Wehda, který je v šestnáctičlenné tabulce zatím 12. Do konce sezony zbývá týmu Al-Nassr 15 zápasů. Do asijské Ligy mistrů postupuje pouze vítěz celé soutěže.

Nejčtenější tento týden

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.

Boston srovnal sérii s Buffalem, Pastrňák znovu bodoval a Zacha dal gól

Boston zvládl druhý zápas osmifinálové série na ledě Buffala a po výhře 4:2 vyrovnal stav na 1:1. David Pastrňák přidal dvě asistence a po dvou duelech vede produktivitu play off. Pavel Zacha vstřelil důležitý gól v přesilovce. Ve stejný večer uspěli také Karel Vejmelka s Utahem a Colorado, naopak Jakub Dobeš s Montrealem padl po prodloužení.

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.

Vladař vynuloval Pittsburgh a Philadelphia je po dvou zápasech nahoře

Daniel Vladař prožil v NHL mimořádný večer. Český brankář zastavil všech 27 střel Pittsburghu, dovedl Philadelphii k výhře 3:0 a poprvé v kariéře udržel v playoff čisté konto. Flyers zvládli i druhý duel na ledě soupeře a v sérii vedou 2:0. Premiéru ve vyřazovací části má za sebou také Lukáš Dostál, jeho Anaheim však v Edmontonu těsně padl 3:4.

Formule 1 upravila pravidla pro Miami, sází na rychlost a posiluje bezpečnost

Po úvodních závodech sezony 2026 reaguje vedení Formule 1 na připomínky jezdců i týmů. Balíček změn, který vstoupí v platnost už při Velké ceně Miami, má přinést agresivnější jízdu „na plný plyn“ a zároveň eliminovat rizikové situace, jež odhalily první podniky ročníku.

Erling Haaland bez servítek: Gabriel měl jít ven. Vyhrocený duel City s Arsenalem budí emoce

Souboj dvou gigantů Premier League znovu přinesl drama nejen herní, ale i emotivní. Erling Haaland po vítězství Manchesteru City nad Arsenalem otevřeně prohlásil, že obránce Gabriel měl být po kontroverzním momentu vyloučen. Shodují se s ním i bývalí hráči a rozhodčí.

Gerwyn Price mezi elitou. Desátý triumf na European Tour ho vystřelil mezi legendy

Velšský šipkař Gerwyn Price dosáhl dalšího milníku své kariéry. V německém Sindelfingenu vybojoval už desátý titul na European Tour a zařadil se mezi absolutní elitu tohoto okruhu. Jeho vítězství se ale rozhodně neobešlo bez dramatu.

Montreal s Dobešem přetlačil Tampu, Boston ani přes tři body Pastrňáka neuspěl

Čeští hokejisté se v úvodu play off NHL výrazně připomněli. David Pastrňák dal gól a přidal dvě asistence, Boston ale ztratil slibně rozehraný zápas v Buffalu a prohrál 3:4. Brankář Jakub Dobeš naopak slavil, Montreal i díky jeho dvaceti zákrokům porazil Tampu 4:3 v prodloužení. Hlavní postavou večera se stal Juraj Slafkovský, který rozhodl hattrickem. Colorado pak vstoupilo do série s Los Angeles těsnou výhrou 2:1, u které nechyběl ani Martin Nečas.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama