Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Policejní razie na Roland Garros. Ruskou tenistku zatkli, důvodem jsou sázky

  Hodně nepříjemné chvíle zažívá tenistka Jana Sizikovová. Ruska byla v Paříži „vyzvednuta“ policií a zavezena do vazby. Podle serveru Reuters by mělo hrát klíčovou roli sázení, které se řešilo od loňského představení na French Open.

  Sázení, to je taková „metla“ profesionálního sportu. Sportovci čas od času poradí správný výsledek přátelům, kolegům nebo rodinným příslušníkům, když pak ale situaci sami pomohou, zadělají si na pořádné maléry.

  Tak jako ruská hráčka Jana Sizikovová. Vloni v září hrála na Roland Garros „debl“ s kolegyní Madison Brengleovou z USA. Tenistky nestačily ve dvou setech na duo Andreea Mituová, Patricia Maria Tigová z Rumunska a vypadly.

  Konec na Grand slamu už v prvním kole se ale tehdy moc neřešil. Do hledáčku policejních složek se dostala situace, kterou v současné době 101. hráčka žebříčku tenisové čtyřhry vyvolala v pátém gamu druhého, a tedy posledního, setu.

  Není divu, že se skloňuje slovo „korupce“. 26letá Ruska udělala dvě dvojchyby a pak kazila, co se dalo. V tu chvíli se podle deníku L‘Équipe sázelo na zápas jako o život. Přesný výsledek najednou tipovalo až podezřelý velký počet lidí.

  Moc se toho zatím neví

  Není jasné, zda se tenistka ještě někdy v pohledné době na kurt postaví, nebo jestli vůbec dostane nějaký trest. Policie zatím mlčí a vyšetřování probíhá i nadále. Jasné je jen to, že Ruska teď sedí ve vazbě.

  Podle vyšetřovatelů by mělo jít o zátah na členku podvodné, velice dobře organizované skupiny. Ale nic víc. Dotazy ohledně své krajanky dostal také „boss“ Ruské tenisové asociace Šamil Tarpiščev. Bývalý tenista ale k celé akci nedokázal nic říct.

  „Zatím jsme neobdrželi žádné dokumenty, takže je velice těžké vyjadřovat se k tomu, co se vlastně stalo,“ prohlásil.

  Sizikovová si letos na French Open přivezla novou parťačku. Ani s krajankou Jekatěrinou Alexandrovovou nedokázala přejít přes první kolo. Zhruba po hodině hry „vyprovodila“ pár z kurtu Australanka Storm Sandersová a Alja Tomlanovicová z Chorvatska.

  Chvíli po výprasku 1:6 a 1:6 pak Ruska řešila druhou zmiňovanou nepříjemnost. Na hotelu si ji vyzvedla policie.

  Sledujte nás na sítích