CyklistikaRoglič druhým pádem na Tour de France nejspíš ztratil šance na vítězství

Roglič druhým pádem na Tour de France nejspíš ztratil šance na vítězství

Primož Roglič má na Tour de France opět smůlu, pád nejspíše zmařil jeho šance na vítězství. Projel cílem 12. etapy potlučený a pohmožděný po pádu ve vysoké rychlosti a s vážně ohroženými ambicemi na celkové pořadí.

„Teď ho vyšetří lékař a uvidíme,“ řekl manažer týmu Rolf Aldag desítkám novinářů, kteří se tísnili kolem dočasné bariéry postavené mezi týmovým autobusem a silnicí, aby měli jezdci a personál trochu prostoru.

Samotná časová ztráta už byla černé na bílém: 2:27 na hlavní peloton, což znamenalo, že Roglič, už tak nejhůře umístěný z „velké čtyřky“, ztrácel na lídra závodu Tadeje Pogačara (UAE Team Emirates) 4:42. Byl to jeho druhý pád během necelých 24 hodin poté, co upadl v závěru 11. etapy ve společnosti Remca Evenepoela (Soudal-QuickStep).

Není překvapením, že nikdo z Rogličových týmových kolegů nebyl ochoten o situaci hovořit, vzhledem k nejistotě ohledně rozsahu Rogličova zranění. Přestože mohl etapu dokončit, případné skryté zranění by se mohlo odhalit až za nějakou dobu.

Roglič vs. Pogačar

V průběhu let byly zážitky Primože Rogliče z Tour de France poznamenány smůlou, zejména při střetech s Tadejem Pogačarem. V roce 2020 se Pogačar stal vítězem, když Rogličovi vyfoukl žlutý trikot. Šlo o významný moment v jejich rivalitě. Na následujících Tour se Roglič potýkal s dalšími překážkami, včetně pádů, které ohrožovaly jeho šance na vítězství. Navzdory těmto neúspěchům Roglič pokračuje odhodlaně a houževnatě doufá, že jednoho dne se karta obrátí.

Intenzivní soupeření obou slovinských jezdců upoutalo pozornost cyklistických nadšenců po celém světě. Pogačarovo vítězství nad Rogličem v roce 2020 znamenalo změnu dominance a připravilo půdu pro strhující soupeření v následujících ročnících prestižního závodu.

V průběhu Tour de France zůstává dynamika mezi Primožem Rogličem a Tadejem Pogačarem i nadále ústředním bodem závodu. Zatímco Roglič se potýká s neúspěchy, Pogačar svými konzistentními výkony podtrhuje svůj status hvězdy tohoto sportu.

Ve čtvrtek Rogličův poslední pokus zvrátit úspěch na svoji stranu odvrátil pád sotva dvanáct kilometrů před cílem 12. etapy ve Villeneuve-sur-Lot. Slovinec dojel do cíle se ztrátou 2:27. Rozsah jeho zranění není znám, ale škody na jeho nadějích na celkové vítězství jsou již jasné. Roglič je nyní celkově šestý se ztrátou 4:42 a Tour 2024 nevyhraje.

Nejčtenější tento týden

Velký návrat po boji s rakovinou. Mark Webster znovu míří před kamery

Šipkařský svět zažívá emotivní období. Bývalý mistr světa Mark Webster oznámil povzbudivou zprávu po boji se vzácnou formou leukémie a chystá návrat před televizní kamery. Současně Gerwyn Price vysvětloval fanouškům důvody své absence na blížícím se Světovém poháru.

Max Verstappen chce dobýt další legendární závod

Max Verstappen už dávno není jen pilotem Formule 1. Čtyřnásobný mistr světa rozšiřuje své závodní ambice daleko za hranice královské disciplíny motorsportu. Tento víkend ho čeká jedna z nejtěžších výzev kariéry, a to slavný čtyřiadvacetihodinový závod na Nürburgringu. Na ikonické Severní smyčce chce dokázat, že patří mezi absolutní elitu bez ohledu na kategorii.

Colorado po obratu vyřadilo Minnesotu a Nečas zářil dvěma asistencemi

Colorado je ve finále Západní konference NHL. Avalanche v pátém zápase druhého kola porazili Minnesotu 4:3 v prodloužení, i když po první třetině prohrávali o tři góly. Martin Nečas patřil k hlavním postavám večera. Český útočník připravil vyrovnávací trefu Nathana MacKinnon a poté i vítězný gól Bretta Kulak.

James Maddison se pustil do rozhodčích. VAR podle něj ničí odvahu pískat

Anglický reprezentant James Maddison po remíze Tottenhamu s Leedsem ostře zkritizoval rozhodčí i systém VAR. Záložník Spurs tvrdí, že sudí se bojí dělat rozhodnutí přímo na hřišti a spoléhají na technologii, která podle něj fotbalu spíše škodí. Debata o fungování videorozhodčího tak znovu nabírá na síle.

Florentino Pérez vyhlásil válku kritikům. Real Madrid po další sezoně bez trofeje čekají bouřlivé volby

V Realu Madrid znovu houstne atmosféra. Prezident Florentino Pérez po další sezoně bez významné trofeje svolal mimořádnou tiskovou konferenci, během níž ostře zaútočil na novináře, vedení La Ligy i své anonymní kritiky. Zkušený funkcionář zároveň oznámil, že znovu kandiduje na prezidenta klubu. V Madridu tak začíná další turbulentní období.

Hertl pomohl Vegas k výhře nad Anaheimem

Tomáš Hertl znovu ukázal důležitost v play off NHL. Český útočník přispěl gólem a asistencí k výhře Vegas 3:2 v prodloužení nad Anaheimem. Golden Knights vedou v sérii 3:2 a mají postupový mečbol. Buffalo mezitím porazilo Montreal 3:2 a srovnalo sérii na 2:2.

Disciplinárka tvrdě potrestala Slavii za nedohrané derby

Pražské derby má tvrdou dohru. Slavia přišla o výhru na hřišti, zápas se Spartou prohrála kontumačně 0:3, zaplatí pokutu deset milionů korun a čtyři domácí soutěžní utkání odehraje bez diváků. Trest dostala i Sparta, za chování svých fanoušků zaplatí 600 tisíc korun.

Tvrdý pád internetové hvězdy. Jake Paul připustil konec kariéry po brutálním KO

Ještě před několika měsíci mluvil Jake Paul o titulových ambicích a cestě mezi boxerskou elitu. Dnes řeší úplně jinou otázku, a to zda vůbec ještě někdy vstoupí do ringu. Po těžké porážce od Anthonyho Joshuy se kontroverzní influencer a boxer stále zotavuje z vážných zranění a poprvé otevřeně připustil, že jeho kariéra může být u konce.

Siniaková s Townsend ovládly vstup do turnaje v Římě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují ve skvělé sérii. Na turnaji WTA 1000 v Římě zvládly první zápas bez potíží a pár Hailey Baptiste, Alexandra Eala porazily jasně 6:2 a 6:1. Připsaly si už šestnácté vítězství v řadě.

Konec jedné éry? Lakers padli, LeBron James uvažuje o odchodu 

Oklahoma City ovládlo sérii s Los Angeles jednoznačně 4:0 a poslalo slavné Lakers na dovolenou. Po posledním zápase se ale nemluvilo jen o dominantním výkonu Thunder. Hlavním tématem večera byl znovu LeBron James a otázka, zda právě neodehrál poslední utkání své mimořádné kariéry.

Colorado je krok od finále konference, Nečas přidal dvě asistence

Colorado zvládlo čtvrtý zápas série na ledě Minnesoty a po výhře 5:2 vede už 3:1. Martin Nečas pomohl dvěma asistencemi, Avalanche rozhodli čtyřmi góly ve třetí třetině a Wild teď musí vyhrát třikrát za sebou.

Kladno ulovilo reprezentačního brankáře Pavláta

Kladno pokračuje ve výrazném posilování kádru pro příští sezonu. Rytíři získali reprezentačního brankáře Dominika Pavláta, který se vrací do extraligy po dvou letech ve finském Ilvesu Tampere. Šestadvacetiletý gólman navíc figuruje v nominaci na mistrovství světa ve Švýcarsku.

Kimi Antonelli definitivně přebral kontrolu nad šampionátem. Russell ale ještě neřekl poslední slovo

Ve stáji Mercedes začíná nabírat na obrátkách nečekaný souboj o titul mistra světa Formule 1. Devatenáctiletý talent Kimi Antonelli vyhrál třetí Velkou cenu za sebou a dostal se do čela šampionátu před zkušenějšího George Russella. Šéf týmu Toto Wolff však věří, že britský pilot dokáže odpovědět už při nadcházejícím závodě v Montrealu.

Shane Mosley zaskočil favorita. V Las Vegas Bohačuk padl po tvrdé přestřelce už v šestém kole

Boxerský večer organizace Zuffa Boxing v Las Vegas nabídl překvapení, které čekal málokdo. Američan Shane Mosley Jr., jenž se v posledních letech spíše hledal, šokoval favorizovaného Serhije Bohačuka a po dominantním výkonu si připsal vítězství technickým knockoutem v šestém kole. Syn slavného šampiona tak vyslal jasný vzkaz střední váze: s Mosleym je znovu třeba počítat.

Barcelona porazila Real a slaví mistrovský titul

Barcelona si v El Clásicu došla pro sladkou tečku za ligovou sezonou. Real Madrid porazila 2:0 a tři kola před koncem má v čele tabulky náskok 14 bodů. Katalánský klub získal 29. španělský titul, večer však poznamenala osobní tragédie trenéra Hansiho Flicka, kterému krátce před zápasem zemřel otec.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama