Stolní tenisRepublikové mistrovství zná vítěze. Premiérové tituly pro Reitšpiese a Tomanovskou

Republikové mistrovství zná vítěze. Premiérové tituly pro Reitšpiese a Tomanovskou

V pátek odstartovaly v Kutné Hoře kvalifikace na hlavní část republikového mistrovství, které se ve sportovní hale Klimeška konalo úplně poprvé. O den později už se představili také nasazení hráči a hráčky a naplno se rozproudily boje o čtyři medailová umístění ve dvouhře.   

Velmi dobře načasovali formu talentovaní mladíci. Někteří se dokonce dostali mezi nejlepší šestnáctku, do čtvrtfinále se ale podívali pouze zkušenější hráči. Napínavou bitvu proti sobě svedli dřívější vítězové mistrovství republiky Radek Košťál s Dmitrijem Prokopcovem. Druhý jmenovaný byl v koncovce sedmého setu šťastnější a vyhrál o pouhé dva míčky.

Do nedělního semifinále se nakonec probojovala čtveřice nasazených hráčů. O překvapení se postaral David Reitšpies, když vyřadil turnajovou jedničku Tomáše Polanského. „S Tomášem jsem dlouho nevyhrál, takže jsem v závěru trochu zmatkoval. Měl jsem i štěstí, v závěru udělal lehké chyby,“ popisoval vítěznou bitvu na šest setů.

Obrat v ženském finále

Druhým finalistou se stal Tomáš Tregler z Havlíčkova Brodu, který zvládl otočit souboj s Jakubem Kleprlíkem a následně i „utekl“ z mečbolu Jiřímu Vráblíkovi.

Samotný souboj o zlato nabídl dlouhý duel. Dvakrát navrch měl Tregler, ale soupeř vždy srovnal. Klíčový byl pátý set, ve kterém havlíčkobrodský hráč vedl už 8:2, ale nakonec prohrál. V šestém setu ještě dokázal srovnat, ale rozhodující sada už byla v režii Davida Reitšpiese.

Ženské finále nabídlo málo vídaný obrat. Jednadvacetiletá Zdena Blašková vedla už 3:0 na sety, jenže Kateřina Tomanovská se dokázala zvednout a vyhrát v sedmi setech. „Zdenča hrála výborně, snažila jsem se s nepříznivým vývojem něco udělat. Neměla jsem co ztratit a najednou jsem to začala otáčet,“ popisovala v rozhovoru pro Český stolní tenis.

Ve dvouhře mužů slavili zlaté medaile Šimon Bělík s Tomášem Martinkem, mezi ženami Markéta Ševčíková s Tamarou Tomanovou. V mixu zvítězili Petr David s Kristýnou Štefcovou.

Nejčtenější tento týden

Bejlek zvládla vstup do turnaje v Aténách a zahraje si o čtvrtfinále

Sára Bejlek zvládla první překážku na turnaji WTA v Aténách. Česká tenistka přehrála v úvodním kole Slovenku Viktórii Morvayovou 6:0 a 7:5. Po jednoznačném prvním setu ale musela ve druhé sadě otáčet nepříznivý vývoj. O postup mezi nejlepší osmičku si nyní zahraje proti talentované Rakušance Lilli Tagger.

Před letní pauzou se láme sezona F1. Belgie a Maďarsko mohou změnit boj o titul i budoucnost Verstappena

Dva závody, které mohou výrazně ovlivnit zbytek sezony F1. Velké ceny Belgie a Maďarska uzavřou první polovinu mistrovství světa před tradiční letní přestávkou. Ve středu pozornosti bude nejen souboj o titul mezi jezdci Mercedesu, ale také budoucnost Maxe Verstappena, návrat Ferrari do špičky či očekávané technické novinky Aston Martinu.

Krutá zpráva po porážce. Šipkař Danny Noppert zveřejnil nenávistné útoky od fanoušků sázek

Porážka na turnaji European Darts Open pro něj znamenala konec sportovních nadějí, tím ale nepříjemnosti neskončily. Nizozemský šipkař Danny Noppert po vyřazení od Sebastiana Bialeckého zveřejnil šokující zprávy, které mu začaly chodit na sociálních sítích. Jeden z útočníků zašel tak daleko, že zneužil bolestivou rodinnou tragédii, s níž se Noppert vyrovnává dodnes.

Sinner obhájil titul ve Wimbledonu a přidal pátý grandslam

Jannik Sinner znovu ovládl Wimbledon. Ve finále porazil Alexandera Zvereva po čtyřsetové bitvě 6:7, 7:6, 6:3 a 6:4. Italská světová jednička získala první grandslamový titul v sezoně a celkově pátý. Zároveň se zařadila mezi hráče, kteří dokázali na londýnské trávě obhájit triumf.

Vémola se vrací do klece a ve Frankfurtu vyzve Vosgröneho

Karlos Vémola se po více než roce vrací k profesionálním zápasům. Česká legenda MMA nastoupí 26. září na stadionu Deutsche Bank Park ve Frankfurtu, kde ji v domluvené váze do 89 kilogramů čeká neporažený německý bojovník Frédéric Vosgröne. Organizace očekává jeden z největších turnajů své historie před bezmála 60 tisíci fanoušky.

Van der Poel vyhrál devátou etapu Tour de France

Mathieu van der Poel ovládl devátou etapu Tour de France po úspěšném úniku a ve spurtu čtyřčlenné skupiny si připsal třetí etapové vítězství v kariéře. Kvůli vysokým teplotám organizátoři zkrátili trasu na 154,6 kilometru. Žlutý trikot uhájil Tadej Pogačar, zatímco Mathias Vacek po náročném dni výrazně klesl průběžným pořadím.

Salač v Německu předvedl stíhací jízdu a skončil sedmý

Filip Salač napravil nepovedenou kvalifikaci výborným výkonem v závodě Moto2 na Sachsenringu. Český jezdec se z patnáctého místa na startu posunul až na sedmou příčku a posedmé za sebou skončil v elitní desítce. V průběžném pořadí mistrovství světa si navíc udržel osmé místo.

České finále Wimbledonu ovládla Linda Nosková

Linda Nosková získala první grandslamový titul v kariéře. Ve finále Wimbledonu porazila Karolínu Muchovou 6:2, 5:7 a 6:3. Český tenis tak ovládl ženskou dvouhru v All England Clubu potřetí za poslední čtyři roky.

Linda Nosková hraje ve Wimbledonu svůj nejlepší tenis

Linda Nosková vstupuje do prvního grandslamového finále kariéry ve velké formě. Ve 21 letech se ve Wimbledonu utká s Karolínou Muchovou a už teď má jistý posun mezi osm nejlepších hráček světa. Na trávě přitom ještě nedávno hledala jistotu. Letos na ní ale vyhrála turnaj v Berlíně a v Londýně přidala další životní výsledek.

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama