Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Surfařka, jíž žralok ukousl ruku. Maminka tří dětí se moře nikdy nevzdala

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ve třinácti letech jí žralok ukousl paži. Měsíc po traumatickém zážitku se ale vrátila do vln a dál si plnila svůj sen. Bez ruky zvládla vyhrát nejednu soutěž. Dnes už maminka tří dětí učí lidi s hendikepem, jak se postarat nejen o sebe, ale také o svoji rodinu.

  Při klasickém výletu s přáteli k moři v roce 2003 se stalo něco hrozivého. Když Bethany Hamiltonová ležela na svém prkně a čekala na správnou vlnu, pětimetrový žralok bílý ji strhl dolů a ukousl ruku. Ztratila 60% krve a zažila jeden z nejhorších traumatických zážitků. Bethany se ale nevzdala a do moře se vrátila. I přes to, že jí doktoři odrazovaly, vrátila se na surfařské prkno již měsíc po útoku. V roce 2005 pak vyhrála surfařské mistrovství.

  „Všechno bylo strašně rychlé a bez jakéhokoli předchozího naznačení. Mohlo to celé trvat tak sekundu. Cítila jsem tlak a poté škubnutí. Pak už jsem jen čekala co bude a sledovala, jak se voda začíná červenat,“ uvedla po strašlivém zážitku Bethany.

  Žralok si chtěl nejspíš jen pohrát a nechal tak Bethany být. Po více než 20 minutách dokázala doplout na souš, kde zkolabovala. Po sérii operacích a náročných rehabilitacích je dnes Bethany schopná žít naprosto normální život. V roce 2021 se jí spolu s manželem narodilo třetí dítě a surfařka zvládá chod domácnosti naprosto skvěle. Hamiltonová přiznala, že pro ní ztráta ruky už není žádným hendikepem. Jelikož o ní přišla ve svých 13 letech, žila vlastně celý život pouze s jednou.

  Díky tomuto zážitku může ale předávat rady dál. Na Instagramu Bethany sdílí svůj život, kde také ukazuje, že s jednou rukou zvládá vše. Nejenže je k vidění stále ve vodě, je ale schopná také uvařit nebo uklidit. Její fanoušky však nejvíce zajímá, jak se dokáže starat o své děti.

  „Můžu říct, že s třetím dítětem už vím 100% jak na to. Při prvním jsem musela hodně improvizovat, ale dnes je to snadné. Při přebalování si například pomáhám nohama, na kojení mám spoustu polštářů a co se týká nošení, mám na to už svoje triky,“ vzkázala zvědavým fanouškům.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  Comments are closed.