TenisRafael Nadal: Po roční pauze nečekám, že budu vyhrávat turnaje

Rafael Nadal: Po roční pauze nečekám, že budu vyhrávat turnaje

Sedmatřicetiletý španělský tenista Rafael Nadal, držitel 22 grandslamových titulů, se po téměř roční pauze chystá vrátit na tenisové kurty. Ve výhry však nevěří.

Po čtvrtečním tréninku v Brisbane, kde ho v příštím týdnu čeká jeho první zápas po návratu, Nadal prohlásil, že nečeká, že by mohl opět vyhrávat turnaje.

„Už jen to, že jsem tady, je pro mě vítězství. Cítím se dobře, nemůžu si stěžovat. Dneska se cítím lépe, než bych před měsícem čekal,“ řekl Nadal pro agenturu AAP. Přestože v posledních dvou měsících trénoval „ve velmi dobré intenzitě“, zdůraznil, že nemůže očekávat, že by mohl hned začít vyhrávat turnaje.

Pravděpodobně poslední sezóna

Nadal, který kvůli zdravotním problémům nehrál od letošního Australian Open a v červnu se podrobil operaci kyčle, klesl ve světovém žebříčku na 672. místo. Přesto si pochvaluje svůj návrat a těší se na další sezónu, která by mohla být pravděpodobně jeho poslední.

„Můžu myslet na to, že si užiju návrat. Po roce mimo kurty nemůžete čekat zázraky. Musím přijmout to, že to prostě nebude úplně perfektní,“ prohlásil.

Jeho soupeři, včetně Novaka Djokoviče, se však jeho slovy nehodlají nechat uspat. Mají se na pozoru a očekávají, že se španělský tenista vrátí ve špičkové formě. Nadal má v plánu startovat na Australian Open, které v Melbourne začne 14. ledna.

Nejčtenější tento týden

Anaheim slaví postup, Dostál zastavil Edmonton

Lukáš Dostál si po nepovedeném pátém duelu spravil chuť ve velkém stylu. Český brankář pochytal 25 střel, pomohl Anaheimu k výhře 5:2 nad Edmontonem a Ducks poslal do druhého kola play off NHL. Spolu s nimi slaví také Minnesota, která stejným výsledkem vyřadila Dallas.

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 

Fabio Wardley poslal jasný a tvrdý vzkaz svému soupeři Duboisovi

Souboj dvou ranařů slibuje krev už od prvního gongu. Fabio Wardley chce v titulovém zápase proti Danielu Duboisovi rozpoutat otevřenou bitvu bez taktizování. V Manchesteru půjde o pás organizace WBO a podle všeho i o rychlý a nekompromisní průběh.

Pastrňák rozhodl v prodloužení a udržel Boston ve hře

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi největší lídry Bostonu. Český útočník rozhodl pátý zápas série proti Buffalu krásným blafákem v prodloužení. Bruins vyhráli 2:1 a snížili stav série na 2:3. Jejich sezona tak pokračuje a série se vrací do Bostonu.

Pardubice po čtrnácti letech slaví titul

Pardubické Dynamo se vrátilo na extraligový trůn. V šestém finále vyhrálo v Třinci 5:4 po prodloužení a celou sérii ovládlo 4:2 na zápasy. Hlavní roli sehrál Roman Červenka, který dal dva góly a v čase 60:57 rozhodl o zlaté tečce za sezonou.

Lehečka v Madridu přehrál Musettiho a jde do čtvrtfinále

Jiří Lehečka dál září na antukovém Masters v Madridu. Český tenista zvládl osmifinále proti Lorenzu Musetti, kterého porazil jasně 6:3 a 6:3. Na kurtu působil jistě, dobře servíroval a soupeře často tlačil agresivní hrou. Ve čtvrtfinále ho čeká Arthur Fils.

Mercedes pod tlakem. Toto Wolff musí krotit ambice svých jezdců

Tři závody, tři dominantní víkendy a dvojice jezdců na čele šampionátu. Mercedes vstoupil do sezony 2026 ve velkém stylu. Šéf týmu Toto Wolff však upozorňuje, že boj mezi Georgem Russellem a Kimim Antonellim má jasná pravidla.

Vladařovi rozhodl smolný odraz, Vejmelka padl v prodloužení

Českým brankářům pondělní program play off NHL radost nepřinesl. Daniel Vladař s Philadelphií nevyužil druhý mečbol proti Pittsburghu a po porážce 2:3 vede jeho tým už jen 3:2 na zápasy. Karel Vejmelka s Utahem sahal po velkém obratu proti Vegas, jenže Golden Knights nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení a srovnali sérii na 2:2.

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama