Zimní sportyAlpské lyžováníRadost z triumfu, smutek z Ukrajiny. Je hrozné, co se děje, ví...

Radost z triumfu, smutek z Ukrajiny. Je hrozné, co se děje, ví vítězka švýcarského sjezdu Ledecká

Když už nic, tak alespoň sport. Jeden z nejoblíbenějších zábavních prvků lidské společnosti se dnes z pohledu České republiky postaral o další krásný moment. První závod ve sjezdu po návratu z Pekingu totiž vyhrála Ester Ledecká. Ve švýcarské Crans Montaně neměla konkurenci a připsala si druhé vítězství v této disciplíně v kariéře.

Olympijská vítězka z paralelního slalomu na snowboardu už na olympijských hrách prokázala, že se na sněhu dost možná i narodila. Vítězí na prkně, jde jí to ale i na lyžích, což už během své profesionální dráhy mnohokrát potvrdila. A v podobném rytmu pokračuje i dál, třeba v Crans Montaně.

Na nějaký lepší výsledek to ale zpočátku nevypadalo. Ledecká v trénincích na sjezd propadla, nejprve skončila padesátá, poté si pozici o deset míst vylepšila. „Byly to nejhorší tréninky, které jsem kdy zajela,“ zlobila se česká závodnice, která se ještě před pár dny léčila se zraněním v dolní části těla způsobeným před slalomovou fází olympijské kombinace.

Ledecká se ale dokázala dát do kupy a nakonec i přes všechny trampoty dojet na ten nejvyšší stupínek. Češka měla náskok 21 setin sekundy před Ragnhild Mowinckelovou z Norska, bronzová Cornelian Hütterová z Rakouska ztratila na Ledeckou 42 setin.

„Naposledy jsem tady skončila v sítích, takže jsem nadšená, že jsem tentokrát dojela celá, což je lepší, a jsem šťastná, že je z toho první místo,“ byla ráda Ledecká. Spokojeností v cíli hýřil také tatínek Janek a maminka Zuzana. Ledecká vyhrála závod Světového poháru potřetí v kariéře.

Všudypřítomná situace na Ukrajině

Ani Ester Ledecká se nepohybuje mimo hlavní dění a sleduje situaci na Ukrajině. Válečný stav odsuzuje, sama proti němu ale bohužel bojovat nemůže. Boje by česká lyžařka nejraději viděla pouze na sportovištích a sjezdovkách.

„Strašně bych si přála, aby boje probíhaly jen na sportovištích a na sjezdovkách. Je hrozné, co se teď děje. Nejsem v pozici, v níž bych to mohla nějak ovlivnit. Doufám, že lidé, kteří to ovlivnit dokážou, to udělají. Samozřejmě jsem pro mír,“ řekla po závodě agentuře, která ji zastupuje.

Krásná věc do nehezké doby. Tak nějak působí zlatá medaile Ledecká v kontrastu s válkou na Ukrajině. Paráda, Ester!

Nejčtenější tento týden

Jeff Bezos chce Liverpool. Zakladatel Amazonu chce získat třetinu slavného klubu

Liverpool může brzy získat jednoho z nejbohatších investorů na světě. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je podle dostupných informací blízko dohody o koupi zhruba třetinového podílu v anglickém velkoklubu. Hodnota celé transakce může Liverpool ocenit na přibližně 4,4 miliardy liber.

Donald Trump se zastal Infantina. Jeho odvolání by podle prezidenta bylo „hroznou chybou“

Donald Trump se veřejně postavil za šéfa FIFA Gianniho Infantina. Americký prezident tvrdí, že jeho případné odvolání by bylo zásadním omylem a že pod Infantinovým vedením zažila FIFA nejúspěšnější mistrovství světa ve své historii.

Siniaková v Torontu září a útočí na šestý titul sezony

Kateřina Siniaková pokračuje ve skvělé deblové sezoně. Světová jednička postoupila společně s Čang Šuaj do semifinále turnaje v Torontu. Ve čtvrtfinále si poradily se Storm Hunter a Desirae Krawczyk 6:4 a 6:3. Česká tenistka tak zůstává ve hře o šestou letošní trofej.

Rada v Eugene ovládl 400 metrů překážek a získal světové zlato

Český atlet Michal Rada v neděli zazářil na juniorském mistrovství světa v Eugene. Devatenáctiletý překážkář vybojoval zlato na 400 metrů překážek a časem 48,59 sekundy vytvořil nový evropský juniorský rekord. Navázal tak na loňský evropský titul a zároveň vylepšil stříbro z předchozího světového šampionátu v Limě.

Menšík zvládl další překážku a v Montrealu vyzve Sheltona

Jakub Menšík pokračuje na Masters v Montrealu mezi nejlepší osmičkou. Dvacetiletý český tenista porazil ve čtvrtém kole zkušeného Nizozemce Botice van de Zandschulpa 6:4, 7:5. V boji o semifinále ho čeká Ben Shelton. Proti americké světové desítce má Menšík pozitivní vzájemnou bilanci.

Conor Benn slibuje tvrdou válku. Proti Ryanu Garciovi chce získat titul, který kdysi držel jeho otec

Conor Benn má před sebou největší zápas kariéry. Britský boxer se 12. září v Las Vegas utká s Ryanem Garciou o titul WBC ve welterové váze a před očekávaným soubojem neskrývá ambice. Chce Američana zastavit a odnést si pás, který v minulosti patřil jeho otci Nigelu Bennovi.

Vollering podruhé ovládla ženskou Tour de France, Nosková po pádu odstoupila

Demi Vollering završila Tour de France Femmes dominantním výkonem. Nizozemská cyklistka vyhrála závěrečnou etapu v Nice a podruhé v kariéře slaví celkový triumf. Jediná česká účastnice Nikola Nosková naopak závod nedokončila. Po sobotním pádu sice nastoupila do poslední etapy, krátce po startu ale odstoupila.

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.

Kanada ve finále Hlinka Gretzky Cupu rozdrtila USA a slaví zlato

Kanadští hokejisté ovládli letošní Hlinka Gretzky Cup. Ve finále turnaje hráčů do 18 let v Edmontonu nedali šanci Spojeným státům a zvítězili vysoko 8:1. Kanada tak po loňském bronzu znovu vystoupala na vrchol. Hned tři její hráči vstřelili ve finále po dvou gólech.

Jaissle začal v Newcastlu výhrou nad Valencií

Matthias Jaissle má za sebou vítěznou premiéru na lavičce Newcastlu. Anglický celek v přípravném utkání otočil zápas na stadionu Mestalla a porazil Valencii 2:1. Nový trenér přesto výsledek nepřeceňoval a zdůraznil, že jeho mladé mužstvo čeká ještě hodně práce.

Tyčkařka Krutilová slaví světové zlato, desetibojař Juliš přidal bronz

Česká atletika slaví na juniorském mistrovství světa v Eugene další velké úspěchy. Tyčkařka Nicole Krutilová ovládla finále výkonem 445 centimetrů a získala zlato. Desetibojař Adam Juliš se během druhého dne výrazně posunul pořadím a nakonec vybojoval bronz. Osobní rekord vylepšil na 7877 bodů.

Sabalenka v Torontu skončila už v osmifinále

Aryna Sabalenka nezvládla osmifinále turnaje WTA 1000 v Torontu. Světová jednička podlehla Ekaterině Alexandrova po dvou a půl hodinách 6:7, 6:4, 4:6. Pro jednu z hlavních favoritek turnaje tak přišel konec podstatně dříve, než naznačovaly její výsledky z úvodu sezony.

Infantino čelí další aféře. FIFA tvrdí, že jde o koordinovaný útok

Krize kolem vedení světového fotbalu dál sílí. FIFA se ostře ohradila proti snahám oslabit pozici prezidenta Gianniho Infantina a tvrdí, že jeho odpůrci se snaží obejít standardní demokratické postupy organizace.

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama