TenisŘádění tenistky Kasatkinové. Ruska se vztekala tak, že si udělala krvavé zranění

Řádění tenistky Kasatkinové. Ruska se vztekala tak, že si udělala krvavé zranění

Emoce na tenisové dvorce neodmyslitelně patří. Ale co se povedlo ruské tenistce Darje Kasatkinové, to je opravdový unikát. Vzteky si poškrábala krk tak silně, že musela být po odehraném míči ošetřena. Něco takového se na okruhu WTA opravdu jen tak nevidí.

Prožila velice dobrý turnaj, prošla až do finále a moc chtěla vyhrát trofej pro nejúspěšnější hráčku. Postupně vyřadila hned čtyři tenistky včetně Češky Terezy Martincové, ale poslední krok nezvládla. Další trofej tak do své vitríny nepřidala.

Rusce Darje Kasatkinové se comeback na travnaté dvorce povedl, na turnaji v Birminghamu došla až do finále. V něm ovšem nestačila na výše nasazenou Tunisanku Jabeurovou a prohrála ve dvou setech.

Opravdu kuriózní moment se jí ale stal ve druhém setu, kdy vysoko prohrávala a její emoce pracovaly naplno. Po zkaženém míčku udělala gestu směrem ke svému týmu, při kterém se ostře poškrábala na krku, a nakonec musela být i ošetřena. Někteří fanoušci se nestačili divit a na sociální sítě psali komentáře, že prapodivnější „medical time out“ ještě neviděli.

Ve spojitosti s ruskou hráčkou si mnozí vybavili dřívější výlevy ruského bouřliváka Južného, který se jednou udeřil raketou do hlavy tak silně, že z něho začala crčet krev.

Přestože se výkon Kasatkinové ve druhém setu zlepšil, na otočku v utkání už to nestačilo. Po setech 7:5 a 6:4 se vůbec z prvního titulu na turnaji radovala o dva roky starší Ons Jabeurová. „Byl to fajn týden. Krk je v pohodě,“ usmívala se nakonec Ruska.

Tunisanka oslavila první titul

Pro tuniskou hráčku to byl opravdu speciální moment. Kromě první trofeje na okruhu WTA se stala vůbec první arabskou hráčkou, které se něco takového povedlo.

„Nechala jsem tam opravdu všechno, abych ukázala, že to jde. Vím, že na okruhu nejsou skoro žádné arabské nebo tuniské hráčky, proto jsem ráda, že se mi něco takového povedlo. Snad to někoho inspiruje, ráda bych na okruhu viděla více hráček jako jsem já,“ řekla po vítězství v Birminghamu.

Travnatá sezona pro okruh WTA pokračuje dalšími turnaji v Bad Homburgu a Eastbourne. Zároveň odstartovala kvalifikace na Wimbledon, jehož hlavní část začne na začátku příštího týdne.

Nejčtenější tento týden

Lewis Hamilton znovu ožívá. Ferrari je blízko prvnímu triumfu a legenda Formule 1 znovu útočí

Lewis Hamilton po náročném prvním roce ve Ferrari konečně nachází formu, kterou od něj fanoušci očekávali. Sedminásobný mistr světa vybojoval druhé místo v Kanadě i Monaku a v průběžném pořadí šampionátu se posunul na druhou příčku. Britská legenda věří, že premiérové vítězství v červených barvách je už velmi blízko.

Serena Williams je zpět. Legendární šampionka po čtyřech letech znovu okouzlila tenisový svět

Když Serena Williams vstoupila na travnatý kurt londýnského Queen’s Clubu, publikum okamžitě povstalo. Čtyřiačtyřicetiletá tenisová legenda odehrála svůj první profesionální zápas od US Open 2022 a návrat proměnila ve stylové vítězství. Po boku talentované Kanaďanky Victorie Mboko ukázala, že ani po letech mimo okruh neztratila nic ze své pověstné síly.

Carolina vyrovnala finále NHL, Hertl tentokrát nebodoval

Hokejisté Caroliny zvítězili ve čtvrtém finálovém utkání NHL na ledě Vegas 5:3 a srovnali stav série na 2:2. Hlavní postavou večera se stal kapitán Jordan Staal, který vstřelil dva góly včetně vítězné trefy ve třetí třetině. Český útočník Tomáš Hertl poprvé ve finálové sérii vyšel bodově naprázdno.

Charles Leclerc po havárii v Monaku zuří. Ferrari se dostalo do sporu s dodavatelem brzd

Charles Leclerc prožil v domácím Monaku jeden z nejhorších víkendů sezony. Pilot Ferrari po havárii otevřeně kritizoval chování svého vozu a rozpoutal nečekaný spor s výrobcem brzd Brembo, který jeho ostrá slova označilo za předčasná a nepodložená.

Kladno získalo švédského obránce Filipa Westerlunda

Hokejové Kladno dál rozšiřuje kádr pro novou extraligovou sezonu. Rytíři oznámili příchod švédského obránce Filipa Westerlunda, který naposledy působil ve finské KalPě Kuopio. Sedmadvacetiletý bek přichází jako šestá letní posila a do české nejvyšší soutěže zamíří poprvé v kariéře.

Christian Eriksen znovu vyděsil fotbalový svět. Dánská hvězda po kolapsu uklidnila fanoušky

Fotbalové Dánsko si znovu prošlo děsivými okamžiky. Christian Eriksen během reprezentačního utkání s Ukrajinou zkolaboval přímo na trávníku a zápas musel být předčasně ukončen. Podle týmových lékařů je však zkušený záložník v dobrém stavu a brzy by měl být propuštěn z nemocnice.

Brutální bitva o přežití. Chris Billam-Smith po sedmi kolech umlčel nebezpečného Rozického

Atmosféra jako při boxerských klasikách staré školy, krev, tvrdé výměny a bouřící hala. Chris Billam-Smith zvládl v Bournemouthu jeden z nejtěžších zápasů kariéry, když po sedmi kolech donutil Ryana Rozického odstoupit. Fanoušci sledovali brutální cruiserweight přestřelku, kterou mnozí okamžitě označili jako kandidáta na zápas roku.

Zverev po pětisetové bitvě získal premiérový titul z French Open

Alexander Zverev se na čtvrtý pokus dočkal vysněného grandslamového triumfu. Ve finále French Open porazil Itala Flavia Cobolliho po více než čtyřhodinové bitvě 6:1, 4:6, 6:4, 6:7 a 6:1. Německý tenista tak prolomil dlouholeté čekání na titul z turnajů velké čtyřky a uzavřel jednu z největších kapitol své kariéry.

Antonelli ovládl chaotickou Velkou cenu Monaka a zvýšil náskok v čele šampionátu

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Monaka 2026. Jezdec Mercedesu si připsal páté vítězství v řadě a výrazně navýšil svůj náskok v průběžném pořadí mistrovství světa. Náročný závod ovlivnily nehody, penalizace i červené vlajky. Na stupně vítězů se vedle Antonelliho postavili Lewis Hamilton a Isack Hadjar.

OKTAGON 89: Rasťo z Ruže ovládl Celebrity Series, hlavní duel skončil předčasně

Turnaj OKTAGON 89 v Bratislavě nabídl několik výrazných výkonů, rychlá ukončení i velká překvapení. Jedním z hlavních příběhů večera se stal Rastislav Zvara, známý z reality show Ruža pre nevestu, který svého soupeře tvrdě ukončil už v prvním kole. Galavečer ale uzavřel smolný závěr titulového souboje mezi Igorem Severinem a Žalgasem Žumagulovem.

Další grandslam pro sehrané duo! Siniaková s Townsend ovládly Paříž

Kateřina Siniaková znovu potvrdila postavení nejlepší deblistky světa. Na Roland Garros vyhrála po boku Američanky Taylor Townsend titul ve čtyřhře žen. Nasazené jedničky ve finále porazily dvojici Anna Danilina a Aleksandra Krunic 6:2, 7:5. Pro českou tenistku jde už o jedenáctý grandslamový triumf v ženském deblu a celkově dvanáctý grandslamový titul v kariéře.

Menšík v Paříži prorazil mezi grandslamovou elitu

Jakub Menšík odehrál na French Open turnaj, který může změnit pohled na jeho další kariéru. Do Paříže nepřijížděl jako jeden z hlavních favoritů, antukové jaro měl spíš nevýrazné a krátce před grandslamem schytal v Hamburku tvrdou porážku. Jenže v areálu Roland Garros se všechno otočilo.

Mirra Andreeva ovládla French Open a poděkovala i sama sobě

Mirra Andreeva završila v Paříži životní turnaj. Ve finále French Open porazila Maja Chwalinska 6:3, 6:2 a získala první grandslamový titul kariéry. Devatenáctiletá tenistka prošla pavoukem s jediným ztraceným setem a na cestě za trofejí využila i zaváhání největších favoritek.

Finálové šílenství v NHL. Vegas vedlo 4:0 a málem odešlo poražené

Hokejisté Vegas zvládli třetí finálový duel NHL a po výhře 5:4 ve druhém prodloužení vedou nad Carolinou 2:1 na zápasy. Golden Knights přitom promarnili náskok 4:0. Hlavními postavami večera byli Tomáš Hertl, který zaznamenal gól a asistenci, a Mitchell Marner, jenž hattrickem přepsal několik historických statistik. O vítězství domácích nakonec rozhodl obránce Shea Theodore.

Královna bílé stopy Zuzana Maděrová má jasno, chce další úspěchy

Olympijská vítězka Zuzana Maděrová má za sebou životní sezonu. Česká snowboardistka ovládla anketu Král bílé stopy, stále přijímá gratulace k triumfu z Itálie a zároveň už naplno pracuje na přípravě na další zimu. Motivaci podle svých slov rozhodně neztratila.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama