TenisProkletý covid vyřadil z French Open další dvě Češky, ve druhém kole...

Prokletý covid vyřadil z French Open další dvě Češky, ve druhém kole vybuchla Plíšková

Během 24 hodin se s druhým grand slamem sezony rozloučilo hned pět českých tenistek. Už včera vypadly ve dvouhrách Kateřina Siniaková a Petra Kvitová, k nim se dnes překvapivě přidala také Karolína Plíšková. Ze hry jsou také nejvýše nasazené deblistky Siniaková a Krejčíková. Těm zhatil plány na obhajobu covid.

Pokud by se měl výkon českých tenistek na French Open hodnotit po prvních dnech, byla by to katastrofa. Do druhého kola jich postoupilo několik, další zápasy ale pro všechny kromě jedné představovaly konečnou zastávku. Třetí kolo si zahraje jenom Karolína Muchová, která porazila Marii Sakkariovou.

Během včerejška skončila Marie Bouzková kvůli covidu, k té se večer přidala Barbora Krejčíková, která už vypadla v siglu a měla bojovat o titul v deblu. Těšila jsem se na čtyřhru, bohužel mé působení v Paříži je u konce. Ráno jsem se probudila s teplotou. Rozhodla jsem se otestovat a jsem pozitivní na covid. Jsem extrémně zklamaná, že nemůžu obhajovat deblový titul,“ smutnila Krejčíková na sítích.

Spolu s ní skončila také Kateřina Siniaková, ta navíc také prohrála v singlu po dvou setech s Američankou Fernandezovou. Dál nejde ani Petra Kvitová, nad jejíž síly byla Savilleová z Austrálie. Překvapeními se hemžil také dnešek, kdy se na pařížský dvorec vypravila další česká favoritka Karolína Plíšková.

Jedním slovem výbuch

Plíšková jako nasazená osmička rozhodně nečekala, že by jí v prvních kolech měly soupeřky způsobovat výraznější problémy. Opak byl ale pravdou, přes dvě hodiny se trápila v prvním kole s kvalifikantkou Andrianjafitrimovou z Francie, ve druhém kole pak její cesta skončila úplně. Tentokrát za pouhou hodinu a půl.

Česká tenistka nestačila až na 227. hráčku žebříčku Leolii Jeanjeanovou, další domácí hráčku z Francie, která tentokrát startovala na turnaji díky divoké kartě. Poslední strážkyní české vlajky na Roland Garros je tak zmiňovaná Muchová, která už se zítra představí proti 28. hráčce světa Anisimovové z USA.

Mužská část žebříčku stále čítá českého zástupce Zdeňka Koláře. Ten prošel prvním kolem a ve druhém se může těšit na atraktivního soupeře, Řeka Stefanose Tsitsipase. Zápas bude na programu už dnes od 17:15.

Nejčtenější tento týden

Bartůňková bere Wimbledon jako velký krok dopředu

Nikola Bartůňková opustila Wimbledon ve třetím kole, ale z Londýna neodjíždí se sklopenou hlavou. Dvacetiletá česká tenistka podlehla Barboře Krejčíkové 3:6, 5:7, přesto svůj první start v hlavní soutěži dospělých na travnatém grandslamu hodnotila velmi pozitivně.

Wimbledon nabídne ostré osmifinále. Aryna Sabalenka vyzve rozjetou Osaku

Centrální kurt ve Wimbledonu se může těšit na jeden z nejatraktivnějších zápasů letošního turnaje. Světová jednička Aryna Sabalenka zvládla souboj s Lotyškou Jelenou Ostapenko a v osmifinále narazí na čtyřnásobnou grandslamovou šampionku Naomi Osaku, která zatím na travnatých dvorcích září.

Klopp je připraven převzít Německo

Jürgen Klopp se může vrátit k trenérské práci v nejviditelnější možné roli. Bývalý kouč Liverpoolu a Dortmundu potvrdil, že jedná s Německým fotbalovým svazem o převzetí reprezentace. Národní tým hledá nového trenéra po rezignaci Juliana Nagelsmanna, který skončil po neúspěchu na mistrovství světa.

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama