EURO 2021Prohra na závěr. Mdlý výkon Čechů, z prvního fleku postupuje Anglie

Prohra na závěr. Mdlý výkon Čechů, z prvního fleku postupuje Anglie

Česká fotbalová reprezentace zakončila základní fázi mistrovství Evropy porážkou. Už včera se dozvěděla o svém postupu do osmifinále, proto šla do duelu s Anglií klidnější. A to bylo znát i na výkonu. Nepřesvědčivé představení body neznamenalo, Češi nakonec končí ve skupině třetí.

Vypadalo to skvěle. Jasné vítězství na Skotskem, pak cenná remíza s Chorvaty. Česká „repre“ po dvou zápasech EURA vládla skupině D, situace se ale nakonec dramaticky změnila. Čelo Anglie, druzí Chorvaté, Češi až třetí místo.

O tom všem rozhodlo poslední, tedy třetí, hrací kolo mistrovství Evropy. Angličané nastupovali do bitvy oslabení o duo hráčů, kteří se po zápase se Skoty bavili až podezřele dlouho s nakaženým kolegou. Uspokojivý výkon ale předvedli i „benjamínci“ v sestavě.

Ostrý start Anglie

Fotbalisté z Britských ostrovů vstoupili do zápasu o něco lépe. Už po třech minutách orazítkoval tyč Sterling a Češi dostali varování. Po 12 minutách už se ale skóre měnilo, poprvé a naposledy. Šťastlivcem a hrdinou se stal aktivní Sterling.

Z české strany nešlo o ideální prezentaci: chyby, zbytečné ztráty balonů, prostě to nebylo ono. I tak si ale Češi v první půli několik šancí vypracovali. Na výsledku to ale nezměnilo vůbec nic, veselejší šli do kabin Angličané.

„Anglie dominovala, do zápasu jsme nevstoupili dobře,“ zhodnotil počáteční výkon Souček. „Musíme zlepšit držení míče,“ myslí si „středopolař“.

Bída ve druhé půlce

Druhý poločas, to pak byla muka pro oči. Bitva ztratila náboj, hráči se nenabízeli, nulová aktivita, zkrátka vůbec nic. A to z obou stran. Místo přípravy na osmifinále se tak ze zápasu stalo spíš přátelské dohrání skupiny mistrovství Evropy.

V další fázi turnaje narazí Češi na silnou Belgii, Nizozemsko či vítěze skupiny E, kde hraje Španělsko, Polsko, Slovensko a Švédsko. Proti Anglii to sice nevyšlo, i tak se ale slaví cenný postup!

„Trivela“ zpoza vápna

Ve druhém zápase skupiny D změřili síly Skoti a Chorvaté. I tady se bojovalo o všechno, ve hře byl postup, se kterým se pojí pokračování na šampionátu. Radostí hýřili po utkání hráči Chorvatska, kteří vyhráli 3:1.

A to se v poločase odcházelo do kabin za nerozhodného stavu. Pak ale kapitán Modrič zavelel a tým z Balkánu se do hry pořádně opřel. Míč napálil do branky a sám rozhodl tahoun Realu Madrid, navíc neskutečným způsobem – „šajtlí“ zpoza pokutového území.

Chorvaté postupují ze druhého místa, na Čechy tak zbyl jen „bronz“.

Nejčtenější tento týden

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.

Vladař s Flyers nestačil na Carolinu v úvodu druhého kola

Philadelphia vstoupila do druhého kola play off NHL porážkou. Carolina doma zvítězila 3:0 a ujala se vedení v sérii. Český brankář Daniel Vladař si připsal dvacet zákroků, ale Flyers doplatili na špatný začátek. Hlavní postavou zápasu se stal Logan Stankoven, který dal dva góly.

Kanada letos vynechá Spenglerův pohár po více než 40 letech

Tradiční vánoční turnaj v Davosu přijde o jednu ze svých největších značek. Kanada se letos Spenglerova poháru nezúčastní poprvé od roku 1984. Důvodem je konec dlouhodobé dohody mezi kanadským svazem a pořadateli, kteří nový kontrakt nestihli uzavřít včas.

Vendula Valdmannová dál vítězí. Po singlu slaví v Gruzii i deblový titul

Osmnáctiletá Vendula Valdmannová potvrzuje výbornou formu. Po nedávném triumfu ve dvouhře na turnaji ITF W50 v Roehamptonu přidala další trofej, tentokrát ve čtyřhře na podniku ITF W75 v gruzínské Lopotě, kde zvítězila po boku Polky Martyny Kubka.

Kladno představilo první posilu pro novou sezonu

Rytíři začali odhalovat nové tváře pro další extraligový ročník. První posilou se stal útočník Filip Přikryl, který přichází z Českých Budějovic. Pětadvacetiletý forvard má za sebou výrazné období v Motoru a na Kladně chce udělat další krok.

Zemřel Alex Zanardi, legenda motorsportu a paralympijský šampion

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi. Ital patřil k největším bojovníkům moderního sportu. Po těžké nehodě přišel o obě nohy, přesto se vrátil k závodění a později získal čtyři zlaté paralympijské medaile v paracyklistice.

Buffalo a Vegas slaví postup, Tampa si vynutila sedmý zápas

Play off NHL poznalo další dva postupující. Buffalo vyřadilo Boston po výhře 4:1, u které nechyběl gól Davida Pastrňáka po přihrávce Pavla Zachy. Vegas zvládlo šestý duel v Utahu jasně 5:1 a jde dál i s Tomášem Hertlem. Tampa Bay naopak přežila v Montrealu, kde rozhodla až v prodloužení a vynutila si sedmý zápas.

Čeští mladíci ztratili semifinále se Švédskem v prodloužení

Česká osmnáctka sahala na mistrovství světa po finále. V Trenčíně vedla nad Švédskem 3:1, jenže soupeř ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl kapitán Bosse Meijer. Tým trenéra Jana Tomajka tak čeká zápas o bronz proti Lotyšsku.

Anaheim slaví postup, Dostál zastavil Edmonton

Lukáš Dostál si po nepovedeném pátém duelu spravil chuť ve velkém stylu. Český brankář pochytal 25 střel, pomohl Anaheimu k výhře 5:2 nad Edmontonem a Ducks poslal do druhého kola play off NHL. Spolu s nimi slaví také Minnesota, která stejným výsledkem vyřadila Dallas.

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama