ZajímavostiPři prvním zdrogování jsem zemřel, řekl Mike Tyson. Jed z ropuchy mu...

Při prvním zdrogování jsem zemřel, řekl Mike Tyson. Jed z ropuchy mu změnil život

Pětapadesátiletá boxerská legenda Mike Tyson se v rozhovoru pochlubila tím, že poté co vykouřila jed z coloradské ropuchy, život se jí obrátil naruby. Zápasník, který se minulý rok v listopadu vrátil zpět na místo činu v zápase proti Royi Jonesovi Jr., uvedl v rozhovoru pro New York Post, že během svého prvního tripu zemřel.

Ve stavech mezi nebem a zemí jsem viděl, že smrti se bát nemusím. Jak život, tak i smrt jsou krásné věci, jen bohužel smrt má špatnou pověst,“ řekl pro New York Post ikonický boxer Mike Tyson.

Tyson se svěřil, že s jedem začal už před čtyřmi lety a od té doby ho požil více než 50krát. Jed z ropuchy nemá žádné lékařské potvrzení, proto je velmi zneužívanou drogou. Tyson přiznal, že za svůj život zkusil hodně drog, některé i velmi tvrdé, a proto tohle pro něj bylo daleko osvobozující.

Definice na jednu z nejsilnějších halucinogenů planety vytvořil web Lidovky.cz. „Ropucha koloradská (bufo alvarius) v případě ohrožení vypouští z povrchu svého těla jed. Ten obsahuje tryptamin 5-MeO-DMT a bufotenin. Za účelem psychedelického zážitku se látky pouze extrahují ze žláz, například šamany, a žába je poté vrácena do volné přírody. Intenzivní zážitek trvá, podle tvůrců, patnáct minut a následných třicet minut jej dotyčný zpracovává. Účastníci obvykle hodnotí svůj prožitek jako jednu z nejsilnějších spirituálních zkušeností vůbec, která je díky své rychlosti a dostupnosti velmi vhodná pro dnešní dobu.“

Před ropuchou byl troskou

„Nejtěžším soupeřem, kterému jsem kdy čelil, jsem byl já sám. Měl jsem nízké sebevědomí. Lidé s velkým egem mají často nízké sebevědomí,“ myslí si Tyson, který se stal nejmladším šampionem organizací WBC, WBA a IBF.

Po užívání této látky zhubl slavný boxer neuvěřitelných 45 kilo a v rozhovoru dále uvedl, že jsou na něm změny velmi viditelné a lidé si jich všímají.

„Pokud jste mě znali v roce 1989, znali jste úplně jiného Mike Tysona. Moje mysl není dostatečně sofistikovaná na to, abych pochopil co se to ve mně stalo, ale život se mi zlepšil o sto procent. Dívám se na svět jinak. Všichni jsme stejní. Všechno vede k lásce,“ dodal „Železný Mike“.

Tyson je jedním z mála sportovců, který otevřeně hovoří o užívání drog. V roce 2019 uvedl, že za marihuanu utratí měsíčně 40 tis. dolarů. Dokonce také přiznal, že marihuanu kouřil i před vítězným zápasem s Jonesem Jr.

Nejčtenější tento týden

Van der Poel vyhrál devátou etapu Tour de France

Mathieu van der Poel ovládl devátou etapu Tour de France po úspěšném úniku a ve spurtu čtyřčlenné skupiny si připsal třetí etapové vítězství v kariéře. Kvůli vysokým teplotám organizátoři zkrátili trasu na 154,6 kilometru. Žlutý trikot uhájil Tadej Pogačar, zatímco Mathias Vacek po náročném dni výrazně klesl průběžným pořadím.

Salač v Německu předvedl stíhací jízdu a skončil sedmý

Filip Salač napravil nepovedenou kvalifikaci výborným výkonem v závodě Moto2 na Sachsenringu. Český jezdec se z patnáctého místa na startu posunul až na sedmou příčku a posedmé za sebou skončil v elitní desítce. V průběžném pořadí mistrovství světa si navíc udržel osmé místo.

České finále Wimbledonu ovládla Linda Nosková

Linda Nosková získala první grandslamový titul v kariéře. Ve finále Wimbledonu porazila Karolínu Muchovou 6:2, 5:7 a 6:3. Český tenis tak ovládl ženskou dvouhru v All England Clubu potřetí za poslední čtyři roky.

Linda Nosková hraje ve Wimbledonu svůj nejlepší tenis

Linda Nosková vstupuje do prvního grandslamového finále kariéry ve velké formě. Ve 21 letech se ve Wimbledonu utká s Karolínou Muchovou a už teď má jistý posun mezi osm nejlepších hráček světa. Na trávě přitom ještě nedávno hledala jistotu. Letos na ní ale vyhrála turnaj v Berlíně a v Londýně přidala další životní výsledek.

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.

Karolína Muchová si poprvé zahraje finále Wimbledonu

Karolína Muchová si poprvé v kariéře zahraje finále Wimbledonu. Česká tenistka po obrovské bitvě porazila Coco Gauff 6:2, 1:6, 7:6, když v rozhodujícím super tie breaku odvrátila mečbol a zvítězila 12:10. V sobotu tak zabojuje o svůj premiérový grandslamový titul.

Souboj Tyson Fury vs. Anthony Joshua může přepsat historii. Ve Wembley by se boxovalo až nad ránem

Očekávaný střet dvou největších britských boxerských hvězd se blíží. Tyson Fury a Anthony Joshua by se mohli utkat v londýnském Wembley, organizátoři ale zvažují netradiční začátek galavečera. Kvůli milionům televizních diváků v zámoří by hlavní zápas mohl odstartovat až v časných ranních hodinách.

UFC nesmí na své hvězdy zapomínat. Cody Garbrandt žádá větší podporu pro bojovníky po kariéře

Sláva, vyprodané arény a miliony fanoušků. Tak vypadá vrchol kariéry elitních zápasníků UFC. Jenže po posledním zápase často přichází nejistota. Bývalý šampion bantamové váhy Cody Garbrandt nyní vyzval vedení organizace, aby svým bojovníkům nabízelo lepší zdravotní i finanční zabezpečení po konci aktivní kariéry.

Pohádka pokračuje! Arthur Fery senzačně postoupil do semifinále Wimbledonu

Britský tenista Arthur Fery dál přepisuje historii Wimbledonu. Třiadvacetiletý držitel divoké karty vyřadil Itala Flavia Cobolliho a jako první britský hráč s divokou kartou v otevřené éře postoupil do semifinále grandslamového turnaje.

Linda Nosková sní o wimbledonském triumfu po vzoru Petry Kvitové

Linda Nosková prožívá životní turnaj. Po premiérovém postupu do semifinále Wimbledonu mluvila o inspiraci Petrou Kvitovou, o nečekaném ranním rituálu i o přání zahrát si historické české finále s Karolínou Muchovou. Už ve čtvrtek navíc poprvé nastoupí na slavném centrálním kurtu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama