TenisPostup do čtvrtfinále v Ostravě slaví Kvitová, český souboj zvládla lépe Martincová

Postup do čtvrtfinále v Ostravě slaví Kvitová, český souboj zvládla lépe Martincová

Na turnaji J & T Banka Ostrava Open postoupila nejvýše nasazená Češka Petra Kvitová mezi nejlepších osm hráček. V souboji s Ruskou Potapovou sice ztratila jeden set, ale ve zbylých dvou byla lepší hráčkou a své úvodní představení zvládla vítězně.

Nakonec pouze tři české hráčky se přihlásily do ostravského turnaje okruhu WTA 500 a dvě z nich startující na divokou kartu se utkaly hned v prvním kole. Favoritka zápasu Kateřina Siniaková měla blízko k vítězství, ale tříhodinová bitva dopadla lépe pro Terezu Martincovou.

Koncovku úvodního setu zvládla Siniaková, která zvítězila 7:5. Martincové se podařilo vyrovnat, protože druhý set vyhrála v poměru 6:4. V rozhodující sadě se šlo až do tiebreaku, ve kterém Siniaková vedla už 5:0 a poté měla za stavu 6:5 mečbol. Jenže nevyužila ho a z vítězství se tak radovala soupeřka.

„Jediné, co si můžu za stavu 0:5 říct, že už je to úplně v pr…, ale je to tenis a nesmí se do posledního míče přestat věřit, že by se to nedalo otočit. Tenis je v tom krásný. Říkala jsem si, zkus to uhrát míč po míči a nezkazit,“ komentovala po utkání Martincová.

Mladá Ruska potrápila Kvitovou

O kolo dál se ve středeční večer dostala druhá nasazená hráčka na turnaji Petra Kvitová. Vypadalo to, že bez problémů postoupí po dvou setech, jenže ve druhé sadě prohospodařila vedení 4:2 a v tiebreaku Ruska Anastasia Potapová srovnala stav zápasu na 1:1. Třetí set už si ovšem domácí tenistka pohlídala a slavila postup do čtvrtfinále.

„Fanoušci mi výrazně pomohli. Především po druhém setu, kdy jsem na tom nebyla fyzicky ani psychicky příliš dobře. Nebylo to vůbec jednoduché, ale povedlo se mi dovést utkání do vítězného konce, z čehož mám velkou radost,“ řekla po zápase jednatřicetiletá rodačka z Bílovce.

Z nasazených hráček vypadla Němka Angelique Kerberová, která v úvodním kole nestačila na Švýcarku Teichmannovou. V osmifinále selhala také Španělka Badosová, naopak nasazená jednička z Polska Iga Swiateková se mezi osmičku nejlepších dostala nejrychleji ze všech.

Nejčtenější tento týden

Gerwyn Price slaví drtivé vítězství v Manchesteru

Velšský „Iceman“ Gerwyn Price předvedl dominantní výkon a ovládl devátý večer Premier League Darts. Turnaj v Manchesteru však kromě špičkových výkonů nabídl i vyhrocený střet mezi Lukem Littlerem a Gianem van Veenem.

Emoce v Manchesteru. Gian van Veen porazil Littlera a obvinil ho z nesportovního chování

Vyhrocený duel v Premier League Darts nabídl nejen překvapivý výsledek, ale i kontroverzní průběh. Gian van Veen po vítězství nad Lukem Littlerem nešetřil kritikou a označil chování světové jedničky za nenormální. 

Jiřího Procházku čeká mimořádně náročný duben

Jiří Procházka stojí před jedním z nejnáročnějších týdnů kariéry i osobního života. Už 11. dubna 2026 nastoupí v hlavním zápase UFC 327 proti Carlosi Ulbergovi a bude usilovat o titul v polotěžké váze. Jen o pár dní později navíc očekává narození prvního dítěte. Český bojovník tak půjde do klíčového období pod obrovským tlakem, který ale sám bere i jako silný motor.

Pastrňák a Hronek zapsali asistenci, Vejmelka dovedl Utah k výhře

Čeští hokejisté se v dalším programu NHL znovu výrazně připomněli. David Pastrňák i Filip Hronek si připsali po jedné asistenci, body jejich týmům ale nestačily. O poznání lepší večer prožil brankář Karel Vejmelka, který po nepovedeném úvodu zamkl branku a pomohl Utahu k přesvědčivé výhře 6:2 v Seattlu.

Celebrini řídil obrat San Jose, Hronek pomohl Vancouveru zaskočit Colorado

NHL nabídla další divoký večer. Vancouver i přes roli outsidera vyhrál na ledě Colorada 8:6 a Filip Hronek se pod jednu trefu hostů podepsal asistencí. Lukáš Dostál si připsal gólovou nahrávku, jeho Anaheim ale v závěru ztratil dobře rozehraný duel v San Jose. Ve stejný den navíc přišlo i individuální ocenění pro Pavla Zachu, který patřil v březnu k nejvýraznějším tvářím soutěže.

Luke Littler znovu na vrcholu. Do Manchesteru si jde pro další titul

Po pomalejším startu sezony se vrací na vrchol. Luke Littler znovu potvrzuje, že patří mezi absolutní špičku světových šipek, a před domácím publikem chce přidat už čtvrté vítězství během pěti týdnů.

Tiger Woods přerušil kariéru a chce se léčit

Tiger Woods po nehodě na Floridě oznámil, že se na neurčito stahuje z golfu a zahájí léčbu. Legendární Američan čelí obvinění v souvislosti s řízením pod vlivem a zároveň přiznal, že se teď chce soustředit hlavně na své zdraví a trvalé uzdravení. Jeho start na dubnovém Masters definitivně padá a znovu sílí otázka, zda se ještě někdy vrátí na nejvyšší úroveň.

Pastrňák přiblížil Boston k play off a Dobeš znovu zazářil

David Pastrňák se v dalším zápase NHL znovu posunul blíž ke stobodové hranici. Proti Dallasu připravil tři góly a Boston doma vyhrál 6:3. Výrazný večer prožili i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře v Tampě, Jaroslav Chmelař skóroval za Rangers a Tomáš Nosek zapsal asistenci při ofenzivní smršti Floridy.

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama