TenisPoslední česká naděje na French Open vyhasla. Muchová opouštěla kurt v slzách

Poslední česká naděje na French Open vyhasla. Muchová opouštěla kurt v slzách

S druhým grand slamem letošní tenisové sezony se ve druhém kole rozloučila Kateřina Siniaková, nepostoupily ani favoritky typu Petra Kvitová nebo Karolína Plíšková, ve čtyřhře vyřadil covid Barboru Krejčíkovou. Český prapor držela v tom třetím jen Karolína Muchová, ani ta už však na turnaji nepokračuje. Češka musela zápas skrečovat.

Pokud by se dalo letošní French Open z pohledu českých tenistek vyjádřit jedním slovem, nejspíš by to bylo „zklamání“. Turnaj ve francouzském hlavním městě už skončil pro úplně všechny. Poslední naději držela až do dneška Karolína Muchová, která ve druhém kole vyprovodila z turnaje Marii Sakkariovou.

„Je to nádherný poct, že zase můžu takhle hrát. Je to pro mě moc důležité. Byl to pro mě velký test, výzva a jsem ráda, jak jsem to zvládla,“ usmívala se ještě na kurtu 25letá česká tenistka. Dnes ale vystřídaly radostné pocity ty ne zrovna ideální. Muchová musela skrečovat a s turnajem se loučí.

Vyhraný první set, prohra ve druhém, pak konec

Do zápasu s Američankou Amandou Anisimovovou vstoupila Muchová přímo dokonale. Vyhrála první set 7:6 v tiebreaku, těžila z dobrého returnu a nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl zápas ubírat špatným směrem. Jenomže Muchová za stavu 2:2 ve druhém setu uklouzla a poranila si kotník.

Za doprovodu bouřlivého potlesku se postavila zpět na nohy, v zápase už ale neuhrála vůbec nic. Druhý set prohrála v poměru 2:6 a v tom třetím po třetím prohraném gamu skrečovala. Slzy tentokrát šťastné nebyly, rodačka z Olomouce s brekem odcházela do šatny a omluvila se také z tiskové konference.

„Dostala jsem nějaké prášky proti bolesti a doufala, že zaberou. Snažila jsem se hrát rychlé míče a doufala, že by to mohlo jít. Ale nešlo,“ říkala v angličtině ještě na kurtu. Muchovou provázejí zdravotní problémy více než často. Snažila se doléčit záda, na French Open ji limitovalo natažené stehno.

K tomu všemu se teď přidal také kotník, který po uklouznutí nevydržel. Poslední česká tenistka na Roland Garros tak letí domů.

French Open – třetí kolo:

  • Anisimovová vs. Muchová 6:7 (7:9), 6:2, 3:0.

Nejčtenější tento týden

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře ve Vegas

Lukáš Dostál prožil další silný večer v play off NHL. Český brankář chytil 21 střel a pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vegas. O čisté konto přišel až šest sekund před koncem. Montreal s Jakubem Dobešem naopak padl v Buffalu 2:4.

Gianni Infantino podráždil fanoušky. Za lístek za 50 milionů vám osobně donese hot dog i colu

Ceny vstupenek na fotbalové mistrovství světa dál budí emoce. Prezident FIFA Gianni Infantino nyní rozvířil debatu dalším výrokem, když prohlásil, že fanouškovi, který zaplatí miliony za finálový lístek, osobně přinese občerstvení.

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.

Max Verstappen opět ožil, Isack Hadjar v Miami havaroval 

Zatímco Max Verstappen po slabším úvodu sezony znovu našel ztracené tempo a přiblížil se špičce, jeho týmový kolega Isack Hadjar v Miami tvrdě narazil. Jeden víkend, dva zcela odlišné příběhy v barvách Red Bullu.

Vladař držel Flyers nad vodou, Carolina přesto znovu vyhrála

Philadelphia měla zápas v Carolině výborně rozehraný. Rychle vedla o dvě branky a Daniel Vladař ji dlouho držel ve hře skvělým výkonem. Český brankář pochytal 40 střel, jenže Hurricanes znovu našli cestu k vítězství. O triumfu 3:2 rozhodl v prodloužení Taylor Hall.

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama