Zimní sportyBiatlonPokažená stíhačka Štvrteckého. Krčmář se posunul, Mikyska nezvládl závěr

Pokažená stíhačka Štvrteckého. Krčmář se posunul, Mikyska nezvládl závěr

V rakouském Hochfilzenu jeli mužští biatlonisté v neděli stíhací závod. Z osmého místa do něho vyrazil Jakub Štvrtecký, který postavení v první desítce neudržel a výrazně se pořadím propadl. Ostatní dva čeští zástupci naopak zaznamenali progres oproti sprintu.    

Suverénní one man show předvedl ve stíhacím závodě Johannes Thingnes Bo. Způsobem start – cíl vyhrál další závod v sezoně a upevnil své vedení v průběžném pořadí světového poháru. Za čtyři střelby udělal jenom dvě chyby a na druhého krajana Laegreida měl v cíli náskok téměř jedné minuty.     

Po vynikajícím výkonu ve sprintu odstartoval Jakub Štvrtecký z osmé příčky. O ni však přišel už po první střelbě, při které udělal dvě minely a propadl se až do třetí desítky. Trápení pokračovalo i na druhé střelbě, kde přišel stejný počet chyb.

Nepřesná muška připravila Štvrteckého o lepší konečné postavení, ve výsledku nastřádal osm chyb a dojel až třicátý. Úplně tím zahodil dobrý běžecký čas.

Kariérní maximum

„Dal jsem si na začátku špatně zbraň na záda, tam jsem si hnul s dioptrem. Pak jsem musel hodně cvakat a udělal na střelnici pár blbostí, které mě mrzí,“ řekl pro Českou televizi.

O jednu pozici ho nakonec předjel i reprezentační kolega Tomáš Mikyska, kterému se v závodě dařilo a postupně se z posunul o osm míst. O lepší příčky ho připravila poslední střelba, kde udělal dvě chyby.

Nejlépe z Čechů skončil Michal Krčmář. V závodě třikrát minul terč a oproti sprintu se posunul z patnácté příčky na dvanáctou. Zajistil si tak ve stíhacím závodě svoje nejlepší dosavadní umístění v kariéře.

Rovněž si polepšil v celkovém pořadí světového poháru. Posunul se na 18. místo, dohromady nasbíral už 110 bodů.  

Nejčtenější tento týden

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.

Boston srovnal sérii s Buffalem, Pastrňák znovu bodoval a Zacha dal gól

Boston zvládl druhý zápas osmifinálové série na ledě Buffala a po výhře 4:2 vyrovnal stav na 1:1. David Pastrňák přidal dvě asistence a po dvou duelech vede produktivitu play off. Pavel Zacha vstřelil důležitý gól v přesilovce. Ve stejný večer uspěli také Karel Vejmelka s Utahem a Colorado, naopak Jakub Dobeš s Montrealem padl po prodloužení.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama