FotbalPocta pro české legionáře. Souček je Kladivářem sezony, Coufal top posilou

Pocta pro české legionáře. Souček je Kladivářem sezony, Coufal top posilou

Česká dvojice, která působí v Londýně, měla na loňském úspěchu klubu lví podíl. Středopolař Tomáš Souček a krajník bek Vladimír Coufal podávali báječné výkony, které dotáhly West Ham až do Evropské ligy. Bylo jasné, že tvrdá dřina si zaslouží ocenění. Což se nakonec potvrdilo.

V útrobách sídla londýnského klubu se během včerejška rozdávaly ceny. Ve hře byl triumf za nejlepší gól, nejlepší zákrok, nejlepší týmový výkon, pro nejlepšího mládežníka či člena akademie. Kromě toho si ale odnesla ocenění i nejlepší posila a samozřejmě Hráč sezony.

A právě poslední dvě ankety měly pod taktovkou dva Češi. Ve West Hamu se posiluje v každém přestupovém období, jen jeden nováček ale může být zvolen tím nejlepším. Ve 34 utkáních posbíral přezdívaný „Cuf“ 7 asistencí, na což jsou v klubu hrdí.

Coufal je tak nejlepší posilou loňské sezony ve West Hamu. „Moc si toho vážím. Nejsem tím typem hráče, který často vyhrává nějaká ocenění, takže ani nevím, co říct. Jsem poctěný, děkuji moc,“ pronesl na klubovém webu někdejší slávistický obránce Vladimír Coufal.

Moore, Mikloško, teď Souček!

Cenu pro Kladiváře sezony už si v minulosti odnesl třeba legendární Bobby Moore nebo gólman Luděk Mikloško. Ten si vysloužil prestižní klubové ocenění v roce 1991. O 30 let později se teď z něj může těšit i další Čech.

Tomáš Souček prožil úžasný ročník. Podával stabilní výkony, dělal problémy záložníkům soupeře a dokonce se objevil i v nominaci na Hráče roku celé Premier League. Tu mu vynesla i činnost před bránou, defenzivní záložník byl totiž vloni děleným nejlepším střelcem klubu.

Do sítě soupeřů postupně napadalo 10 míčů, které předtím hlavou či nohou Souček trefil. Stejně gólů dal jen útočník Michael Antonio, ten to ale má jako kanonýr v popisu práce. To český středopolař podal nadstandard.

„Moc si toho vážím, protože to pro mě byla neskutečná sezona a doufám, že si ji se mnou všichni užili. Snad budeme takhle pokračovat. Tu cenu si zaslouží celý tým,“ řekl nadšený Souček pro web West Hamu.

„Kladiváři“ si příští rok zahrají v Evropě a vloni stanovili historický rekord v počtu získaných bodů a vítězství. Všichni v klubu už se nemohou nového ročníku dočkat.

Nejčtenější tento týden

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.

Valentová oplatila Bouzkové loňské vyřazení, Krejčíková pokračuje bez ztráty setu

Tereza Valentová zvládla na Livesport Prague Open jeden z největších zápasů dosavadní kariéry. Ve čtvrtfinále otočila souboj s obhájkyní titulu Marií Bouzkovou, zvítězila po dramatickém průběhu 2:6, 6:4, 7:6 a oplatila jí loňské semifinálové vyřazení. Česká tenistka navíc dohrávala utkání se zdravotními potížemi, přesto si vybojovala postup mezi nejlepší čtyřku.

George Russell je nadšený. Mercedes prý vyřešil všechny technické potíže

George Russell věří, že Mercedes před Velkou cenou Maďarska odstranil problémy s pohonnou jednotkou, které ho připravily o konkurenceschopnost v Belgii. Britský pilot zároveň přiznal, že letošní sezona pro něj představuje dosud nejnáročnější psychickou zkoušku.

Luke Littler děsí soupeře. V Blackpoolu předvádí výkony jako z jiné planety

Luke Littler pokračuje na World Matchplay v Blackpoolu v mimořádných výkonech. Obhájce titulu bez větších problémů postoupil do semifinále přes Joshe Rocka a podle expertů hraje šipky, na které momentálně nikdo nestačí.

Krejčíková a Bejlek jsou ve čtvrtfinále Prague Open, Bartůňkovou zastavilo bolestivé drama

Barbora Krejčíková a Sára Bejlek potvrdily na domácím turnaji v Praze roli favoritek a postoupily mezi osm nejlepších. Krejčíková zvládla české derby s Lucií Havlíčkovou, Bejlek jasně přehrála Marii Timofejevovou. Naopak Nikola Bartůňková nevyužila ve třetím setu vedení 5:1 ani čtyři mečboly a po více než tříhodinové bitvě skončila.

Carapaz ovládl horskou etapu Tour de France a Vacek byl vidět v úniku

Richard Carapaz se dočkal druhého etapového triumfu na Tour de France. Ekvádorský cyklista rozhodl osmnáctou etapu únikem v závěrečném stoupání do střediska Orciéres Merlette. Žlutý trikot bez problémů uhájil Tadej Pogačar, který dál míří za celkovým vítězstvím. V průběhu etapy na sebe upozornil také český reprezentant Mathias Vacek, jenž dlouho figuroval v úniku.

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama