BasketbalPo Miami slaví také Golden State. Warriors na úvod cesty do finále...

Po Miami slaví také Golden State. Warriors na úvod cesty do finále rozprášili Dallas

Už jen čtyři týmy zbyly v letošní sezoně basketbalové NBA. Mistrovský titul poputuje do rukou Miami Heat, Bostonu Celtics, Goldenu State Warriors nebo Dallasu Mavericks. První zápasy semifinálových sérií už jsou minulostí, včera slavilo úspěch Miami, k tomu se dnes v noci přidal Golden State.

Poslední hádanka dalšího velice napínavého ročníku NBA bude zanedlouho rozluštěna. Kdo letos usedne na trůn pro krále nejlepší basketbalové ligy světa? Adepti jsou stále celkem čtyři. V těchto dnech jsou na programu dvě finále, Západní a Východní konference, které jsou zároveň semifinálovými sériemi celkového pavouka.

Lépe vstoupilo do série nejprve Miami, které těžilo z úžasné práce své největší hvězdy Jimmyho Buttlera. 32letý basketbalista nasázel 41 bodů, k nim přidal 9 doskoků a 5 asistencí. Na jeho hru a hlavně formu nenašel Boston recept. Heat sní o finálové účasti, podobně jako v sezoně 2019/20. Tehdy nestačili na Los Angeles Lakers.

Do postupu mu ale ještě stále chybí tři výhry a nutno říct, že Celtics jsou letos také rozjetí slušně. Druhý nejlepší tým základní části Východní konference nebude chtít vítězům nechat kůži zadarmo.

Warriors se skvěle nakopli

Premiérový triumf v sérii oslavil také Golden State Warriors. Třetí nejlepší tým západu hraje o postup do finále NBA se čtvrtým Dallasem a byl to on, kdo na úvod udával tempo. „Válečníci“ zvítězili jednoznačně 112:87 a dostali se do vedení. Dařilo se zejména hvězdnému Currymu, Dončič na druhé straně zářil také, na výhru to ale Mavericks nestačilo.

Domácím se Slovince dařilo brzdit a děkovat můžou Andrewovi Wigginsovi. Po 10 bodech v úvodu si vzal na starost bránění. A dařilo se mu výtečně.

„Soupeř opravdu odvedl dobrou práci. Wiggins bránil Luku po celém hřišti. V podstatě hráli ve čtyřech hráčích zónu a Wiggins bránil jen Luku. Musíme si to rozebrat a zjistit, co příště musíme dělat jinak,“ pronesl po zápase dallaský kouč Jason Kidd. „Wiggins byl fantastický. A to Dončič patří k nejhůře bránitelným hráčům,“ smetl trenér druhého výběru Steve Kerr.

Dončič se dostával do hry, z frustrace, kterou mu Wiggins způsoboval, ale hodně kazil. Sám připustil, že ho Warriors měli skvěle přečteného. Další zápas Goldenu State a Dallasu je na programu v noci z pátka na sobotu, Miami vyzve Boston o den dříve.

Nejčtenější tento týden

Bojovník UFC Daniel Rodriguez strávil měsíce ve vězení v Mexiku

Zkušený bojovník UFC Daniel Rodriguez se po dlouhé odmlce znovu ozval fanouškům. Na sociálních sítích naznačil, že se právě dostal na svobodu. Jeho zmizení z veřejného prostoru tak podle všeho souviselo s pobytem ve vězení v Mexiku, o kterém se dosud jen spekulovalo.

Šok v F1. Max Verstappen přijde o důležitou část týmu 

Přestup, který může přepsat mapu Formule 1. Gianpiero Lambiase, dlouholetý závodní inženýr, s nímž Max Verstappen spojil celou svou kariéru v Red Bullu, má podle zákulisních informací zamířit od roku 2028 do McLarenu. Tah, jenž může zásadně ovlivnit nejen budoucnost nizozemského šampiona, ale i rozložení sil mezi elitními týmy.

McDavid pěti body dovedl Edmonton k výhře a Buffalo dál tlačí na Carolinu

Connor McDavid znovu ukázal, proč patří mezi největší hvězdy NHL. Při výhře Edmontonu 5:2 na ledě San Jose nasázel hattrick a přidal dvě asistence. Buffalo mezitím uspělo v New Yorku proti Rangers 5:3 a na Východě dál živí nečekaně silný boj o první místo. Ve středečním programu navíc zabral i Washington, který zůstal ve hře o play off.

Lehečka a Macháč jsou v Monte Carlu ve třetím kole

Čeští tenisté Jiří Lehečka a Tomáš Macháč zvládli druhé kolo Masters v Monte Carlu a dál živí čtvrtfinálové ambice. Lehečka otočil duel s Alejandrem Tabilem po ztraceném prvním setu, Macháč si ve dvou sadách poradil s Franciscem Cerúndolem. Oba tak potvrdili výborný vstup do antukové části sezony a v dalším kole je čekají velmi atraktivní soupeři.

Aston Martin v krizi. Slabiny sahají hluboko do konstrukce vozu

Britský tým Aston Martin ve Formuli 1 zažívá rozpačitý vstup do sezony a kritika se dlouho snášela především na motor Hondy. Nové informace ale ukazují, že skutečný problém je mnohem komplexnější a z velké části leží na bedrech samotného monopostu.

Zacha a Nečas skórovali, Pastrňák s Klapkou zapsali dvě asistence

Čeští hokejisté byli v dalším hracím dni NHL výrazně vidět. Pavel Zacha pomohl Bostonu gólem a asistencí, David Pastrňák přidal dvě přihrávky a Adam Klapka zapsal také dva body. Martin Nečas pak rozhodl o výhře Colorada nad St. Louis. Přesto ne všechny české výkony vedly k vítězství, Boston i Calgary padly až v prodloužení.

Rytíři Kladno začali s obměnou kádru, končí dva cizinci

Kladno začíná skládat kádr pro novou extraligovou sezonu a první změny už jsou venku. V týmu nepokračují švédský brankář Oscar Dansk a americký obránce Wyatt Wylie. Oba přišli až v průběhu minulého ročníku, teď si ale hledají nové angažmá.

George Russell pod tlakem. Kimi Antonelli mu v Mercedesu nečekaně zatápí

Formule 1 řeší po třech závodech nečekané téma, a to interní souboj v Mercedesu. Zatímco George Russell měl být jasnou jedničkou, devatenáctiletý Kimi Antonelli mu bere body i pozornost a začíná přepisovat očekávaný scénář sezony.

Kučerov dal 400. gól, Tampa ale v Buffalu padla

Nikita Kučerov dosáhl v NHL na další velké jubileum. Ruský útočník vstřelil za Tampu Bay svůj 400. gól, jenže Lightning v důležitém souboji o čelo Atlantické divize prohráli v Buffalu 2:4. Sabres se tak na soupeře bodově dotáhli a dál zůstávají ve hře i o první místo ve Východní konferenci.

Nathan Aspinall znovu na vrcholu. V Mnichově otočil finále a slaví čtvrtý titul z European Tour

Britský šipkař Nathan Aspinall předvedl v Mnichově parádní obrat a ve finále German Darts Grand Prix porazil Dannyho Nopperta 8:5. Výkonem s průměrem přes 100 bodů potvrdil návrat do formy a přidal už čtvrtý triumf na European Tour.

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama