Více
  9.7 C
  Czech
  Pondělí 15. dubna 2024

  Hvězdný bojovník Conor McGregor poprvé nejbohatším sportovcem světa

  Jako každý rok přišel proslulý magazín Forbes s čerstvým žebříčkem nejbohatších sportovců světa. Letos ale výsledek leckoho překvapí. Žádný fotbal, basketbal, tenis nebo golf. Pořadí boháčů poprvé v kariéře ovládl irský zápasník Conor McGregor.

  K prvenství mu ale nepomohly jen výdělky v kleci americké UFC, ale výrazně také zisky mimo sportovní svět. McGregor vydělal 180 milionů dolarů, což je zhruba 3,8 miliardy korun. Z toho je ale 158 milionů dolarů od sponzorů a hlavně z podílu na prodeji jeho vlastní značky whisky. Destilát převzala společnost Proximo Spirits, která patří do gigantického holdingu Becle.

  Za akvizici údajně zaplatila 600 milionů dolarů a balík si rozdělili zakladatelé značky Conor McGregor, manažer Audie Attar a partner Ken Austin. Whisky je na trhu teprve od roku 2018, ale společníkům se jí povedlo pořádně zhodnotit, klobouk dolů. Vždyť ji taky Conor propaguje, kde může.

  Irský destilát si dokonce vzal na pódium i před legendárním zápasem s Chabibem Nurmagomedovem a soupeři nabízel přípitek. A podporovat značku chce i dál.

  Třetí v historii

  McGregor se stal teprve třetím sportovcem v historii, který aktivitami mimo svou hlavní sportovní disciplínu vydělal přes 1,4 miliard korun. Předtím to dokázali jen golfista Tiger Woods a tenista Roger Federer. Jako obchodníkovi se Conorovi daří, v UFC už je to horší.

  Za posledních 12 měsíců se v kleci představil jen jednou, a to neúspěšně. Ve druhém kole podlehl Dustinu Poirierovi. Ale na 10. července je připravena odveta a irský bouřlivák slibuje divákům nejen vítězství, ale dokonce nejlepší K.O. roku.

  Ale zpátky k žebříčku. Forbes zveřejnil tradiční desítku nejlepších a přestože covidová doba sportu moc nepřála, částky oproti minulému ročníku vzrostly o 28%. Hvězdu MMA doplnili na pódiu fotbalisti Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Mezi TOP 10 nechybí například ani basketbalista LeBron James, tenisová legenda Roger Federer nebo pilot formule 1 Lewis Hamilton.

  TOP 10 nejvýdělečnějších atletů magazínu Forbes:

  1. Conor McGregor – MMA zápasník – 180 milionů dolarů (3,79 miliardy korun)
  2. Lionel Messi – fotbalista – 130 milionů dolarů (2,74 miliardy korun)
  3. Cristiano Ronadlo – fotbalista – 120 milionů dolarů (2,5 miliardy korun)
  4. Dak Prescott – americký fotbalista – 107,5 milionů dolarů (2,2 miliardy korun)
  5. LeBron James – basketbalista – 96,5 milionu dolarů (2 miliardy korun)
  6. Neymar – fotbalista – 95 milionů dolarů (2 miliardy korun)
  7. Roger Federer – tenis – 90 milionů dolarů (1,89 miliardy korun)
  8. Lewis Hamilton – Formule 1 – 82 milionů dolarů (1,72 miliardy korun)
  9. Tom Brady – americký fotbal – 76 milionů dolarů (1,6 miliardy korun)
  10. Kevin Durant – basketbalista – 75 milionů dolarů (1,57 miliardy korun)

  Sledujte nás na sítích

  Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

  Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.

  Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

  Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.