FotbalPlzeňský střelec Sýkora v sedmém nebi. O trefě na Barceloně jsem jen...

Plzeňský střelec Sýkora v sedmém nebi. O trefě na Barceloně jsem jen snil, rozplýval se

Nejlepší tým loňského ročníku FORTUNA:LIGY na Camp Nou sice neuspěl, může ale být spokojený alespoň z toho, že se střelecky prosadil. Ještě v prvním poločase za stavu 0:2 naskočil na centr Václava Jemelky drobný Jan Sýkora. „Doufal jsem, že si tady jednou zahraju. Teď se mi to splnilo, navíc jsem dal gól,“ radoval se Sýkora po zápase.

Viktoria ve středu večer vstoupila do dění v milionářské Lize mistrů. K úvodnímu utkání se vypravila do Barcelony, kde ji hostil jeden z nejlepších týmů fotbalových dějin nabitý hvězdnými fotbalisty. Jeden celý souboj vlastně rozhodl, Robert Lewandowski sestřelil plzeňské fotbalisty hattrickem a zářil.

Před jedenácti lety Plzeň ve skupině Ligy mistrů dostala od Barcelony ve dvou zápasech celkem šest gólů a nedala ani jeden jediný, už teď ale ví, že se historie opakovat nebude. Viktoriáni se totiž prosadili na Camp Nou a to díky povedené hlavičce Jana Sýkory. Špílmachr Viktorie si naskočil na centrovaný balon Václava Jemelky a nekompromisně zavěsil.

„Ani nevím, co mi bezprostředně po gólu proběhlo hlavou, byl jsem zavařenej. Pak jsem si uvědomil, že jde o kontaktní gól, že máme aspoň malou šanci na dobrý výsledek. Bohužel jsme dostali do šatny třetí branku,“ mrzelo Sýkoru na tiskové konferenci. Plzeň snížila na rozdíl jednoho gólu, ještě do poločasu ale dostala třetí.

Góly v Evropě dávat umí

Sýkora a trefy na evropské scéně? Nic nového. Je to právě on, kdo dokonce drží rekord Evropské ligy za nejrychlejší branku, která kdy byla v soutěži k vidění. Zápas Liberce a Karabachu ale ten, ve kterém Plzeň narazila na Barcelonu, hravě překoná. Ještě navíc, když dal Sýkora gól hlavou.

„Góly hlavou dávat umím, v lize jsem nějaké dal. Ale že se trefím hlavou na Barceloně, o tom jsem mohl spíš jen snít. Ale sny jsou od toho, aby se plnily. Jsem rád, že to takhle dopadlo,“ těšilo Sýkoru. Bitva byla pro něj o to speciálnější, že je sám fanouškem Barcelony. „Byl jsem se tu před několika lety jako divák, doufal jsem, že si tady jednou zahraju. Teď se mi to splnilo, navíc jsem dal gól. Asi je životní,“ doplnil plzeňský fotbalista, který měří jen 171 centimetrů.

Jeho tým čeká další utkání příští týden, kdy doma ve Štruncových sadech přivítá Inter Milán v čele s dalším hvězdným kanonýrem Romeluem Lukakuem.

Nejčtenější tento týden

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.

Vladař vynuloval Pittsburgh a Philadelphia je po dvou zápasech nahoře

Daniel Vladař prožil v NHL mimořádný večer. Český brankář zastavil všech 27 střel Pittsburghu, dovedl Philadelphii k výhře 3:0 a poprvé v kariéře udržel v playoff čisté konto. Flyers zvládli i druhý duel na ledě soupeře a v sérii vedou 2:0. Premiéru ve vyřazovací části má za sebou také Lukáš Dostál, jeho Anaheim však v Edmontonu těsně padl 3:4.

Formule 1 upravila pravidla pro Miami, sází na rychlost a posiluje bezpečnost

Po úvodních závodech sezony 2026 reaguje vedení Formule 1 na připomínky jezdců i týmů. Balíček změn, který vstoupí v platnost už při Velké ceně Miami, má přinést agresivnější jízdu „na plný plyn“ a zároveň eliminovat rizikové situace, jež odhalily první podniky ročníku.

Erling Haaland bez servítek: Gabriel měl jít ven. Vyhrocený duel City s Arsenalem budí emoce

Souboj dvou gigantů Premier League znovu přinesl drama nejen herní, ale i emotivní. Erling Haaland po vítězství Manchesteru City nad Arsenalem otevřeně prohlásil, že obránce Gabriel měl být po kontroverzním momentu vyloučen. Shodují se s ním i bývalí hráči a rozhodčí.

Gerwyn Price mezi elitou. Desátý triumf na European Tour ho vystřelil mezi legendy

Velšský šipkař Gerwyn Price dosáhl dalšího milníku své kariéry. V německém Sindelfingenu vybojoval už desátý titul na European Tour a zařadil se mezi absolutní elitu tohoto okruhu. Jeho vítězství se ale rozhodně neobešlo bez dramatu.

Montreal s Dobešem přetlačil Tampu, Boston ani přes tři body Pastrňáka neuspěl

Čeští hokejisté se v úvodu play off NHL výrazně připomněli. David Pastrňák dal gól a přidal dvě asistence, Boston ale ztratil slibně rozehraný zápas v Buffalu a prohrál 3:4. Brankář Jakub Dobeš naopak slavil, Montreal i díky jeho dvaceti zákrokům porazil Tampu 4:3 v prodloužení. Hlavní postavou večera se stal Juraj Slafkovský, který rozhodl hattrickem. Colorado pak vstoupilo do série s Los Angeles těsnou výhrou 2:1, u které nechyběl ani Martin Nečas.

Muchová ve Stuttgartu finále nezvládla, přesto se posunula těsně za top 10

Karolína Muchová na třetí titul kariéry nedosáhla. Ve finále turnaje ve Stuttgartu nestačila na Jelenu Rybakinovou a po porážce 5:7 a 1:6 jí zůstal vedle prize money také výrazný posun v žebříčku. Česká tenistka se po povedeném týdnu posune na 11. místo světa a dál potvrzuje, že prožívá jednu z nejlepších sezon kariéry.

Krpálek bere z Tbilisi stříbro, ve finále nestačil na domácího Tušišviliho

Lukáš Krpálek získal na mistrovství Evropy v judu v Tbilisi svou osmou medaili z kontinentálního šampionátu. Ve finále kategorie nad 100 kilogramů podlehl domácímu Guram Tušišvili a po letech znovu nedosáhl na evropské zlato, na které čeká od roku 2018.

Malečková se Škochovou slaví v Rouenu první společný titul na WTA

Jesika Malečková a Miriam Škochová dotáhly druhé společné finále během krátké doby k vítěznému konci. Na turnaji WTA 250 v Rouenu porazily dvojici En Shuo Liang a Qianhui Tang 7:5 a 6:2 a došly si pro svůj první společný titul na okruhu WTA.

Domácí týmy vstoupily do play off NBA výhrami

Úvod vyřazovací části NBA patřil domácím favoritům. Los Angeles Lakers zvládli první duel s Houstonem, Denver se opřel o další velký večer Nikoly Jokiče. Úspěšný start zapsaly také Cleveland a New York.

Vladař dovedl Philadelphii k první výhře v sérii

Daniel Vladař vstoupil do play off NHL povedeným výkonem a pomohl Philadelphii k výhře 3:2 na ledě Pittsburghu. Český brankář zapsal 15 zákroků a dočkal se prvního vítězství ve vyřazovací části. Úvodní hrací den nabídl ještě dva další zápasy, Carolina porazila Ottawu 2:0 a Minnesota rozstřílela Dallas 6:1.

Play off NHL začíná, Faksa jde na Minnesotu a Vladař čeká derby s Pittsburghem

Základní část NHL skončila a začíná nejdůležitější část sezony. O Stanleyův pohár si zahraje 16 týmů, mezi nimi i několik českých hokejistů. Hned úvodní hrací den nabídne zápas Dallasu s Minnesotou, do akce půjde i Radek Faksa. Velkou pozornost ale poutá také série Philadelphie s Pittsburghem, v níž může sehrát výraznou roli brankář Daniel Vladař.

Attila Végh chce zpět do Oktagonu, Novotný mu velké šance nedává

Attila Végh znovu rozvířil debatu o návratu do Oktagonu. Po speciálním zápase Michala Materly s Christianem Jungwirthem si řekl o duel s polskou legendou. Myšlenka zaujala, protože by šlo o atraktivní střet dvou známých jmen. Šéf organizace Ondřej Novotný ale přidal spíš studenou sprchu než jasný příslib.

Krejčí se zranil při prohře Wolves, Bournemouth dál neprohrává

Leeds doma přehrál Wolves 3:0 a hostům se navíc zranil Ladislav Krejčí. Bournemouth vyhrál na hřišti Newcastlu 2:1 a protáhl svou skvělou sérii bez porážky už na 13 zápasů. Bez branek skončil duel Brentfordu s Fulhamem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama