10.2 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Plzeňský Qose za B tým napadl sudího. Hrozí mu až dvouletý trest, klub chystá reakci

Letní posila Viktorie Plzeň Kristi Qose předvedl prvotřídní zkrat za B tým v ČFL. Po vyloučení strčil do rozhodčího a hrozí mu až dvouletá stopka.

Sedmadvacetiletý Qose do Plzně přestoupil v létě ze sestupující Karviné. V prvním mužstvu však zatím pořádnou šanci nedostal a teď je pravděpodobné, že ani nedostane. O víkendu totiž albánský fotbalista předvedl „pěkný“ exces v utkání ČFL proti Admiře Praha, kdy nastoupil za B tým Viktorie.

V 63. minutě třetiligového utkání Qose v přerušené hře strčil do protihráče a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Výrok sudího Marka Pilného, který je známý zejména kvůli opilecké aféře v ligovém utkání v Příbrami, však plzeňský středopolař neunesl.

Po udělené červené karty se sudím chvíli diskutoval, ten se pak otočil a odkráčel pryč. Qose však oběma rukama strčil Pilného do zad, který se pak poroučel k zemi.

Rozhodčí do oficiálního zápisu o utkání uvedl. „Červená karta během zápasu, hrubé nesportovní chování, prudké úmyslné strčení do soupeře oběma rukama do oblasti hrudníku v přerušené hře, přičemž došlo k pádu domácího hráče na hřiště. Následně po udělení červené karty hostující hráč číslo pět prudce úmyslně strčil oběma rukama do oblasti zad rozhodčího, přičemž došlo k pádu rozhodčího na hrací plochu.“

Případ bude soudit disciplinární komise Řídící komise pro Čechy. Napadení rozhodčího hráčem bývá trestáno až dvouletým distancem. Pokud by disciplinárka byla tolerantní a mírná, může být trest „jen“ poloviční.

Albánec je aktuálně mimo kádr Plzně a nepřipravoval se s týmem na odvetu kvalifikace o Ligu mistrů. „Situaci vnímáme a řešíme ji. Qose není v nominaci na utkání, ani se momentálně nepřipravuje s prvním týmem. Ke všemu se vyjádříme po odvetě s Karabachem,“ řekl pro idnes.cz plzeňský mluvčí Václav Hanzlík.

Utkání nakonec skončilo výhrou Pražanů 3:1, když Aritma dvakrát skórovala právě při přesilovce po vyloučení. Béčku Viktorie nepomohli ani další hráči z A týmu, třeba obránce Kaša či forvard Trusa.

Qose naskočil v Plzni v lize na poločas souboje s Pardubicemi, pět minut na hřišti pobyl při utkání druhého předkola Ligy mistrů v Helsinkách a na minutu naskočil v další fázi proti Tiraspolu. V Česku působí od roku 2020, kdy do Karviné odešel po čtyřech letech na Slovensku.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.