MS v hokeji 2025Pastrňák i Lauko mají od Bostonu povolení startovat na mistrovství světa

Pastrňák i Lauko mají od Bostonu povolení startovat na mistrovství světa

Boston dal svolení, Pastrňák i Lauko mohou jet na mistrovství světa. Záleží ale na jejich rozhodnutí. Vedení Bruins uvolnilo dva české hokejisty pro možný start na květnovém mistrovství světa. David Pastrňák a Jakub Lauko mají od klubu zelenou, o jejich účasti však zatím není rozhodnuto. Informují o tom servery Sport.cz a ČTK.

David Pastrňák je o krok blíž k další účasti na šampionátu, ale jasno zatím neudělal. Generální manažer reprezentace Jiří Šlégr potvrdil, že Boston hráče uvolnil. „Teď je to o tom, abychom se domluvili, zda přijede,“ uvedl. Sám hráč přiznal, že si bere čas na rozmyšlenou: „Je možnost, že bych hrál, ale konečné rozhodnutí teprve učiním.“

Podobná situace platí pro Jakuba Lauka. I on má od Bruins volno, ale reprezentaci ještě nepotvrdil. „Ten samý příběh,“ glosoval Šlégr. Pokud by k účasti skutečně došlo, šlo by pro něj o debut na mistrovství světa.

Oba útočníci se dostali do hledáčku národního týmu poté, co Bostonu skončila sezona už po základní části NHL. Pastrňák v ní nasbíral úctyhodných 106 bodů, přesto jeho tým nepostoupil do play off. Po loňském vítězném šampionátu v Praze, kde rozhodl finále proti Švýcarsku, by tak mohl navázat na zlatý rok 2024.

Do Švédska a Dánska určitě nepojede Pavel Zacha. Potýká se se zraněním a i když jeho stav není vážný, operace se nevyhnul. Bruins počítají s jeho návratem až na přípravný kemp před novou sezonou.

Z NHL už svou účast přislíbili brankáři Karel Vejmelka a Daniel Vladař, stejně jako obránce Filip Hronek. Šlégr zdůraznil, že jednání s dalšími hráči stále probíhají a situace se může změnit každým dnem. „Nechceme narušovat přípravu, ale jsme připraveni po pátečním zápase oznámit, jak situace vypadá,“ dodal.

Z Bostonu míří na mistrovství i další jména. Švéd Elias Lindholm by měl reprezentovat svou zemi, Američané Jeremy Swayman, Mason Lohrei a Andrew Peeke zase dostali možnost nastoupit za Spojené státy.

Nejčtenější tento týden

Salač zajel v Barceloně nejlepší výsledek sezony

Filip Salač prožil v Barceloně nejpovedenější závod letošního ročníku mistrovství světa silničních motocyklů. Ve Velké ceně Katalánska v kategorii Moto2 dojel sedmý a o dvě příčky vylepšil své sezonní maximum. Český jezdec se po horším úvodu dokázal vrátit do boje o vyšší pozice a v závěru si výsledek pohlídal.

Buffalo smetlo Montreal a sérii rozhodne sedmý zápas

Buffalo zvládlo v Montrealu zápas o přežití ve velkém stylu. Sabres vyhráli 8:3, srovnali sérii druhého kola play off NHL na 3:3 a vynutili si rozhodující duel na domácím ledě. Jakub Dobeš inkasoval šest branek a ve třetí třetině střídal.

Salah chce Liverpool zpátky mezi elitu

Mohamed Salah se po další porážce Liverpoolu ozval nezvykle důrazným prohlášením. Egyptský křídelník po sezoně klub opustí, ještě před odchodem ale chce Reds pomoct alespoň k postupu do příštího ročníku Ligy mistrů. Zároveň připomněl, jakou identitu podle něj Liverpool ztratil a k čemu by se měl vrátit.

Oktagon v Hannoveru nabídl osm ukončení, Max Holzer zůstal neporažen

Oktagon 88 v Hannoveru přinesl divoký večer plný rychlých finišů. V ZAG Areně skončilo před limitem osm z deseti zápasů a domácí publikum dostalo přesně to, kvůli čemu přišlo: vítězství Maxe Holzera v hlavním duelu večera. Německý talent v prvním kole ukončil zkušeného Khalida Taha a dál drží neporazitelnost.

Xabi Alonso převezme Chelsea po sezoně

Chelsea má nového trenéra pro příští sezonu. Londýnský klub oznámil příchod Xabiho Alonsa, který se na Stamford Bridge dohodl na čtyřleté smlouvě. Funkci převezme po skončení aktuálního ročníku.

Lewandowski po sezoně skončí v Barceloně

Robert Lewandowski po sezoně opustí Barcelonu. Sedmatřicetiletý polský útočník oznámil konec na sociálních sítích a potvrdil, že jeho smlouva nebude prodloužena. V katalánském klubu strávil čtyři roky.

Fabio Wardley chce zpět svůj pás. Po epické bitvě s Duboisem chce odvetu

Těžká váha má před sebou další velký britský souboj. Fabio Wardley po dramatické porážce s Danielem Duboisem okamžitě aktivoval klauzuli o odvetě a chce získat zpět titul mistra světa organizace WBO. Jejich první duel nabídl jeden z nejlepších zápasů posledních let a fanoušci nyní netrpělivě čekají na pokračování.

Luke Humphries znovu děsí konkurenci. Obhájce titulu načasoval formu v Premier League dokonale

Ještě před několika týdny vypadal jeho postup do play-off Premier League téměř nemožně. Nyní je ale Luke Humphries zpět mezi největšími favority na titul. Obhájce prvenství ovládl patnáctý večer soutěže v Birminghamu a před vyřazovací částí vyslal soupeřům jasný vzkaz: s „Cool Handem“ se musí znovu počítat.

Dobeš podržel Montreal a Vegas slaví postup

Jakub Dobeš pomohl Montrealu k důležité výhře v play off NHL. Canadiens uspěli v Buffalu 6:3 a v sérii vedou 3:2 na zápasy. Vegas zvládlo duel v Anaheimu, vyhrálo 5:1 a postoupilo do finále Západní konference. Tomáš Hertl přidal asistenci, Lukáši Dostálovi sezona skončila.

Striptérky z Montrealu plánují masivní stávku během Velké ceny Kanady F1

Montreal čeká během závodu Formule 1 neobvyklý protest. Striptérky plánují stávku právě na jeden z nejvýdělečnějších víkendů roku. Chtějí tak upozornit na pracovní podmínky, které podle nich dlouhodobě přehlížejí kluby i úřady.

Siniaková a Townsend znovu dominovaly, Krejčíková je v semifinále

Kateřina Siniaková s Taylor Townsend natáhly parádní sérii už na 17 výher v řadě. Ve čtvrtfinále prestižního turnaje v Římě porazily pár Ellen Perez a Demi Schuurs 7:5 a 6:0. Dařilo se také Barboře Krejčíkové, která v Parmě zvládla těžký obrat proti Viktoriji Golubic a postoupila mezi nejlepší čtyři.

Velký návrat po boji s rakovinou. Mark Webster znovu míří před kamery

Šipkařský svět zažívá emotivní období. Bývalý mistr světa Mark Webster oznámil povzbudivou zprávu po boji se vzácnou formou leukémie a chystá návrat před televizní kamery. Současně Gerwyn Price vysvětloval fanouškům důvody své absence na blížícím se Světovém poháru.

Max Verstappen chce dobýt další legendární závod

Max Verstappen už dávno není jen pilotem Formule 1. Čtyřnásobný mistr světa rozšiřuje své závodní ambice daleko za hranice královské disciplíny motorsportu. Tento víkend ho čeká jedna z nejtěžších výzev kariéry, a to slavný čtyřiadvacetihodinový závod na Nürburgringu. Na ikonické Severní smyčce chce dokázat, že patří mezi absolutní elitu bez ohledu na kategorii.

Colorado po obratu vyřadilo Minnesotu a Nečas zářil dvěma asistencemi

Colorado je ve finále Západní konference NHL. Avalanche v pátém zápase druhého kola porazili Minnesotu 4:3 v prodloužení, i když po první třetině prohrávali o tři góly. Martin Nečas patřil k hlavním postavám večera. Český útočník připravil vyrovnávací trefu Nathana MacKinnon a poté i vítězný gól Bretta Kulak.

James Maddison se pustil do rozhodčích. VAR podle něj ničí odvahu pískat

Anglický reprezentant James Maddison po remíze Tottenhamu s Leedsem ostře zkritizoval rozhodčí i systém VAR. Záložník Spurs tvrdí, že sudí se bojí dělat rozhodnutí přímo na hřišti a spoléhají na technologii, která podle něj fotbalu spíše škodí. Debata o fungování videorozhodčího tak znovu nabírá na síle.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama