FotbalOtočka o 360 stupňů. United vítají ztraceného syna, Ronaldo je znovu „ďáblem“

Otočka o 360 stupňů. United vítají ztraceného syna, Ronaldo je znovu „ďáblem“

Tak tohle čekal asi jen málokdo. Během celého včerejška a ještě dnes brzy ráno se mluvilo o tom, že přesun Cristiana Ronaldo do Manchesteru City je hotovou věcí. Do města na severozápadě Anglie skutečně jde, Portugalec se ale znovu po 11 letech připojí ke kádru „Rudých ďáblů“.

Takové přestupové okno asi nikdo nepamatuje. To, co se letos v létě na poli transferů děje, je zkrátka šílené. Messi poprvé v seniorské kariéře změnil dres a přidal se k Paříži, jeho rival Ronaldo teď mění adresu stejně jako on. V jeho případě jde ale o comeback.

Posledních několik hodin se ve fotbalovém světě neřešilo nic jiného. Portugalský kanonýr byl blízko dohodě se „Citizens“, tedy rivalem United, po ústní domluvě ale vedení klubu z obchodu vycouvalo. Co se stalo? To ví asi jen agent Mendes a sám Cristiano.

Úřadoval agent Alex!

Když se v Manchesteru United dozvěděli o tom, že by měl jejich miláček přestoupit k úhlavnímu nepříteli, už chtěli začít pálit dresy. „Sice jsme profíci a neměl bych to říkat, ale tohle se nedělá,“ řekl médiím šéf klubové lavičky Solskjaer. A zřejmě Ronaldovi vložil brouka do hlavy.

Ještě více práce ale udělal Sir Alex Ferguson. Toho sám Ronaldo v minulosti nazval druhým otcem a byl to on, kdo mu dnes podle zpráv z deníku Manchester Evening celé dopoledne volal. Nakonec se mu ho podařilo přemluvit k návratu na Old Trafford.

Ronaldo opustil Manchester v roce 2009 se třemi tituly a vítězstvím v Lize mistrů. Přes Real Madrid a Juventus se teď vrací tam, kde se stal fotbalovým velikánem a nasázel ve 292 zápasech celkem 118 branek. K tomu navíc přidal i Zlatý míč.

Klub už o jeho příchodu informoval!

Všechno se seběhlo neskutečně rychle. Ráno měl jít do City, dopoledne se loučil s kabinou Juventusu, soukromým tryskáčem pak letěl do Lisabonu, kde v tuto chvíli podstupuje prohlídku před příchodem do United. Celkem náročný program.

Kromě fotbalového experta na přestupy Fabrizia Romana už na svých sociálních sítích informoval o jeho příchodu i samotný klub. Nakonec zřejmě rozhodlo srdce. „Ví, co k němu cítíme, a kdyby opouštěl Juventus, ví, že jsme tady,“ doplnil kouč Solskjaer.

Navrátilec by měl v rudém dresu setrvat minimálně do roku 2023.

Nejčtenější tento týden

Nečas poprvé ovládl Zlatou hokejku a ukončil vládu Pastrňáka

Martin Nečas získal za sezonu 2025 až 2026 poprvé v kariéře Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu. Útočník Colorada Avalanche v tradiční anketě předčil Davida Pastrňáka i Tomáše Hertla a ukončil tak tříletou dominanci bostonské hvězdy.

Draft NHL nabídne českou brankářskou vlnu i boj o velké přestupy

Letošní draft NHL v Buffalu slibuje zajímavý pohled nejen na největší světové talenty, ale také na české naděje. Do popředí se dostávají především mladí brankáři, zároveň však hokejový svět sleduje rušné dění na přestupovém trhu. Několik velkých výměn už proběhlo a další mohou následovat v nejbližších dnech.

Dustin Poirier po zatčení přiznal problémy. Legendární bojovník hledá pomoc po konci kariéry

Patřil mezi nejrespektovanější tváře UFC a během šestnáctileté kariéry si získal obdiv fanoušků i soupeřů. Nyní ale Dustin Poirier prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po zatčení kvůli údajnému veřejnému opilství otevřeně přiznal, že po ukončení kariéry bojuje s psychickými problémy a rozhodl se vyhledat odbornou pomoc.

Místo konání megazápasu Fury vs. Joshua zatím není jasné, Frank Warren ale fanoušky uklidnil 

Souboj, na který čekají fanoušci boxu už několik let, by se měl uskutečnit ještě letos. Přestože stále není známé datum ani místo konání, promotér Frank Warren odmítá spekulace o možném zrušení zápasu Tysona Furyho s Anthonym Joshuou. Podle něj vše závisí pouze na tom, aby oba Britové zvládli své přípravné duely.

Šok pro český tenis. Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti, odmítla antidopingovou kontrolu

Český tenis zasáhla mimořádně nepříjemná zpráva. Wimbledonská šampionka z roku 2023 Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti poté, co loni odmítla podstoupit antidopingovou kontrolu. Tenistka se hájí obavami o vlastní bezpečnost a psychickými problémy, nezávislý tribunál však její argumenty neuznal.

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Češi jdou v Mexiku do zápasu bez úniku

České fotbalisty čeká na mistrovství světa zápas, ve kterém už nemají prostor na počítání. Po porážce 1:2 s Koreou a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou mají ve skupině jediný bod a proti domácímu Mexiku potřebují zvítězit. Záložník Michal Sadílek ví, že v Aztéckém stadionu půjde o jednu z nejtěžších zkoušek, jakou může reprezentace na šampionátu dostat.

Bouzková má titul z trávy, Viďmanová slaví průlom do stovky

Český ženský tenis zažil povedenou neděli se dvěma výraznými triumfy a jedním zklamáním. Marie Bouzková ovládla turnaj WTA 250 v Nottinghamu, získala čtvrtý titul na hlavním okruhu a poprvé slavila na trávě. Darja Viďmanová ve Figueira da Foz potvrdila životní týden, vyhrála podnik WTA 125 a definitivně se posouvá do elitní stovky žebříčku.

Stanley Cup slavilo s Carolinou v Raleighu přes 150 tisíc fanoušků

Oslavy druhého Stanley Cupu v historii Caroliny Hurricanes přilákaly do centra Raleighu obrovské davy. Podle odhadů dorazilo více než 150 tisíc lidí. Hokejisté si triumf užili při tradičním průvodu městem a následném setkání s fanoušky.

Skotové řeší penalty po porážce s Marokem

Skotsko na mistrovství světa padlo s Marokem 0:1 a po utkání v Bostonu zůstaly hlavním tématem dvě sporné penaltové situace. Tým trenéra Stevea Clarkea cítil, že minimálně jeden zákrok měl skončit pokutovým kopem. Zároveň ale hráči i kouč uznali, že samotné verdikty rozhodčího porážku nevysvětlují.

Chaos v Monaku pokračuje. Mercedes stáhl protest, bitva o Gaslyho pódium ale nekončí

Kontroverze kolem výsledků Velké ceny Monaka Formule 1 ještě zdaleka neskončila. Zatímco Mercedes se rozhodl stáhnout žádost o přezkum výsledků po navrácení třetího místa Pierru Gaslymu, jiné stáje pokračují v právní bitvě. McLaren a Red Bull se obrátily na Mezinárodní odvolací soud FIA, který bude celou kauzu znovu posuzovat.

Kapitán marocké reprezentace Hakimi půjde před soud kvůli obvinění ze znásilnění

Kapitán marocké reprezentace Achraf Hakimi bude ve Francii čelit soudu kvůli obvinění ze znásilnění. Potvrdili to francouzští prokurátoři i odvolací soud. Fotbalista obvinění dlouhodobě odmítá a tvrdí, že se stal terčem útoků kvůli své slávě.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama