Více
  2.4 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Od psa na „skejtu“ po pojištěné vlasy v NFL. To jsou ty nejbizarnější sportovní rekordy

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Guinnessova kniha rekordů, encyklopedie, která zaznamenává nejrůznější rekordy z okruhu přírody a lidské činnosti. Společnost se sídlem v Anglii každý rok těší občany zeměkoule novým vydáním s překonáváním stávajících rekordů. Některé se však trochu vymykají normálnosti.

  Historie nejznámější knihy rekordů sahá až k roku 1951. Příběh začíná u sira Hugh Beavera, který se v té době stal generálním ředitelem pivovaru Guinness. Jednoho dne se se svými společníky setkal na tradičním mysliveckém dýchánku.

  Netrvalo dlouho a začalo klasické chlapské handrkování, které lovné ptactvo je nejrychlejší. V té době zatím neexistovala žádná kniha, která by zaštiťovala právě takové informace. Christopher Chataway, další z pracovníků pivovaru, doporučil, aby se zaměřili na dva studenty, kteří v Anglii provozovali informační agenturu. Oba sehnali tolik podkladů, že v roce 1954 mohla první kniha rekordů spatřit světlo světa. My se dnes ale podíváme na ty nejpodivnější.

  Otto, pes na skateboardu

  Ve svém rodném městě Lime v Peru se malý buldoček stal hitem nejen internetu, ale právě Guinnesovi knihy rekordů. Svoje prvenství si vysloužil v disciplíně „Nejdelší projetí v lidském tunelu psem na skateboardu“. Nesměl se ho nikdo dotknout ani ho popostrčit. Takhle si Otto poradil s 30 lidmi, kteří tvořili tunel.

  Nejhlasitější zvuk na venkovním stadionu

  Fanoušci amerického fotbalu, pozor! I pro vás tu máme jeden rekord. Zápas Kansasu City proti Oakland Raiders se v roce 2013 sice nezapsal do dějin jako zápas s nejvyšším scóre, přesto mu prvenství odepřít nemůžeme. V jednu chvíli dokázali fanoušci vydat zvuk 137,5 decibelů. Podle odborníků je tento zvuk podobný letu stíhačky a může nenávratně poškodit sluch.

  Pojištěné vlasy

  U amerického fotbalu ještě chvíli zůstaneme. Troy Polamalu, jeden z profesionálních hráčů, si v roce 2010 nechal pojistit své vlasy na 1 milion dolarů. Nebyl to však úplně jeho záměr. Tehdy mu to nabídla značka šamponu Head & Shoulders, u které se potom stal i tiskovým mluvčím. Troy si svoje vlasy nestříhal od roku 2010, jako poctu svým předkům.

  Nejrychlejší běh na vysokých podpatcích

  Držitelkou rekordu je dánská sportovkyně Majken Sichlau, která během Dánských her v roce 2015 zaběhla v podpatcích 100 m za 13,557 sekundy. Jen pro představu, světový rekord v běhu žen na 100 metrů činí 10,49 sekundy. Slušný výkon!

  Nejstarší gymnastka

  Johanna Quaas je německá gymnastka, která se do knihy rekordů zapsala svojí vitalitou a vášní pro sport. Ještě v roce 2012, kdy jí bylo 86 let, se zúčastnila každoroční soutěže amatérských gymnastů. Tehdy, 12. dubna 2012, předvedla v Římě svoji poslední sestavu, při které byla také certifikovaná jako nejstarší gymnastka.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tom Daley

  Zlatý olympionik vydává svoji kolekci pleteného oblečení. Každý si ji však musí uplést sám

  Zlatý olympionik Tom Daley, který se proslavil díky pletení na olympijských hrách v Tokiu posílá na trh svoji kolekci pleteného oblečení. Těšit se můžete na čepice, vesty, deky, vánočních punčochy a dokonce i vycpaného plameňáka. Vše má však jeden malý háček, věci si musí každý uplést sám.
  Iman Shumpert

  Bývalý hráč NBA vyměnil palubovku za parket. Ovládl prestižní taneční soutěž

  Vítězem 30. ročníku americké taneční soutěže Dancing with the Stars se stal bývalý hráč NBA Iman Shumpert. V showse každoročně vyšvihuje několik známých amerických celebrit, které okouzlují svět tanečními kremacemi. Shumpert výhru věnoval své matce.
  Mike Tyson

  Při prvním zdrogování jsem zemřel, řekl Mike Tyson. Jed z ropuchy mu změnil život

  Pětapadesátiletá boxerská legenda Mike Tyson se v rozhovoru pochlubila tím, že poté co vykouřila jed z coloradské ropuchy, život se jí obrátil naruby. Zápasník, který se minulý rok v listopadu vrátil zpět na místo činu v zápase proti Royi Jonesovi Jr., uvedl v rozhovoru pro New York Post, že během svého prvního tripu zemřel.
  Tom Williams

  Od velkého ragbyového skandálu uteklo 12 let. Výhru měla zajistit umělá krev

  V první polovině dubna roku 2009 se konalo čtvrtfinále Heineken Cupu mezi Harlequins a výběrem Leinster. Zbývalo 5 minut do konce zápasu, když mladý ragbista odcházel na lavičku s krví na obličeji. To, že byla krev umělá a měla týmu zajistit pouze zdržení času, v tu chvíli nikdo nevěděl.
  Noriaki Kasai

  Létající stařík nebo královna stromů. Příběhy olympijských hrdinů berou dech

  Přípravy vrcholí. Do zimní olympiády v Pekingu zbývá už jen pár dní. Oficiálně XXIV. zimní Olympijské hry započnou 4. února 2022 a skončí o 16 dní později. Přehled těch n nejlepších a nejpropracovanějších sportovních zážitků si nechá ujít jen málo kdo. Každé hry sebou také nesou spoustu dechberoucích příběhů či životních zklamání. My jsme si dnes pár z té minulé v roce 2018 vybrali.
  Běhání na OH

  Znáte nejstarší sporty planety? Fotbal nebo basketbal mezi nimi budete hledat marně

  Sport neodmyslitelně patří do života každého z nás. Ať už profesionálně nebo rychlím popoběhnutím na autobusovou zastávku. Ve 21. století máme sportovních vyžití celou řadu a můžeme si vybírat z mnoha typů. Napadlo vás ale někdy, jaké jsou historicky ty nejstarší sporty?
  Reklama
  Reklama
  Reklama