14.7 C
Czech
Úterý 24. března 2026
TenisOmluvil se, i tak ale přišel o bod. Dvojku žebříčku rozlítila kuriózní...

Omluvil se, i tak ale přišel o bod. Dvojku žebříčku rozlítila kuriózní situace

Opravdu nevšední situaci nabídlo utkání druhého kola tenisového turnaje v Torontu. Nejvýše nasazený Daniil Medvedev sice uhrál po přesné smeči výměnu, jenže bod na jeho konto nešel. Porušil pravidlo, které ho o fiftýn připravilo.

V úvodním utkání na turnaji Masters v Torontu čekal na Rusa Daniila Medvedeva těžký protivník. Kazach Alexander Bublik se v posledních měsících vyšvihl do elitní světové padesátky a porazil už i hráče z první desítky.

Povedlo se mu také ukořistit první set, který vyhrál v poměru 6:4. Na začátku druhé sady začalo pršet, což Medvedevovi prospělo a po výhře 6:3 srovnal utkání na 1:1 na sety. Přesto byl už v té době značně rozrušen.

Sudí mu totiž neumožnila jít se převléknout do šatny. „Jediná šance, jak si vyměnit spodní prádlo, je támhle, ale tam jsou kamery. Klidně to můžu udělat, ale všichni mě uvidí,“ řekl uraženě, ale nakonec se nepřevlékl.

Mnohem více ho rozčílila jiná situace. Ve třetím setu vedl 2:0 na gamy a při servisu soupeře prohrával 0:30. Přišla výměna, ve které Rus naběhl k síti a přehrál míč vedle soupeře. Bublik se rozběhl, zahrál tweener, ale nepříliš vysoko, takže Medvedev mohl bez problémů zasmečovat.

Poslal balonek přímo na Kazacha, který ho i v těžké situaci dokázal ještě vrátit. Medvedev se před tím, než volně přehrál míč na druhou stranu a ukončil výměnu, omluvil soupeři, a to se mu vymstilo.

Soupeř se bavil

Umpirová rozhodčí zahlásila „hidrance“, v překladu překážka ve hře. Světová dvojka okamžitě věděla, co se stalo. „Umíte si představit, jak hloupé tohle rozhodnutí je? To je vážně neuvěřitelný,“ ohradil se nevěřícně Medvedev.

„Tohle bude na Tennis TV,“ zahlásil ještě. Měl pravdu. Oblíbený kanál, který přináší zajímavé momenty z tenisového světa, byl jedním z prvních, který neuvěřitelnou výměnu zveřejnil. Bublik se na druhé straně sítě smál na celé kolo. Situace ho vážně pobavila, a navíc mu přinesla tři gamebally.  

Zápas nakonec dotáhl favorit do vítězného konce a postoupil. Pokračování na turnaji ruského tenistu čeká v noci ze čtvrtka na pátek, kdy se představí proti Australanovi Duckworthovi.  

Nejčtenější tento týden

Šulc poprvé ovládl anketu Fotbalista roku

Pavel Šulc prožil mimořádný rok a dočkal se dalšího velkého ocenění. Ofenzivní záložník Lyonu poprvé vyhrál anketu Fotbalista roku, v níž s velkým náskokem předčil Patrika Schicka i Ladislava Krejčího. Po přestupu do Francie navíc rychle potvrdil, že umí obstát i na vyšší úrovni.

Jannik Sinner přepsal dějiny. Překonal rekord v počtu vyhraných setů

Italský tenista Jannik Sinner je ve fantastické formě. Na turnaji Miami Open nejen postoupil do osmifinále, ale zároveň překonal rekord Novaka Djokoviče v počtu vyhraných setů v řadě na turnajích Masters 1000. Znovu tak potvrdil, že patří mezi největší hvězdy současného tenisu. 

Ottawa uspěla na ledě Rangers a dál živí naději na play off

Senators vyhráli v jediném pondělním zápase NHL na ledě NY Rangers 2:1 a v tabulce Východní konference zůstali ve hře o divokou kartu. Newyorský celek prožil další nepovedený večer, doma vyslal na branku jen devět střel a neoslavil ani tisící zápas Mikaa Zibanejada v NHL.

Jake Paul vyhlíží velkou výzvu. Francis Ngannou je další na řadě

Kontroverzní influencer a boxer Jake Paul se po těžkém zranění vrací do hry. Navzdory zlomené čelisti z posledního zápasu už vyhlíží další velké jméno, a to rovnou bývalého šampiona UFC Francise Ngannoua, kterého ostře kritizuje.

Krejčí se stal kapitánem české reprezentace

Česká fotbalová reprezentace má před baráží o mistrovství světa nového kapitána. Pásku převzal Ladislav Krejčí, který patří mezi přirozené lídry týmu už delší dobu. Trenér Miroslav Koubek tak před duelem s Irskem udělal důležité rozhodnutí a naznačil, že změna nebude jen krátkodobá.

Luke Humphries zvítězil na Belgian Darts Open

Luke Humphries ovládl Belgian Darts Open a připsal si už devátý titul na European Tour. Po finálové výhře nad Jonnym Claytonem však zaujal i svým humorem, když s nadsázkou poznamenal, že v éře Luka Littlera mu možná připadne „jen“ role světové dvojky.

Nečas znovu úřadoval, Vejmelka pomohl Utahu k cenné výhře

Martin Nečas znovu ukázal výbornou formu. Při výhře Colorada 3:2 po prodloužení na ledě Washingtonu připravil dva góly a v produktivitě se dotáhl na Davida Pastrňáka. Výrazný večer prožil také Karel Vejmelka, který 33 zákroky pomohl Utahu k triumfu 4:3 po prodloužení nad Los Angeles.

Amálie Švábíková získala na halovém mistrovství světa bronz

Česká atletika má z halového mistrovství světa v Toruni druhou medaili. O cenný kov se postarala tyčkařka Amálie Švábíková, která po čistém výkonu do 470 centimetrů vybojovala bronz. Na stupních vítězů se zařadila po bok Angelica Moser a Imogen Ayris, zlato si odvezla Molly Caudery.

Lehečka v Miami poprvé prošel do osmifinále

Jiří Lehečka zvládl v Miami další důležitý krok. Ve třetím kole porazil domácího Ethana Quinna 6:3 a 7:6, navázal na povedený výkon na servisu a na floridském Masters si poprvé v kariéře zahraje osmifinále. Český tenista tak potvrdil, že i proti rozjetému soupeři umí udržet klid v klíčových chvílích.

Manuel vyhrála halové mistrovství světa na 400 metrů

Lurdes Gloria Manuel v Toruni potvrdila, že patří mezi největší talenty české atletiky. Dvacetiletá čtvrtkařka doběhla pro zlato v osobním rekordu 50,76 sekundy a ukončila osmileté čekání české výpravy na medaili z halového světového šampionátu. Česká atletika má navíc po dlouhých letech další ženskou světovou šampionku.

Pastrňák gólem a jubilejní asistencí řídil výhru Bostonu

David Pastrňák pomohl Bostonu gólem a asistencí k vítězství 4:2 na ledě Detroitu. Český útočník zároveň dosáhl na metu 500 asistencí v NHL a zařadil se mezi šestici českých hráčů, kterým se to povedlo. Výrazný večer prožil také Daniel Vladař, jenž dovedl Philadelphii k výhře nad San Jose.

Růžička přepsal rekord play off

Martin Růžička prožil v Hradci Králové večer, který se v extraligovém play off zapíše do historie. Kapitán Třince si při výhře 3:2 po prodloužení připsal asistenci u rozhodujícího gólu Miloše Romana a dostal se na 134 bodů ve vyřazovací části samostatné české extraligy. Na čele historického pořadí se dotáhl na Ondřeje Kratěnu a díky vyššímu počtu gólů se posunul před něj.

James a Durant přepsali historické tabulky NBA

LeBron James a Kevin Durant prožili v NBA noc, která se zapisuje do kronik. James se stal novým rekordmanem ligy v počtu zápasů v základní části. Durant se zase posunul před Michaela Jordana na páté místo historické tabulky střelců. Oba milníky navíc přišly ve vítězných zápasech jejich týmů.

Sinner v Miami vyrovnal Djokovičův rekord

Jannik Sinner vstoupil do turnaje v Miami přesně tak, jak si přál. Damira Džumhura porazil hladce 6:3 a 6:3 a ani na chvíli nepustil zápas do větších komplikací. Po triumfu v Indian Wells tak zvládl i rychlý přesun na další velký turnaj a potvrdil, že v úvodu amerického jara drží mimořádně vysoký standard.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama