10.8 C
Czech
Středa 25. března 2026
Katar 2022Okradená reportérka na MS ve fotbale. Trest může vybrat zloději podle sebe

Okradená reportérka na MS ve fotbale. Trest může vybrat zloději podle sebe

Argentinskou televizní reportérku okradli při živém vstupu do televize. Byly jí odcizeny peníze i doklady. Sama šla celý incident nahlásit na policii. Ta se s ní nejprve nechtěla vůbec bavit, jelikož je ženského pohlaví, nakonec se ale setkala se spravedlností a pachatele díky kamerám odhalí. Trest pro pachatele si může sama vybrat.

Mistrovství světa v Kataru je jedno z nejdiskutovanějších mistrovství vůbec. Ne tak ani kvůli fotbalu, ale spíše kvůli kontroverzi celého pořádání. Výjimku tvořilo toto mistrovství hnedka od začátku. Není totiž pořádáno jako klasické mistrovství v létě, ale teď v listopadu. Horko totiž nedovolilo pořadatelům pozvat fotbalisty v těch nejteplejších letních dnech. Co se ale týká samotné hostící země, o té už toho bylo napsáno dost.

Dnes jsme tu s trochu jinou zprávou. Argentinská reportérka byla okradená v přímém vysílání. Když se podívala do své kabelky, zjistila, že je celá vybrakovaná, chybí doklady i peníze. Přestupek šla ohlásit na policii, bohužel v Kataru je ženské pohlaví až na druhém místě a tak nebyla vyslyšena. Až po době byla vyslána na jiné oddělení, kde byly pouze ženy. Sama reportérka byla velmi mile překvapena, protože myslela, že pachatele jen tak neobjeví. V tom se ale spletla. Katarští pořadatelé byly na tuto skutečnost připraveni, a tak se rozhodli po areálu nastavit přes 15 tisíc bezpečnostních kamer.

„Měla jsem malý baťůžek a v něm všechny své věci. Tančila jsem s davem a právě v tu chvíli mi musel někdo otevřít zip a vzít peněženku. V tu chvíli jsem byla v živém vysílání, soustředila jsem se na svůj rozhovor, takže jsem nedávala pozor. Po skončení reportáže jsem si chtěla koupit vodu a zjistila jsem, že nemám peněženku,“ vypověděla reportérka v rozhovoru pro televizi Tondo Noticias (TN). 

Jak už jsme zmiňovali, trest pro pachatele si mohla reportérka vybrat sama. Na výběr měla z deportace ze země nebo pět let vězení. Reportérka se ale rozhodla, že trest nad pachatelem nechce vynášet sama a rozsudek nechá na policii.

„Řekla jsem, že chci jen svou peněženku, nebudu rozhodovat místo soudu,“ sdělila televizi TN.

Nejčtenější tento týden

Zápas, který změní vše. Moses Itauma jde do největší zkoušky

Moses Itauma je považován za budoucnost těžké váhy, jenže právě takové příběhy se často lámou v okamžicích, kdy se to nejméně čeká. Zápas s Jermaineem Franklinem má potvrdit jeho výjimečnost, nebo ukázat, že cesta na vrchol je mnohem složitější.

Mohamed Salah končí na Anfieldu. Nic už nebude jako dřív

Mohamed Salah odchází z Liverpoolu jako legenda, která přepisovala rekordy i dějiny klubu. Jeho rozloučení však nepřichází v ideální moment ani ideálním způsobem. Přesto jde o konec, který byl při pohledu na vývoj posledních měsíců téměř nevyhnutelný.

Muchová je v Miami v semifinále, Lehečka zvládl velký skalp

Karolína Muchová pokračuje na turnaji v Miami ve výborné formě a po výhře nad Victorií Mboko si zahraje semifinále. Jiří Lehečka na stejném podniku vyřadil světovou sedmičku Taylora Fritze a poprvé v kariéře prošel na Floridě mezi nejlepší osmičku. Český tenis tak na prestižním turnaji dál drží velmi silnou stopu.

Dobeš zářil proti Carolině, prosadili se i Nečas a Hronek

Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře 5:2 nad Carolinou a 41 zákroky patřil k hlavním postavám večera. Výrazně pomohl i Juraj Slafkovský, který zapsal gól a asistenci. Povedenou noc ale prožili také další Češi, Martin Nečas dal za Colorado dva góly a Filip Hronek si v dresu Vancouveru připsal dvě asistence.

Šulc poprvé ovládl anketu Fotbalista roku

Pavel Šulc prožil mimořádný rok a dočkal se dalšího velkého ocenění. Ofenzivní záložník Lyonu poprvé vyhrál anketu Fotbalista roku, v níž s velkým náskokem předčil Patrika Schicka i Ladislava Krejčího. Po přestupu do Francie navíc rychle potvrdil, že umí obstát i na vyšší úrovni.

Jannik Sinner přepsal dějiny. Překonal rekord v počtu vyhraných setů

Italský tenista Jannik Sinner je ve fantastické formě. Na turnaji Miami Open nejen postoupil do osmifinále, ale zároveň překonal rekord Novaka Djokoviče v počtu vyhraných setů v řadě na turnajích Masters 1000. Znovu tak potvrdil, že patří mezi největší hvězdy současného tenisu. 

Ottawa uspěla na ledě Rangers a dál živí naději na play off

Senators vyhráli v jediném pondělním zápase NHL na ledě NY Rangers 2:1 a v tabulce Východní konference zůstali ve hře o divokou kartu. Newyorský celek prožil další nepovedený večer, doma vyslal na branku jen devět střel a neoslavil ani tisící zápas Mikaa Zibanejada v NHL.

Jake Paul vyhlíží velkou výzvu. Francis Ngannou je další na řadě

Kontroverzní influencer a boxer Jake Paul se po těžkém zranění vrací do hry. Navzdory zlomené čelisti z posledního zápasu už vyhlíží další velké jméno, a to rovnou bývalého šampiona UFC Francise Ngannoua, kterého ostře kritizuje.

Krejčí se stal kapitánem české reprezentace

Česká fotbalová reprezentace má před baráží o mistrovství světa nového kapitána. Pásku převzal Ladislav Krejčí, který patří mezi přirozené lídry týmu už delší dobu. Trenér Miroslav Koubek tak před duelem s Irskem udělal důležité rozhodnutí a naznačil, že změna nebude jen krátkodobá.

Luke Humphries zvítězil na Belgian Darts Open

Luke Humphries ovládl Belgian Darts Open a připsal si už devátý titul na European Tour. Po finálové výhře nad Jonnym Claytonem však zaujal i svým humorem, když s nadsázkou poznamenal, že v éře Luka Littlera mu možná připadne „jen“ role světové dvojky.

Nečas znovu úřadoval, Vejmelka pomohl Utahu k cenné výhře

Martin Nečas znovu ukázal výbornou formu. Při výhře Colorada 3:2 po prodloužení na ledě Washingtonu připravil dva góly a v produktivitě se dotáhl na Davida Pastrňáka. Výrazný večer prožil také Karel Vejmelka, který 33 zákroky pomohl Utahu k triumfu 4:3 po prodloužení nad Los Angeles.

Amálie Švábíková získala na halovém mistrovství světa bronz

Česká atletika má z halového mistrovství světa v Toruni druhou medaili. O cenný kov se postarala tyčkařka Amálie Švábíková, která po čistém výkonu do 470 centimetrů vybojovala bronz. Na stupních vítězů se zařadila po bok Angelica Moser a Imogen Ayris, zlato si odvezla Molly Caudery.

Lehečka v Miami poprvé prošel do osmifinále

Jiří Lehečka zvládl v Miami další důležitý krok. Ve třetím kole porazil domácího Ethana Quinna 6:3 a 7:6, navázal na povedený výkon na servisu a na floridském Masters si poprvé v kariéře zahraje osmifinále. Český tenista tak potvrdil, že i proti rozjetému soupeři umí udržet klid v klíčových chvílích.

Manuel vyhrála halové mistrovství světa na 400 metrů

Lurdes Gloria Manuel v Toruni potvrdila, že patří mezi největší talenty české atletiky. Dvacetiletá čtvrtkařka doběhla pro zlato v osobním rekordu 50,76 sekundy a ukončila osmileté čekání české výpravy na medaili z halového světového šampionátu. Česká atletika má navíc po dlouhých letech další ženskou světovou šampionku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama