-2.2 C
Czech
Úterý 13. ledna 2026
MotorsportOblíbený moderátor sprostě urazil jezdce F1. Jeremy Clarkson si vzal do parády...

Oblíbený moderátor sprostě urazil jezdce F1. Jeremy Clarkson si vzal do parády Mazepina

Ukrajina, Ukrajina a zase Ukrajina. Ve světě není v současné době probíranějším tématem nic jiného než vpád ruských vojsk do země východní Evropy. Sport není výjimkou, i tady se o celé věci mluví až, až. Fotbal, hokej, ale také motorismus. Kolem účasti ruského jezdce Nikity Mazepina v seriálu visí otazníky. Celá situace eskaluje také po tweetu Jeremyho Clarksona.

O tom, jak se díky penězům dostat až do monopostu formule 1, by mohl napsat knihu Nikita Mazepin. Jeho otec platí za předního sponzora stáje Haas a svého synka tak dotlačil až k prestižnímu místu v kabině. Jenomže v okolí ruských sportovců to v současné době pořádně vře.

Haas schytává pořádnou kritiku. Už musel po tlaku ze stran dalších sponzorů odstranil logo ruské firmy Uralkali, kterou vlastní právě Mazepinův otec, navíc i vlajku země, která má start války na Ukrajině na svědomí. To ale zdaleka není vše, ukrajinský autoklub tlačí na FIU, aby Mazepina rovnou vyřadila.

Ruské sportovní týmy to mají sečtené v mezinárodním fotbale, na hokejové MS se také nedostanou. Teď by mohla přijít řada také na automobilové závody pod hlavičkou FIA. Vedení formule 1 už odvolalo Velkou cenu Soči, která se měla jet v září, na řadu by mohli přijít i jezdci.

Konkrétně jeden, 22letý Nikita Mazepin. Ten se na svých sociálních sítích na téma Ukrajiny vyjádřil tak nějak všelijak. Ruskou agresi neodsoudil, raději si hledí svého. „Je to těžká doba a nemám kontrolu nad spoustou toho, co se říká a dělá. Rozhodl jsem se zaměřit na to, co mohu ovlivnit tím, že budu tvrdě pracovat a dělat to nejlepší pro svůj tým Haas F1. Srdečně děkuji za pochopení a podporu,“ pronesl.

Jsi zas*anej re*ard, napsal o něm Clarkson

Odpověď na Mazepinova slova na sebe nenechala dlouho čekat. Rus schytává tvrdé údery ze všech stran a je dost možné, že bude během následujících hodin a dní nahrazen. Haas už prý náhradu připravenou má, teď bude záležet na ostatních věcech.

Kdo Mazepina tvrdě za výroky kritizoval, je třeba Jeremy Clarkson, bývalý moderátor a oblíbeného televizní série Top Gear a současný automobilový expert a vedoucí pořadu Grand Tour. „Jsi zas*anej re*ard. Běž zpátky do Ruska a závoď si tam sám. Prohrál bys stejně,“ opřel se do něj.

Mazepin se o své budoucnosti ve formuli 1 dozví co nevidět. Týmový kolega Micka Schumachera, syna slavného Michaela, zatím v prestižním seriálu odkroutil jednu sezonu. Nezískal ani jeden jediný bod a nejlépe skončil čtrnáctý.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Palát dvěma góly dovedl Devils k výhře v Minnesotě

Ondřej Palát prožil v NHL konečně večer, který dlouho vyhlížel. Na ledě Minnesoty dal dva góly, New Jersey vyhrálo 5:2 a zastavilo sérii čtyř porážek. Dvěma body se připomněl i Martin Nečas, Colorado ale doma padlo s Torontem po prodloužení. Vítězný zápas zvládl také brankář Jakub Dobeš, Montreal přehrál Vancouver 6:3 a bod zapsal i Filip Hronek.

Tottenham našel náhradu za Bentancura. Conor Gallagher míří zpět do Premier League

Tottenham Hotspur učinil výrazný krok k vyřešení problému ve středu zálohy. Londýnský klub se podle dostupných informací dohodl s Atléticem Madrid na přestupu anglického reprezentanta Conora Gallaghera. Přestupová částka by se měla pohybovat kolem 34 milionů liber (zhruba 950 milionů korun), čímž se Gallagher stává jednou z nejvýraznějších posil Spurs v aktuálním přestupovém období.

Anthony Joshua potřebuje čas. O své budoucnosti v boxu zatím nerozhodl 

Promotér Eddie Hearn uvedl, že Anthony Joshua si musí nejprve projít obdobím smutku po tragické ztrátě blízkých přátel, než začne uvažovat o své další boxerské kariéře. Zároveň ale věří, že se bývalý mistr světa v těžké váze do ringu nakonec vrátí.

Atlanta vyhrála na Golden State a Krejčí zůstal v základu

Basketbalisté Atlanty zvládli těžký venkovní zápas v San Francisku a porazili Golden State 124:111. Vít Krejčí nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě a za 21 minut zapsal pět bodů a pět doskoků. Hawks vyhráli potřetí v řadě a dál drží deváté místo na východě.

Barcelona ve finále Superpoháru přetlačila Real Madrid 3:2

Finále španělského Superpoháru nabídlo v Džiddě pět gólů a šílené tempo. Barcelona porazila Real Madrid 3:2, obhájila loňský triumf a zapsala si už 16. trofej v soutěži. Dvakrát se prosadil Raphinha a trenér Hansi Flick znovu potvrdil, že finále umí, vyhrál i osmý duel o titul v kariéře.

Hertl pěti body zničil San Jose a táhl Vegas k výhře 7:2

Tomáš Hertl prožil v NHL životní večer. Proti svému bývalému klubu ze San Jose nasázel dva góly, přidal tři asistence a výrazně pomohl Vegas k vysoké výhře 7:2. Pražský centr si tím posunul osobní bodové maximum v jednom zápase a v sezoně se dostal na 39 bodů za 18 branek a 21 asistencí. Dařilo se i dalším Čechům, Vítek Vaněček chytil za Utah a David Pastrňák navázal s Bostonem na povedený víkend.

Česká rychlobruslařka Zdráhalová vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů

Nikola Zdráhalová má největší úspěch kariéry. V polském Tomaszówě Mazowieckém vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů a navázala na sobotní stříbro z patnáctistovky. Po dojezdu zvedla ruce nad hlavu, usmála se a brzy si vyslechla i českou hymnu.

Sabalenka obhájila titul v Brisbane a zůstala bez ztráty setu

Aryna Sabalenka potvrdila post světové jedničky a znovu ovládla turnaj v Brisbane. Ve finále porazila Martu Kostyuk 6:4 a 6:3, během celého týdne neztratila ani set a připsala si 22. titul kariéry. Do Melbourne tak míří ve výborném rytmu.

Dalton Smith šokoval Matíase a stal se mistrem světa

Britský boxer Dalton Smith se v New Yorku definitivně zapsal na světovou boxerskou mapu. V bouřlivé atmosféře brooklynského Barclays Center totiž senzačně porazil Portoričana Subriel Matiase a vybojoval titul mistra světa organizace WBC v lehké welterové váze.

Pastrňák rozdal šest asistencí a Zacha dal hattrick při demolici Rangers

David Pastrňák prožil v NHL výjimečnou noc, když při výhře Bostonu 10:2 nad New York Rangers nasbíral šest asistencí. Pavel Zacha k tomu přidal první hattrick v kariéře a Marat Chusnutdinov dal dokonce čtyři góly. V dalším programu Lukáš Dostál znovu nedosáhl na výhru, Anaheim padl v Buffalu 3:5, Tampa Bay naopak natáhla vítěznou sérii na devět zápasů.

Vejmelka jako první brankář sezony dosáhl na 20 výher

Karel Vejmelka dotáhl Utah k vítězství 4:2 nad St. Louis a jako první gólman v této sezoně NHL zapsal dvacátou výhru. Zastavil 26 střel, po zápase bral ocenění třetí hvězdy a rychlostí, s jakou se k metě dostal, se zařadil hned za Dominika Haška.

Ledecká otevřela olympijský rok desátým místem, Vonn znovu vyhrála v Zauchensee

Ester Ledecká vstoupila do olympijského roku 2026 děleným desátým místem ve sjezdu v Zauchensee. Na vítěznou Lindsey Vonn ztratila 75 setin, od pódia ji dělilo 27 setin. Americká legenda si dojela pro 84. triumf ve Světovém poháru a posunula vlastní rekord nejstarší vítězky závodu na 41 let a 84 dní.

Martina Sáblíková byla na ME čtvrtá

Martina Sáblíková se po pěti letech vrátila na mistrovství Evropy a hned v úvodním závodě sahala po další medaili. Na trati 3000 metrů v polském Tomaszówě Mazowieckém dojela čtvrtá, od bronzu ji dělily něco přes dvě sekundy. Vyhrála Norka Ragne Wiklundová a předvedla výkon, který závod jasně rozvrstvil.

Aryna Sabalenka znovu ve finále Brisbane, o titul si zahraje s Martou Kostyuk

Světová jednička Aryna Sabalenka postoupila do finále turnaje Brisbane International už potřetí za sebou. V semifinále porazila Karolínu Muchovou 6:3, 6:4 a potvrdila, že její forma před nadcházejícím Australian Open je velmi silná. Fanoušci se mají rozhodně na co těšit. 

Tyson Fury si se svou vahou rozhodně neláme hlavu 

Bývalý mistr světa těžké váhy Tyson Fury se ostře ohradil proti komentářům, které zpochybňují jeho fyzickou kondici během přípravy na návrat do ringu. Sedmatřicetiletý Brit, jenž nedávno oznámil comeback v roce 2026, vzkázal kritikům, že nadváha mu v minulosti nikdy nebránila porážet ty nejlepší.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama