Srbský tenista Novak Djokovič se rozhodl odstoupit z letošního ročníku Paris Masters, který se koná od 27. října do 2. listopadu. Osmatřicetiletý tenisový veterán oznámil své rozhodnutí v úterý na sociálních sítích, přičemž konkrétní důvody neuvedl. Sportovec už má jistou účast na závěrečném Turnaji mistrů ATP, který začne 9. listopadu, a podle všeho se rozhodl upřednostnit odpočinek a regeneraci před klíčovým zakončením sezony.
„Drahá Paříži, bohužel se letos nezúčastním turnaje Paris Masters,“ napsal Djokovič na síti X. „Mám na tento turnaj nádherné vzpomínky, mnoho úspěchů, především sedm titulů, které patří mezi mé nejcennější. Doufám, že se uvidíme příští rok. Merci.“
Problémy, které se vlečou
Djokovič minulý týden nastoupil na exhibiční akci Six Kings Slam v saúdskoarabském Rijádu, kde se představila aktuální světová špička včetně Carlose Alcaraze, Daniila Medveděva či Janika Sinnera. Turnaj měl podle Sky News spíše propagační a finančně lukrativní charakter, nicméně pro Srba skončil předčasně. V zápase o třetí místo proti Američanovi Tayloru Fritzovi totiž po prohraném prvním setu odstoupil.
Dear Paris, unfortunately I’ll not compete at this year’s @RolexPMasters. I have amazing memories and great success over the years, especially being able to conquer the title 7 times. Hope to see you next year. Merci 🙏🏼 pic.twitter.com/y4iEmMYUAn
— Novak Djokovic (@DjokerNole) October 21, 2025
Podle neoficiálních informací měl Djokovič během exhibice pociťovat únavu a drobné svalové potíže. Vzhledem ke svému věku i náročnému programu posledních měsíců se tak zřejmě rozhodl neriskovat zranění před koncem sezony.
Veterán, který se jen tak nevzdá
Jeho poslední oficiální vystoupení na okruhu ATP přišlo na Shanghai Masters, kde ho v semifinále překvapivě vyřadil pozdější vítěz Valentin Vacherot z Monaka. Přesto podle AP News Djokovič potvrdil, že i po téměř dvou dekádách v profesionálním tenise dokáže držet krok s o generaci mladšími soupeři.
Poslední grandslamový titul slavil na US Open 2023, zatímco v letošním roce se probojoval do semifinále všech čtyř grandslamů. Navzdory absenci ve finále zůstává světovou jedničkou a i nadále se drží v čele žebříčku díky stabilním výsledkům a zkušenostem.
Novak Djokovič tak vynechá jeden ze svých nejoblíbenějších turnajů, aby mohl v plné síle nastoupit na Turnaj mistrů v Turíně, kde bude usilovat o rekordní osmý titul z této prestižní akce. Závěrečný match sezony, který sdružuje osm nejlepších hráčů světa, představuje vrchol roku a pro srbského reprezentanta i velkou motivaci potvrdit svou dominanci.