Více
  28.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Od Schickovy parády proti Skotsku uplynul přesně rok. Jeho gól baví doteď

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ač tomu možná nebudete chtít věřit, už je to celý 1 rok od doby, kdy se Česká republika představila v rámci mistrovství Evropy v zápase proti Skotsku. Češi vyhráli na glasgowském stadionu jasně 2:0, svět ale tehdy nežasnul jen nad výsledkem. Trefa Patrika Schicka z půlky hřiště vyhrála anketu o nejhezčí gól EURA.

  Hampden Park ve skotském Glasgow, 14. červen roku 2021, utkání mistrovství Evropy mezi Skotskem a Českou republikou. Tak vypadá čas a místo, během které svět jen mlčky sledoval první záblesk geniality českého útočníka Patrika Schicka. Byl to on, kdo řídil triumf 2:0, byl to on, kdo dal hned v úvodním zápase nejlepší gól celého EURA.

  Kanonýr Leverkusenu nejprve otevřel skóre hlavou ve 42. minutě, v 52. pak předvedl něco, o čem se ještě hodně dlouho mluvilo. A mluví až doteď. Do balonu kopl ve vzdálenosti 49,7 metru od branky a nachytal gólmana Skotska. Už, když se radoval, věděl, že tenhle gól nezůstane bez povšimnutí.

  To se pak následně potvrdilo. Na jeho hlavu se snášela chvála ze všech stran, gratuloval třeba bývalý vynikající anglický útočník Gary Lineker. Zdaleka nebyl jediný, Schickovu parádu ocenilo také vedení šampionátu nebo FIFA. Dalekonosný lob proti Skotsku dokonce figuroval ve výběru nejhezčího gólů celé sezony, nakonec skončila s 800 tisíci hlasy mimo první místo.

  Prostě jsem to tam prásknul, usmíval se Schick

  Jak ke všemu došlo? „Byl tam odražený balon, už jsem během zápasu koukal, kde gólman stojí, byl hodně vysoko. Periferně jsem se podíval, viděl jsem, že je venku a prásknul jsem to tam,“ smál se český útočník v pozápasovém rozhovoru do mikrofonů České televize.

  Jeho týmu se EURO povedlo více než slušně. Češi hráli dobrý fotbal, přes skupinu, ve které byli giganti typu Anglie, Chorvatsko a Skotsko, postoupili až do vyřazovací fáze, tam pak přešli také před silné Nizozemsko. Bohužel pro české fanoušky pouť EUREM skončila ve čtvrtfinále.

  Vedro, Baku v Ázerbájdžánu, rozjeté Dánsko. Tak vypadala končená stanice českého národního týmu na loňském mistrovství Evropy. Parádní turnaj prožil také zmiňovaný Schick, který se s Cristianem Ronaldem dělil o špici tabulky nejlepších střelců turnaje.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  Comments are closed.