12.9 C
Czech
Středa 18. března 2026
VolejbalNevyšlo to. Češi na Slovince podruhé nevyzráli, s ME se loučí ve...

Nevyšlo to. Češi na Slovince podruhé nevyzráli, s ME se loučí ve čtvrtfinále

Čeští volejbalisté na domácím mistrovství Evropy v Ostravě na medaili nedosáhnou. S turnajem se rozloučili ve čtvrtfinále, kde nestačili na silné Slovinsko. Soupeř byl po většinu zápasu lepší a postoupil zaslouženě.

Vstup do zápasu se domácímu výběru příliš nepovedl. Rychle začal prohrávat a vedení Slovinců 10:5 nezastavil ani úvodní oddechový čas. Češi se ale zvedli a za hlasité podpory natěšeného publika se dotáhli na rozdíl jednoho bodu.  

Soupeř ovšem dokázal své vedení neustále udržovat a v samotném závěru první sady ho ještě navýšil. Nic naplat nebyl ani výborný výkon Jana Hadravy, kterému se kromě častého ukončování výměn dařilo i na servisu.

Druhá sada Čechům vůbec nevyšla. Slovinci pokračovali v koncentrovaném výkonu, dělali minimum chyb a nedávali domácím příliš šancí. Svěřencům trenéra Nováka nepomohla ani rotace sestavou, na palubovku se dostali také střídající hráči. Nakonec z toho byla prohra 19:25.

 „První dva sety byli celou dobu tři čtyři bodíky před námi, a to se strašně těžko hraje, když musíte soupeře pořád dotahovat. I když udělali chybku, a že jich bylo minimálně, tak si to hned spravili. Všichni Slovinci zahráli výborně ve všech činnostech,“ krčil po utkání rameny Jakub Janouch.

Třetí set rozhodovala koncovka  

Třetí set nabídl nejvyrovnanější bitvu. Stav se přeléval ze strany na stranu, ale do koncovky šli v lepším postavení domácí, kteří vedli 22:20. Nadějný stav ale neudrželi a po přesném bloku slavili Slovinci postup do další fáze turnaje.

„Nechtěli jsme končit, ale nikdo vám vítězství zadarmo nedá. Musíte si ho uhrát a my jsme si ho dnes bohužel neuhráli. Bohužel nám jen nadšení nestačilo, chybělo nám trochu volejbalovosti. Narazili jsme na tým, který hrál dobře a my ho nedokázali zásadně zlomit,“ řekl po utkání hlavní trenér Jiří Novák.

Druhý vzájemný zápas na turnaji tak dopadl lépe pro favorizovanější výběr. Ve skupině brali výhru Češi, kteří uspěli 3:1 na sety. „Nevím, jestli jsme se trošku namlsali tím, že jsme porazili olympijské vítěze a měli až moc velké očekávání. Mrzí nás to, na druhou stranu Slovinci předvedli světový volejbal. Bránili líp, podávali líp a přihrávali asi taky líp,“ dodal Hadrava.

Nejčtenější tento týden

Dost bylo experimentů se starty, bouří se Ferrari proti změnám

Napětí ve Formuli 1 roste nejen na trati, ale i v zákulisí. Ferrari se ostře postavilo proti dalším úpravám startovní procedury, zatímco rivalové v čele s Mercedesem volají po změnách. Spor odhaluje hlubší problém nové technické éry.

Radim Rulík po sezoně skončí u reprezentace a převezme Kladno

Radim Rulík se po květnovém mistrovství světa ve Švýcarsku vrátí do každodenní klubové práce. U hokejových Rytířů Kladno vytvoří nový trenérský štáb spolu s Markem Židlickým a Ondřejem Pavelcem, na lavičce zůstane i Tomáš Plekanec. Pro český národní tým tak končí výrazná etapa, která přinesla medaile i výraznější propojení reprezentačních kategorií.

Zacha dvakrát překonal Dobeše, radost z výhry ale měl nakonec český brankář

Pavel Zacha byl v českém souboji v NHL výrazně vidět. Proti Montrealu dvakrát překonal Jakuba Dobeše a David Pastrňák přidal asistenci. Boston přesto na ledě Canadiens padl 2:3 po prodloužení a odvezl si jen bod.

Americká boxerská naděje míří do Británie. Jared Anderson poprvé zabojuje v Manchesteru

Jedna z nejzajímavějších postav současné těžké váhy se chystá na premiéru na britské půdě. Jared Anderson by měl 9. května nastoupit v Manchesteru na velkém galavečeru, který vyvrcholí titulovým duelem Fabia Wardleyho s Danielem Duboisem.

Emma Raducanu vynechá Miami Open. Nemoc ji nepustí na kurt

Turnaj Miami Open přichází o jedno z výrazných jmen. Emma Raducanu se kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům odhlásila, mimo hru je i Sonay Kartal. Pozornost tak poutá především návrat legendy Venus Williams.

Praha bude hostit část hokejového Světového poháru 2028

Praha se v únoru 2028 zařadí mezi dějiště hokejového Světového poháru. Turnaj se vrátí po dvanácti letech a vedle české metropole se bude hrát také v Calgary a Edmontonu. O2 arena nabídne zápasy základní skupiny i jedno utkání vyřazovací části, což pro české fanoušky znamená další velkou akci s účastí nejlepších hráčů planety.

Dva góly Pastrňáka a trefa Zachy na výhru nestačily, Boston prohrál s Devils

David Pastrňák a Pavel Zacha byli v ofenzivě Bostonu stoprocentní. Česká dvojice se postarala o všechny tři branky Bruins, jenže ani to na výhru nestačilo. Boston padl na ledě New Jersey 3:4 v prodloužení. Pastrňák navíc zapsal další výrazný večer a po dvou gólech si odnesl i ocenění pro druhou hvězdu utkání.

Aryna Sabalenka dobyla Indian Wells po epickém finále s Rybakinou

Finále prestižního turnaje BNP Paribas Open nabídlo tenisovou bitvu, která splnila očekávání. Světová jednička Aryna Sabalenka porazila po více než dvou a půl hodinách dramatického boje svou velkou rivalku Elenu Rybakinu 3:6, 6:3, 7:6 (8:6) a poprvé v kariéře ovládla turnaj v Indian Wells.

Krejčího devět bodů Portlandu nestačilo, New York otočil velkou ztrátu

Portland v dalším programu NBA padl na palubovce Philadelphie 103:109. Český reprezentant Vít Krejčí trefil tři trojky a zapsal devět bodů, hosté ale v koncovce znovu doplatili na slabší produktivitu z dálky. Ve stejné noci zaujal i výrazný obrat New Yorku proti Golden State a nečekané zaváhání Detroitu v Torontu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře proti Montrealu, Edmontonu se zranil Draisaitl

Lukáš Dostál pomohl Anaheimu 27 zákroky k výhře 4:3 na ledě Montrealu. Český souboj brankářů se nekonal, Jakub Dobeš zůstal mezi náhradníky. Nepříjemný večer zažil Edmonton, kterému v duelu s Nashvillem nedohrál Leon Draisaitl.

Sinner vyhrál Indian Wells a vyrovnal rekord Federera a Djokoviče

Jannik Sinner vyhrál poprvé v kariéře prestižní turnaj Indian Wells. Ve finále porazil Daniila Medvedeva ve dvou tiebreacích a potvrdil, že patří k absolutní špičce světového tenisu. Italský hráč zároveň vyrovnal historický rekord Rogera Federera a Novaka Djokoviče na tvrdém povrchu.

Drama do poslední chvíle, Sparta skolila Kladno a postupuje

Sparta je posledním čtvrtfinalistou extraligového play off. V rozhodujícím pátém duelu předkola porazila Kladno 3:2 po prodloužení a sérii ovládla 3:2 na zápasy. Postup domácím vystřelil v přesilovce kapitán Filip Chlapík, který rozhodl v čase 76:54. Pražany teď čeká čtvrtfinále proti Plzni.

Medveděv v Indian Wells ukončil Alcarazovu vítěznou sérii

Carlos Alcaraz letos poprvé narazil. V semifinále turnaje v Indian Wells nestačil na skvěle hrajícího Daniila Medveděva, který vyhrál 6:3 a 7:6. Očekávaný souboj Alcaraze s Jannikem Sinnerem se tak nekoná. Ruský tenista potvrdil velkou formu z posledních týdnů a znovu připomněl, že s ním musí špička ATP vážně počítat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama