Více
  0.2 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Lyžařská legenda promluvila o boji s depresemi. Ušla jsem dlouhou cestu, přiznala Vonnová

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dva roky po ukončení profesionální kariéry se Lindsey Vonnová rozhodla, že znovu promluví o svých problémech. Lyžařka se rozpovídala nejen o vrcholech a pádech své slavné kariéry, ale hlavně o svém duševním zdraví.

  Vonnová se o svém dlouholetém boji s depresemi rozpovídala v roce 2012, tedy před deseti lety. Přiznala se, že se svým duševním zdravím zabývá ve větší míře už od svých 18. „Ušla jsem dlouho cestu a jsem na sebe hrdá. Ale ještě pořád je to nedokončená práce a každý den na sobě pracuji,“ svěřila se lyžařka.

  Na kontě má 82 vítězství ve světovém poháru, 3 olympijské medaile a 20 titulů ve světovém poháru. Sjezdařská legenda přiznává, že právě rychlost, se kterou překonávala kopce, se stalo jejím hlavním útočištěm.  

  „Bylo to jako mechanismus vyrovnávání se se všemi ostatními aspekty mého života. Tam jsem se cítila nejvíc pod kontrolou, tichá a v klidu,“ prozradila Vonnová.

  Temnota ji téměř pohltila

  Ani lyžování ale nedokázalo vyrovnat temnou díru, u které hrozilo, že ji pohltí. V osmnácti letech její rodiče oznámili, že se rozvádějí. Vonnová vzpomíná, že na tom v této době byla opravdu špatně. Nemohla spát a musela plakat, aby dokázala usnout.

  Když si neochotně domluvila schůzku s lékařem, dozvěděla se, že její příznaky odpovídají depresi a byl jí předepsán Zoloft. Do měsíce se cítila zase jako dřív. Kromě toho, že brala antidepresiva, Vonnová podle svých slov také chodila do práce a dělala vše, co mohla, aby byla zdravá. Psala si deníky a trávila spoustu času s přáteli.

  Její nemoc však vždy číhala v pozadí a její nejhorší čas nastal v roce 2014. Poté, co její čtyřleté manželství s olympijským lyžařem Thomasem Vonnem skončilo rozvodem. Do toho ještě utrpěla vážné zranění kolena, kvůli kterému musela vynechat olympiádu v Soči.

  „Bylo to pro mě rozhodně nejtěžší období,“ říká Vonnová, jejíž četná zranění v průběhu let si vyžádala devět velkých operací.

  Obecně si Vonnová myslí, že sportovci jsou často považováni za superhrdiny, ale jsou lidé jako všichni ostatní. Naštěstí od doby, co Vonnová vyšla se svým ďáblem ven, se věci začaly měnit. Přiznala, že se jí ulevilo a nyní je šťastná.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Sofia Goggiaová

  Do Pekingu i s nalomenou holení. Olympiádu stihnu, věří po nepříjemném pádu Goggiaová

  Měl to být parádní lyžařský víkend a ze začátku to tak pro italskou velikánku Sofii Goggiaovou skutečně vypadalo. Sobotní závod se jí povedl na jedničku a získala zlato, ten nedělní ale bohužel nedokončila. Po pádu jí lékaři zjistili frakturu v holeni a poranění šlachy. Olympijské hry tak jsou z jejího pohledu v ohrožení.
  České biatlonistky

  Hořkosladká jízda biatlonové štafety. Ženy sahaly po medaili, vše pokazil smolný pád Charvátové

  Smůla. Česká ženská biatlonová štafeta měla v italské Anterselvě slibně nakročeno k zisku medaile. Fantasticky rozjetou jízdu ale zdržel pád i potíže s malorážkou, a Češky tak nakonec obsadily šesté místo. Další umístění v nejlepší desítce zaznamenal Michal Krčmář, jenž skončil v závodě s hromadným startem sedmý.
  Bobistky Jamajky

  Kokosy na sněhu, edice Peking. Jamajská výprava na olympiádě přepíše dějiny sportu

  Téměř každý sportovní fanoušek ví o olympiádě v Calgary a čtyřbobu, který se tehdy postaral o senzaci. Dějiny sportu sepsala parta čtyř Jamajčanů, kteří vyměnili Karibik za sníh. Na hrách v Pekingu se čeká něco podobného, pouze s tím rozdílem, že tentokrát už budou posádky hned tři.
  Pomník Emiliana Saly v Nantes

  Od tragické smrti Emiliana Saly uběhly přesně 3 roky. Viník letecké nehody dostal směšný trest

  Psal se leden roku 2019, když fandové Cardiffu City slavili. Do klubu, jenž se v té době potácel na dně Premier League, měl přijít za rekordní částku argentinský kanonýr Emiliano Sala. Ten ale bohužel nikdy neviděl stadion, tréninkové centrum, ani zástupce klubu. Fotbalista po pádu letadla, které mířilo na Ostrovy, zemřel.
  Oscar Pistorius

  Podobně jako Robinho putovaly za mříže i další hvězdy. Mezi jmény nechybí ani Tyson

  Ani velké sportovní osobnosti se neřadí mezi úplné svatoušky. Mnozí fotbalisté, hokejisté či boxeři sice možná jsou považováni za vzory, z těchto chlapíků si ale příklad rozhodně neberte. Přinášíme vám pět těch nejznámějších sportovních hvězd, které skončily v rukou policie a následně ve vězení.
  Tom Brady

  Smutek stranou. Mladík po smrti své matky zářil, dojemný příběh uhranul i Toma Bradyho

  Středoškolský quarterback Alex Brown ztratil po čtrnáctiletém boji s rakovinou prsu svoji matku. Smutek se ale nekonal, nadějný sportovec se hned další den ukázal v zápase svého týmu a skóroval osmi touchdowny. Jeho příběh zasáhl Daniela Jonese, ale i hvězdu amerického fotbalu Toma Bradyho.
  Reklama
  Reklama
  Reklama