HokejNejvíce bodů v historii slavné NHL. Bostonský zápis dirigovali Nosek s Pastrňákem

Nejvíce bodů v historii slavné NHL. Bostonský zápis dirigovali Nosek s Pastrňákem

Medvědi z Bostonu nezastavují ani v samém závěru základní části NHL. Ba naopak. Díky jednoznačné výhře 5:2 nad Capitals zapsali 133. bod v letošním ročníku a překonali historické maximum Montrealu Canadiens ze sezony 1976/77. David Pastrňák zaznamenal dvě asistence, Tomáš Nosek dal gól a další připravil.

Spanilou jízdu za rekordem začali Bruins opatrně, první dvacetiminutovka se obešla bez většího vzruchu. Po necelé půlhodině hry se však obě mužstva rozjela a začala skórovat.

Prvním úspěšným mužem při zakončení byl Brad Marchand. David Pastrňák obkroužil při přesilové hře celou útočnou třetinu, dostal na levý kruh milimetrově přesnou zadovku od Bergerona, ale neodvážil se vypálit. Puk si stáhl před napadajícími obránci, nahrál osamocenému Marchandovi a bostonská třiašedesátka zakončila do odkryté sítě.

I druhá branka padla v početní výhodě. Role si tentokráte Marchand s Pastrňákem vyměnili, první jmenovaný nahrával mezi kruhy havířovskému rodákovi a ten střílel. Jeho ránu sice golman vyrazil, nicméně před svatyní hostí stál připravený Bertuzzi a kotouč dorazil do sítě. Capitals ale v zápětí snížili Jensenem.

Lindgren chytal bez lapačky

Třetí dvacetiminutovka nabídla v úvodu spektakulární moment. Golman Washingtonu Lindgren přišel při zákroku o lapačku, nicméně sudí nechali hru běžet dál, a tak byl maskovaný muž v dresu Capitals v brankovišti bez ochrany pravé horní končetiny. Dvakrát dokonce holou rukou puk vyrazil, až pak rozhodčí zapískali.

Boston se i přes obětavé zákroky Lindgrena zanedlouho opět ujal dvoubrankového vedení. Český forvard Tomáš Nosek se dostal ke střele z mezikruží a tvrdou ránou zápěstím rozvlnil síť Caps. Přesně po 180 sekundách hosté znovu snížili, tentokráte na 2:3, v přesilovce se prosadil Wilson. Avšak naděje bílomodrých na vyrovnání netrvaly dlouho.

https://twitter.com/NHLBruins/status/1645966657741889536?s=20

Třicetiletý rodák z Pardubic byl totiž i u čtvrté branky svého celku, která padla bezprostředně po zásahu Wilsona. Nosek zamířil do útočné třetiny podél hrazení na levé straně kluziště, přihrávkou vybídl Hathawaye a ten úspěšně zakončil.

Boston pak přidal pojistku do prázdné klece, díky níž nakonec opanoval duel poměrem 5:2. Medvědi získali 133. bod v základní části, to se ještě žádnému týmu v historii nejprestižnější hokejové ligy světa nepovedlo. Pastrňák je stále na 60 brankách, na rekord Jaromíra Jágra mu zbývají dva zásahy. „Pasta“ má na případné vyrovnání střeleckého maxima české legendy poslední zápas.

Nejčtenější tento týden

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.

Boston srovnal sérii s Buffalem, Pastrňák znovu bodoval a Zacha dal gól

Boston zvládl druhý zápas osmifinálové série na ledě Buffala a po výhře 4:2 vyrovnal stav na 1:1. David Pastrňák přidal dvě asistence a po dvou duelech vede produktivitu play off. Pavel Zacha vstřelil důležitý gól v přesilovce. Ve stejný večer uspěli také Karel Vejmelka s Utahem a Colorado, naopak Jakub Dobeš s Montrealem padl po prodloužení.

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.

Vladař vynuloval Pittsburgh a Philadelphia je po dvou zápasech nahoře

Daniel Vladař prožil v NHL mimořádný večer. Český brankář zastavil všech 27 střel Pittsburghu, dovedl Philadelphii k výhře 3:0 a poprvé v kariéře udržel v playoff čisté konto. Flyers zvládli i druhý duel na ledě soupeře a v sérii vedou 2:0. Premiéru ve vyřazovací části má za sebou také Lukáš Dostál, jeho Anaheim však v Edmontonu těsně padl 3:4.

Formule 1 upravila pravidla pro Miami, sází na rychlost a posiluje bezpečnost

Po úvodních závodech sezony 2026 reaguje vedení Formule 1 na připomínky jezdců i týmů. Balíček změn, který vstoupí v platnost už při Velké ceně Miami, má přinést agresivnější jízdu „na plný plyn“ a zároveň eliminovat rizikové situace, jež odhalily první podniky ročníku.

Erling Haaland bez servítek: Gabriel měl jít ven. Vyhrocený duel City s Arsenalem budí emoce

Souboj dvou gigantů Premier League znovu přinesl drama nejen herní, ale i emotivní. Erling Haaland po vítězství Manchesteru City nad Arsenalem otevřeně prohlásil, že obránce Gabriel měl být po kontroverzním momentu vyloučen. Shodují se s ním i bývalí hráči a rozhodčí.

Gerwyn Price mezi elitou. Desátý triumf na European Tour ho vystřelil mezi legendy

Velšský šipkař Gerwyn Price dosáhl dalšího milníku své kariéry. V německém Sindelfingenu vybojoval už desátý titul na European Tour a zařadil se mezi absolutní elitu tohoto okruhu. Jeho vítězství se ale rozhodně neobešlo bez dramatu.

Montreal s Dobešem přetlačil Tampu, Boston ani přes tři body Pastrňáka neuspěl

Čeští hokejisté se v úvodu play off NHL výrazně připomněli. David Pastrňák dal gól a přidal dvě asistence, Boston ale ztratil slibně rozehraný zápas v Buffalu a prohrál 3:4. Brankář Jakub Dobeš naopak slavil, Montreal i díky jeho dvaceti zákrokům porazil Tampu 4:3 v prodloužení. Hlavní postavou večera se stal Juraj Slafkovský, který rozhodl hattrickem. Colorado pak vstoupilo do série s Los Angeles těsnou výhrou 2:1, u které nechyběl ani Martin Nečas.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama