ŠipkyNejlepší zápas roku? Bitva van Gerwena se Suljovićem nabídla neopakovatelnou show

Nejlepší zápas roku? Bitva van Gerwena se Suljovićem nabídla neopakovatelnou show

Mensur Suljović a Michael van Gerwen se na mistrovství světa v šipkách postarali o možná nejhezčí zápas roku. Ohromující průměry zdobil Holanďan maximálními náhozy, Mensur zase parádně zavíral. Bitvu navíc Rakušan ozdobil checkoutem 161 bodů, kterým se nesmazatelně zapíše do historie.

Rakušan má za sebou nepříliš povedený rok, na major turnaje se často ani nekvalifikoval. A když už ano, končil zpravidla v prvním nebo druhém kole. U van Gerwena se naopak dá hovořit o snové sezoně.

Muž, jenž sedm let vévodil světovému žebříčku, vyhrál Premier League, Matchplay, Grand Prix a Players Championship Finals. Na posledním zmíněném turnaji dokonce hodil devítku. Nebylo tak divu, že před soubojem s Mensurem stál v pozici obrovského favorita.

Bitva, která vejde do dějin

Jenže kurzový outsider Suljović ukázal, že šipky hrát stále umí. A to na té nejvyšší úrovni. Michael sice úvodní dva sety vyhrál, v obou případech ale těsně 3:2 na legy. Mensur fenomenálně zavíral, díky tomu byl „Mightymu Mikeovi“ stále na dostřel.

Ve třetím setu udržel Rakušan průměr 100,91 a trefil 3 ze 4 pokusů na double. A tak snížil na 1:2. Van Gerwen si sice vzal dvojitý náskok zpět, znovu ale poměrem 3:2 na sety. Holanďan hrál neuvěřitelný průměr přes 110 bodů na tři šipky.

V setu číslo pět se dočkali diváci zcela spektakulárního momentu, o kterém se bude mluvit ještě dlouhé roky. Za stavu 2:2 na legy měl MVG 121 bodů na výhru a postup, zatímco Mensurovi zbýval vysoký checkout 161. 

Michael svému soupeři nevěřil, že by zavřel, a tak šipku, kterou mohl trefit bull a vyhrát, poslal na single 18, čímž sehrál na double 16. Jenže Mensur předvedl, proč stále patří k těm nejlepším na světě. Vysokých 161 bodů dokázal famózně zavřít a Holanďan strnul na místě. Ikonický okamžik, který mohl Michaela hodně mrzet.

Jenže trojnásobného světového šampiona tato taktická chyba nakonec mrzet nemusela. Protože van Gerwen držel průměr nad 107 bodů, vyhrál set číslo šest a postoupil do osmifinále. Mensur však získal srdce všech fanoušků. V Ally Pally bylo jeho jméno vyvoláváno hned několikrát. A to se v minulosti nedělo.

Nejčtenější tento týden

Kontroverze na Anfieldu. Liverpool končí po zásahu VAR, Slot zuří nad verdiktem rozhodčích

Velký večer, velká očekávání a nakonec velké zklamání. Liverpool se rozloučil s Ligou mistrů po jasné porážce od Paris Saint-Germain, ale více než výsledek rezonuje sporný moment s neuznanou penaltou. Trenér Arne Slot po zápase nešetřil kritikou a naznačil, že jeho tým letos doplácí na rozhodčí častěji, než je zdrávo.

Z rivalů se stali spojenci. Oleksandr Usyk vede Joshuu do bitvy s Furym

Boxerský svět se chvěje očekáváním. Dlouho odkládaný duel mezi Anthonym Joshuou a Tysonem Furym nabírá reálné obrysy a překvapivě do něj výrazně promlouvá i Oleksandr Usyk. Neporažený šampion těžké váhy, který Furyho už dvakrát zdolal, nyní pomáhá svému bývalému soupeři. Vzniká nečekané spojenectví, které může přepsat poměry v královské divizi.

Pastrňák a Nečas uzavřeli základní část se 100 body

Český hokej zažil v NHL mimořádný večer. David Pastrňák pomohl asistencí k výhře Bostonu nad New Jersey 4:0 a završil sezonu na rovných 100 bodech. Krátce poté se na stejnou metu dostal i Martin Nečas, který při vítězství Colorada 3:1 v Calgary zaznamenal svou 62. asistenci. Poprvé v historii tak v jednom ročníku překonali hranici 100 bodů dva čeští hráči.

Krize stáje Aston Martin pokračuje. Nová éra Formule 1 začala noční můrou

Ambiciózní projekt Aston Martinu se zatím mění v jedno z největších zklamání sezony 2026. Ani příchod Adriana Neweyho a spolupráce s Hondou nepřinesly okamžitý efekt a tým se propadá na chvost startovního pole.

Luke Littler vysvětlil konflikt s Gianem van Veenem

Mladý světový šampion Luke Littler poprvé promluvil o emotivním incidentu s Gianem van Veenem, který rozvířil vody Premier League Darts. Podle něj soupeř porušil nepsaná pravidla a situaci zbytečně vyhrotil.

Muchová ve Stuttgartu splnila roli favoritky, Šalková otočila bitvu, Fruhvirtová končí

Karolína Muchová zvládla vstup do turnaje ve Stuttgartu a po výhře nad Aljaksandrou Sasnovič si zahraje osmifinále. Dařilo se také Dominice Šalkové, která v Rouen otočila těžký první set proti Anně Blinkovove a postoupila dál. Naopak Linda Fruhvirtová své první kolo nezvládla a po porážce s Irynou Shymanovich na francouzské antuce dohrála.

Vladař dovedl Philadelphii k výhře a postupu do play off

Daniel Vladař byl v noci na pondělí jednou z hlavních postav Philadelphie. Český brankář pomohl Flyers k domácí výhře 3:2 po nájezdech nad Carolinou a jeho tým si jako poslední na Východě zajistil účast v play off. Pro klub jde o první postup do vyřazovacích bojů od sezony 2019/20.

Chorý čelí dalšímu trestu, komise jeho vyloučení potvrdila

Tomáš Chorý po ligovém šlágru s Plzní zřejmě neunikne dalšímu postihu. Komise rozhodčích FAČR podpořila verdikt sudího Marka Radiny a uvedla, že slávistický útočník naplnil svým jednáním povahu přestupku plivnutí. Slavia se sice proti červené kartě brání, čtvrteční jednání disciplinární komise ale pro jejího hráče nevypadá příznivě.

Hronek pomohl Vancouveru k výhře, Gudas po návratu shodil rukavice

Filip Hronek zapsal asistenci při výhře Vancouveru 4:3 po prodloužení na ledě Anaheimu. Ducks i přes bod ztratili šanci rychle si potvrdit play off a po návratu do sestavy na sebe upozornil také Radko Gudas, který se hned v první třetině pustil do bitky. Bez bodu zůstal David Pastrňák, takže na metu 100 bodů dál čeká.

Sinner po triumfu v Monte Carlu sesadil Alcaraze z tenisového trůnu

Jannik Sinner vyhrál finále Masters v Monte Carlu nad Carlosem Alcarazem 7:6 a 6:3 a v pondělí se vrátí na první místo světového žebříčku. Italský tenista získal první titul z této kategorie na antuce a potvrdil mimořádnou formu posledních měsíců. Po triumfech v Paříži, Indian Wells a Miami ovládl už čtvrtý turnaj Masters za sebou.

Těžkotonážní peklo v UFC, Hokit po neskutečném masakru přemohl Blaydese

Souboj Joshe Hokita s Curtisem Blaydesem na turnaji UFC 327 přinesl jednu z nejdivočejších bitev těžké váhy za poslední roky. Oba bojovníci vydrželi patnáct minut v brutálním tempu, několikrát sahali na hranu ukončení a nakonec rozhodly až body. Hokit uhájil neporazitelnost, připsal si třetí výhru v řadě a výrazně si řekl o místo mezi elitou divize.

Tyson Fury to dokázal. Po výhře nad Makhmudovem vyzval Anthonyho Joshuu

Londýn zažil návrat, na který se nezapomíná. Tyson Fury se po více než roční pauze vrátil do ringu a na stadionu Tottenham Hotspur přesvědčivě porazil Arslanbeka Makhmudova na body. V hledišti přitom nechyběl ani jeho dlouholetý rival Anthony Joshua. Vše nasvědčuje tomu, že právě jejich vzájemný souboj by mohl být vrcholem letošního boxerského roku.

Titul byl nablízku, Procházka ale po jedné chybě padl

Jiří Procházka měl v Miami dobře rozjetý titulový zápas polotěžké váhy, přesto odcházel poražený. Český bojovník trefoval, soupeři ničil přední nohu a byl blízko finiše. Pak ale přišla jediná chyba, kterou Carlos Ulberg okamžitě potrestal. Novozélanďan vyhrál už v prvním kole a poprvé v kariéře získal pás šampiona UFC.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama