Bojové sportyNástupce McGregora má další cenný skalp. Teď chce rozbít hlavu Marku Zuckerbergovi

Nástupce McGregora má další cenný skalp. Teď chce rozbít hlavu Marku Zuckerbergovi

Pokud ho ještě neznáte, měli byste pozorně číst. Říká se mu různě, mají ho za nástupce Conora McGregora, v Anglii se mu říká „blonďatá ku*** z Liverpoolu, on sám ale platí zejména za tvrdého týpka, který se jen tak něčeho nezalehne. Paddy Pimblett vyhrál v UFC další souboj, po něm vyzval Marka Zuckerberga. Ano, zakladatele sociální sítě Facebook.

Účes podle hrnce, spoustu řečí, ale také tvrdé údery. Taková je vizitka nové hvězdy organizace UFC Paddyho Pimbletta. Rodák z anglického Liverpoolu svým stylem, jak v kleci, tak v zákulisí, připomíná Conora McGregora a podobně jako Irovi se i jemu zatím celkem daří. Formu odnesl Vargas z Mexika.

Pimblett se zatím v rámci galavečera nejslavnější organizace bojových umění planety představil pouze dvakrát, už si ale stihl získat řadu fanoušků. Nejprve v září přemohl Itala Vendraminiho, včera večer si vyšlápl také na Vargase. Angličan v londýnské aréně svého soka uškrtil už v prvním kole.

„Přátelé, když se na mě podíváte, vidíte budoucnost. Já jsem největší hvězda budoucnosti,“ hlásil ještě před vzájemným soubojem. Jen řeči? Nikoliv, Pimblett dobře bojuje, umí na svou stranu strhnout davy a zkrátka baví. Má tak všechny předpoklady k tomu stát se jednou z největších hvězd.

Jdu si pro tebe, Marku

Formu Paddyho Pimbletta, který si mimo jiné říká „Paddy the Baddy“, odnesl mexický veterán Rodrigo Vargas. Ten se nedokázal poprat se škrcením v prvním kole a umožnil Pimblettovi vylepšit statistiku na dva zápasy v UFC a dvě výhry. Co bude dál? Tak to se podržte.

To, že se Pimblett nebojí ostrých slov a zajímavých plánů, dokonale demonstruje pozápasový rozhovor. „S kým chci bojovat? S Markem Zuckerbergem. Kámo, rozbiju ti hlavu. Je mi z tebe špatně. Víš, jak to myslím. Je mi špatně z toho, jak mi rušíš Instagram. Jediné, co dělám, je pomoc charitám a lidem s psychickými problémy. Jsi ten největší tyran na světě,“ vzkázal zakladateli Facebooku.

Pimblettovi leží americký podnikatel v žaludku za ban na Instagramu a podle svých slov by všechno rád vyřešil v oktagonu. Je ale nad slunce jasné, že šéf UFC Dana White jeho slova nevyslyší. Každopádně do budoucna se máme jistě na co těšit, ať už se s Angličanem bude rvát kdokoliv.

Nejčtenější tento týden

Lewis Hamilton se brání kritikům. Ferrari sází na šampiona minimálně do roku 2027

Lewis Hamilton rázně odmítl spekulace o možném konci kariéry a zároveň poprvé naznačil délku své smlouvy s Ferrari. Sedminásobný mistr světa uvedl, že s italskou stájí počítá minimálně do konce roku 2027. Před Velkou cenou Kanady navíc ostře reagoval na kritiky, kteří podle něj neustále řeší jeho odchod z formule 1.

Montreal udeřil ve velkém stylu, Carolina schytala první porážku

Montreal vstoupil do finále Východní konference NHL ve velkém stylu. Na ledě Caroliny vyhrál 6:2 a připravil domácím první porážku v letošním play off. Český brankář Jakub Dobeš pomohl Canadiens 25 zákroky, hlavní hvězdou zápasu se stal Juraj Slafkovský.

Stephen Bunting ovládl Sheffield. Premier League míří do velkého finále

Stephen Bunting zakončil základní část Premier League Darts ve velkém stylu. V bouřlivé atmosféře v Sheffieldu přehrál obhájce titulu Luka Humphriese 6:3 a připsal si druhý večerní triumf sezony. Přestože Humphries ve finále padl, díky postupu do rozhodujícího zápasu si zajistil třetí místo v tabulce a v londýnském finálovém večeru se vyhne světovému šampionovi Luku Littlerovi.

Princ William slavil s pivem v ruce. Aston Villa po 44 letech ovládla Evropu

Emoce, pivo v šatně a historický triumf po více než čtyřech dekádách. Aston Villa porazila ve finále Evropské ligy Freiburg 3:0 a ukončila dlouhé čekání na významnou trofej. Mezi nejšťastnějšími fanoušky nechyběl ani princ William, který triumf prožíval přímo v Istanbulu a po zápase slavil společně s hráči.

Třetí pokus o sesazení krále? Daniel Dubois údajně dozrál na Usyka

Dvakrát narazil na nepřekonatelnou překážku jménem Oleksandr Usyk. Přesto se Daniel Dubois znovu vrací do hry o absolutní vrchol těžké váhy. Po dramatické bitvě s Fabiem Wardleym a zisku titulu WBO věří jeho tým, že britský ranař konečně psychicky dospěl k tomu, aby mohl neporaženého Ukrajince porazit.

Montreal s Mlýnkovou získal premiérový titul v PWHL

Česká útočnice Natálie Mlýnková slaví největší úspěch kariéry. Hokejistky Montrealu ovládly finále zámořské PWHL, když ve čtvrtém zápase porazily Ottawu jasně 4:0 a sérii ukončily poměrem 3:1. Walter Cup získal poprvé kanadský tým.

Hertl pomohl Vegas k první výhře nad Coloradem

Tomáš Hertl vstoupil do finále Západní konference NHL bodově. Český útočník si připsal asistenci u vítězství Vegas 4:2 na ledě Colorada a prodloužil svou bodovou sérii v play off už na čtyři zápasy. Martin Nečas za Avalanche nebodoval.

Luke Littler převzal od prince Williama vyznamenání MBE

Ještě před dvěma lety ho znal jen úzký okruh fanoušků šipek. Dnes Luke Littler přebírá jedno z nejprestižnějších britských vyznamenání přímo z rukou prince Williama. Devatenáctiletý fenomén světových šipek dostal titul MBE za mimořádný přínos svému sportu a jeho neuvěřitelný příběh dál přepisuje historii.

Osobní válka v ringu. Ryan García se postaví Conoru Bennovi

Z původně obyčejného sportovního střetu se stává osobní vendeta. Americký šampion Ryan García oznámil, že v září nastoupí v Las Vegas proti britskému ranaři Conoru Bennovi. Oba boxeři mají za sebou kontroverzní období spojené s dopingovými kauzami a oba věří, že právě tento duel může definitivně potvrdit jejich návrat mezi největší hvězdy světového boxu.

Dvojnásobný vítěz Alcaraz kvůli zranění vynechá Wimbledon

Carlos Alcaraz letos titul ve Wimbledonu neobhájí. Španělský tenista oznámil, že stále není připravený po zranění pravého zápěstí a vynechá celou travnatou část sezony včetně turnaje v Queen’s Clubu.

Neymar je zpět. Brazílie odhalila nominaci na mistrovství světa

Brazilská reprezentace vyráží na letošní mistrovství světa i s největší domácí hvězdou poslední dekády. Trenér Carlo Ancelotti zařadil do konečné šestadvacetičlenné nominace zkušenou legendu. Neymar se po dlouhém období zdravotních problémů vrací do národního týmu. Pro slavného útočníka půjde už o čtvrtý světový šampionát v kariéře.

Luke Humphries znovu ukázal svou sílu. V Leicesteru ovládl Players Championship a vyslal jasný vzkaz konkurenci

Luke Humphries potvrdil, že i v roce 2026 patří mezi absolutní světovou elitu. Na turnaji Players Championship 17 předváděl po celý den mimořádně přesvědčivé výkony a ve finále si poradil s Nizozemcem Jermainem Wattimenou 8:4. Pro Angličana jde už o druhý triumf na ProTour v letošní sezoně a zároveň důkaz, že po několika nevyrovnaných týdnech znovu ukázal svou nejlepší formu.

Dobeš pomohl Montrealu do konferenčního finále NHL

Jakub Dobeš zvládl jeden z nejtěžších večerů kariéry. Český brankář pochytal 37 střel Buffala a výrazně pomohl Montrealu k výhře 3:2 po prodloužení v sedmém utkání druhého kola play off NHL. Canadiens tak slaví postup mezi nejlepší čtyři týmy soutěže, kde je čeká Carolina.

Jannik Sinner přepsal tenisovou historii. Triumf v Římě ho zařadil po bok Djokoviče

Jannik Sinner dál potvrzuje, že současný mužský tenis má nového vládce. Italský fenomén ovládl domácí turnaj v Římě a ve 24 letech dosáhl mety, kterou před ním pokořil pouze Novak Djokovič. Po triumfu na Italian Open zkompletoval všech devět turnajů série Masters 1000 a stále hlasitěji se mluví o tom, zda právě nezačíná nová éra světového tenisu.

Max Verstappen přišel o triumf na Nürburgringu jen chvíli před cílem. Senzaci překazila technická závada

Max Verstappen měl při své premiéře ve čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu nakročeno k senzaci. Šampion Formule 1 vedl se svým týmem slavný vytrvalostní závod ještě necelé čtyři hodiny před cílem, pak ale přišel krutý zlom. Porucha hnací hřídele připravila nizozemského pilota o šanci na vítězství a připomněla, proč je Nürburgring považován za jeden z nejtěžších závodů světa.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama