TenisNadal vynechá Wimbledon. Na olympiádu půjde s Alcarazem

Nadal vynechá Wimbledon. Na olympiádu půjde s Alcarazem

Rafael Nadal se bude soustředit na olympijské hry poté, co se rozhodl vynechat letošní Wimbledon. V minulosti získal dvě zlaté olympijské medaile. Na turnaji vytvoří pár s debutantem Alcarazem.

Osmatřicetiletá tenisová legenda jako důvod uvedla nutnost vyhnout se změně povrchu z antuky na trávu, která by mohla být pro jeho tělo škodlivá. Z Wimbledonu odstoupil také v roce 2022. Tehdy bylo důvodem zranění břicha.

Premiéra a hned po boku legendy

Alcaraz, který nedávno získal svůj třetí grandslamový titul na Roland Garros, bude na olympijských hrách debutovat. Mladý hráč vyjádřil nadšení, že si zahraje po boku Nadala, který by měl ještě letos ukončit kariéru.

„Jedna dvojice, kterou myslím všichni znají a ve kterou doufali, je Carlos Alcaraz a Rafael Nadal. O druhé dvojici se teprve rozhodne, ještě není stoprocentně potvrzená,“ řekl Ferrer. „Ještě chvíli počkáme, než to oznámíme. Ale Rafa a Carlos budou v Paříži hrát spolu.“

Dvojnásobný olympijský vítěz Andy Murray se mezitím možná z pařížské olympiády odhlásí, pokud nebude vybrán do turnaje čtyřhry. Murray, který se potýká s problémy se zády, uvedl, že před konečným rozhodnutím musí zhodnotit svůj fyzický stav.

Olympijské hry v Paříži budou probíhat od 26. července do 11. srpna, tenisový turnaj se uskuteční na Roland Garros od 27. července do 4. srpna.

V dalších tenisových zprávách britský hráč Jack Draper porazil Marcose Girona a postoupil do čtvrtfinále turnaje ve Stuttgartu, zatímco Katie Boulterová postoupila na Nottingham Open do čtvrtfinále. Heather Watsonová však podlehla šampionce z roku 2016 Karolíně Plíškové.

Nejčtenější tento týden

Siniaková a Townsend znovu dominovaly, Krejčíková je v semifinále

Kateřina Siniaková s Taylor Townsend natáhly parádní sérii už na 17 výher v řadě. Ve čtvrtfinále prestižního turnaje v Římě porazily pár Ellen Perez a Demi Schuurs 7:5 a 6:0. Dařilo se také Barboře Krejčíkové, která v Parmě zvládla těžký obrat proti Viktoriji Golubic a postoupila mezi nejlepší čtyři.

Velký návrat po boji s rakovinou. Mark Webster znovu míří před kamery

Šipkařský svět zažívá emotivní období. Bývalý mistr světa Mark Webster oznámil povzbudivou zprávu po boji se vzácnou formou leukémie a chystá návrat před televizní kamery. Současně Gerwyn Price vysvětloval fanouškům důvody své absence na blížícím se Světovém poháru.

Max Verstappen chce dobýt další legendární závod

Max Verstappen už dávno není jen pilotem Formule 1. Čtyřnásobný mistr světa rozšiřuje své závodní ambice daleko za hranice královské disciplíny motorsportu. Tento víkend ho čeká jedna z nejtěžších výzev kariéry, a to slavný čtyřiadvacetihodinový závod na Nürburgringu. Na ikonické Severní smyčce chce dokázat, že patří mezi absolutní elitu bez ohledu na kategorii.

Colorado po obratu vyřadilo Minnesotu a Nečas zářil dvěma asistencemi

Colorado je ve finále Západní konference NHL. Avalanche v pátém zápase druhého kola porazili Minnesotu 4:3 v prodloužení, i když po první třetině prohrávali o tři góly. Martin Nečas patřil k hlavním postavám večera. Český útočník připravil vyrovnávací trefu Nathana MacKinnon a poté i vítězný gól Bretta Kulak.

James Maddison se pustil do rozhodčích. VAR podle něj ničí odvahu pískat

Anglický reprezentant James Maddison po remíze Tottenhamu s Leedsem ostře zkritizoval rozhodčí i systém VAR. Záložník Spurs tvrdí, že sudí se bojí dělat rozhodnutí přímo na hřišti a spoléhají na technologii, která podle něj fotbalu spíše škodí. Debata o fungování videorozhodčího tak znovu nabírá na síle.

Florentino Pérez vyhlásil válku kritikům. Real Madrid po další sezoně bez trofeje čekají bouřlivé volby

V Realu Madrid znovu houstne atmosféra. Prezident Florentino Pérez po další sezoně bez významné trofeje svolal mimořádnou tiskovou konferenci, během níž ostře zaútočil na novináře, vedení La Ligy i své anonymní kritiky. Zkušený funkcionář zároveň oznámil, že znovu kandiduje na prezidenta klubu. V Madridu tak začíná další turbulentní období.

Hertl pomohl Vegas k výhře nad Anaheimem

Tomáš Hertl znovu ukázal důležitost v play off NHL. Český útočník přispěl gólem a asistencí k výhře Vegas 3:2 v prodloužení nad Anaheimem. Golden Knights vedou v sérii 3:2 a mají postupový mečbol. Buffalo mezitím porazilo Montreal 3:2 a srovnalo sérii na 2:2.

Disciplinárka tvrdě potrestala Slavii za nedohrané derby

Pražské derby má tvrdou dohru. Slavia přišla o výhru na hřišti, zápas se Spartou prohrála kontumačně 0:3, zaplatí pokutu deset milionů korun a čtyři domácí soutěžní utkání odehraje bez diváků. Trest dostala i Sparta, za chování svých fanoušků zaplatí 600 tisíc korun.

Tvrdý pád internetové hvězdy. Jake Paul připustil konec kariéry po brutálním KO

Ještě před několika měsíci mluvil Jake Paul o titulových ambicích a cestě mezi boxerskou elitu. Dnes řeší úplně jinou otázku, a to zda vůbec ještě někdy vstoupí do ringu. Po těžké porážce od Anthonyho Joshuy se kontroverzní influencer a boxer stále zotavuje z vážných zranění a poprvé otevřeně připustil, že jeho kariéra může být u konce.

Siniaková s Townsend ovládly vstup do turnaje v Římě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují ve skvělé sérii. Na turnaji WTA 1000 v Římě zvládly první zápas bez potíží a pár Hailey Baptiste, Alexandra Eala porazily jasně 6:2 a 6:1. Připsaly si už šestnácté vítězství v řadě.

Konec jedné éry? Lakers padli, LeBron James uvažuje o odchodu 

Oklahoma City ovládlo sérii s Los Angeles jednoznačně 4:0 a poslalo slavné Lakers na dovolenou. Po posledním zápase se ale nemluvilo jen o dominantním výkonu Thunder. Hlavním tématem večera byl znovu LeBron James a otázka, zda právě neodehrál poslední utkání své mimořádné kariéry.

Colorado je krok od finále konference, Nečas přidal dvě asistence

Colorado zvládlo čtvrtý zápas série na ledě Minnesoty a po výhře 5:2 vede už 3:1. Martin Nečas pomohl dvěma asistencemi, Avalanche rozhodli čtyřmi góly ve třetí třetině a Wild teď musí vyhrát třikrát za sebou.

Kladno ulovilo reprezentačního brankáře Pavláta

Kladno pokračuje ve výrazném posilování kádru pro příští sezonu. Rytíři získali reprezentačního brankáře Dominika Pavláta, který se vrací do extraligy po dvou letech ve finském Ilvesu Tampere. Šestadvacetiletý gólman navíc figuruje v nominaci na mistrovství světa ve Švýcarsku.

Kimi Antonelli definitivně přebral kontrolu nad šampionátem. Russell ale ještě neřekl poslední slovo

Ve stáji Mercedes začíná nabírat na obrátkách nečekaný souboj o titul mistra světa Formule 1. Devatenáctiletý talent Kimi Antonelli vyhrál třetí Velkou cenu za sebou a dostal se do čela šampionátu před zkušenějšího George Russella. Šéf týmu Toto Wolff však věří, že britský pilot dokáže odpovědět už při nadcházejícím závodě v Montrealu.

Shane Mosley zaskočil favorita. V Las Vegas Bohačuk padl po tvrdé přestřelce už v šestém kole

Boxerský večer organizace Zuffa Boxing v Las Vegas nabídl překvapení, které čekal málokdo. Američan Shane Mosley Jr., jenž se v posledních letech spíše hledal, šokoval favorizovaného Serhije Bohačuka a po dominantním výkonu si připsal vítězství technickým knockoutem v šestém kole. Syn slavného šampiona tak vyslal jasný vzkaz střední váze: s Mosleym je znovu třeba počítat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama