CyklistikaNa Tour dojely hvězdy. Déšť a hory si podmanil O'Conor, žlutý trikot...

Na Tour dojely hvězdy. Déšť a hory si podmanil O’Conor, žlutý trikot uhájil Pogačar

Deštivou etapu na Tour de France vyhrál Australan Ben O’Connor, který dotáhl svůj velkolepý únik až do konce a s náskokem několika minut vyhrál. Žlutý dres uhájil Slovinec Tadej Pogačar, který dojel na šestém místě.

Pořádně těžká práce čekala na jezdce na slavné Tour v deváté etapě. Všichni jezdci totiž vyrazili podruhé do Alp, kde je čekala jedna z nejtěžších etap. Po dvou letech se znovu jelo do Tignes, kam naposledy jezdci nedojeli kvůli průtrži mračen a následnému zkrácení etapy.

Tentokrát jim v dojezdu do cíle nic nezabránilo a nejlépe si s těžkými podmínkami poradil Ben O’Connor ze stáje AGR2 Citroen. Dlouhý únik dokázal proměnit v etapové prvenství a druhého Mattia Cattanea za sebou nechal o více než pět minut.

„Byly to opravdu těžké dva dny, kdy jsme se museli vypořádat s deštivým počasím. Jsem rád, že mi to takhle vyšlo. Spoustu jezdců se pokoušelo o únik, takže to vůbec nebylo snadné. Vyšlo mi to, čekal jsem, jak se situace za mnou vyvine a dopadlo to dobře,“ řekl po vítězném závodě.

V jednu chvíli se dokonce dostal na průběžné první místo v celkovém pořadí, ale netrvalo to dlouho. Průběžně první Tadej Pogačar totiž snížil ztrátu, kterou nabral, a nakonec přijel s mankem šesti minut a dvou vteřin, což stačilo na pokračování v trikotu pro nejlepšího závodníka.

Slovinec se do celkového vedení Tour dostal po sobotní etapě, která byla první větší horskou zkouškou. Dojel na čtvrtém místě a na největší konkurenty získal velký náskok.

Odstoupili Van der Poel a Roglič

Ještě před nedělní etapou přišla Tour o dvě hvězdná jména. Odstoupit se rozhodli Primož Roglič a také Mathieu Van der Poel. Slovinec doplatil na pád z jedné z úvodních etap, po které se nedokázal dostat do potřebné formy.

„Pokusím se vzpamatovat z toho všeho, co se stalo. Zaměřím se na nové cíle,“ pronesl po svém odstoupení. Nizozemec, který několik etap vlastnil žlutý trikot, se rozhodl skončit kvůli přípravě na blížící se olympijské hry. „Je v mém nejlepším zájmu, abych se teď soustředil na olympiádu. Doufám, že příště už do Paříže dojedu,“ dodal Van der Poel.

Nejčtenější tento týden

Vollering podruhé ovládla ženskou Tour de France, Nosková po pádu odstoupila

Demi Vollering završila Tour de France Femmes dominantním výkonem. Nizozemská cyklistka vyhrála závěrečnou etapu v Nice a podruhé v kariéře slaví celkový triumf. Jediná česká účastnice Nikola Nosková naopak závod nedokončila. Po sobotním pádu sice nastoupila do poslední etapy, krátce po startu ale odstoupila.

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.

Kanada ve finále Hlinka Gretzky Cupu rozdrtila USA a slaví zlato

Kanadští hokejisté ovládli letošní Hlinka Gretzky Cup. Ve finále turnaje hráčů do 18 let v Edmontonu nedali šanci Spojeným státům a zvítězili vysoko 8:1. Kanada tak po loňském bronzu znovu vystoupala na vrchol. Hned tři její hráči vstřelili ve finále po dvou gólech.

Jaissle začal v Newcastlu výhrou nad Valencií

Matthias Jaissle má za sebou vítěznou premiéru na lavičce Newcastlu. Anglický celek v přípravném utkání otočil zápas na stadionu Mestalla a porazil Valencii 2:1. Nový trenér přesto výsledek nepřeceňoval a zdůraznil, že jeho mladé mužstvo čeká ještě hodně práce.

Tyčkařka Krutilová slaví světové zlato, desetibojař Juliš přidal bronz

Česká atletika slaví na juniorském mistrovství světa v Eugene další velké úspěchy. Tyčkařka Nicole Krutilová ovládla finále výkonem 445 centimetrů a získala zlato. Desetibojař Adam Juliš se během druhého dne výrazně posunul pořadím a nakonec vybojoval bronz. Osobní rekord vylepšil na 7877 bodů.

Sabalenka v Torontu skončila už v osmifinále

Aryna Sabalenka nezvládla osmifinále turnaje WTA 1000 v Torontu. Světová jednička podlehla Ekaterině Alexandrova po dvou a půl hodinách 6:7, 6:4, 4:6. Pro jednu z hlavních favoritek turnaje tak přišel konec podstatně dříve, než naznačovaly její výsledky z úvodu sezony.

Infantino čelí další aféře. FIFA tvrdí, že jde o koordinovaný útok

Krize kolem vedení světového fotbalu dál sílí. FIFA se ostře ohradila proti snahám oslabit pozici prezidenta Gianniho Infantina a tvrdí, že jeho odpůrci se snaží obejít standardní demokratické postupy organizace.

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.

Menšík v Montrealu nezaváhal a postoupil do osmifinále

Jakub Menšík pokračuje na turnaji Masters v Montrealu. Český tenista zvládl duel třetího kola s Térencem Atmanem a zvítězil 7:5, 6:4. Během celého utkání nepřišel ani jednou o podání a po hodině a 41 minutách proměnil první mečbol. V osmifinále doplnil Jiřího Lehečku.

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama