-0.6 C
Czech
Pátek 21. listopadu 2025
TenisMurray znovu sní o Wimbledonu. Vyhnul se operaci kotníku

Murray znovu sní o Wimbledonu. Vyhnul se operaci kotníku

Andy Murray, trojnásobný grandslamový šampion, potvrdil, že nebude muset podstoupit operaci zraněného kotníku. To zvyšuje naději na jeho účast na letošním Wimbledonu.

Šestatřicetiletá tenisová hvězda se potýkala s problémy s kotníkem během porážky na Miami Open proti Tomáši Macháčovi. Panovaly tak obavy o jeho účast na prestižním turnaji SW19.

Murray již dříve na konci března oznámil, že kvůli přetrženým vazům v kotníku vynechá následující dva turnaje. Jeho lékařský tým tehdy údajně „pokračoval v přezkoumávání možností“. Nedávná zpráva, že operace není nutná, však vzbudila optimismus ohledně jeho uzdravení.

Přestože nebylo uvedeno žádné konkrétní datum Murrayho návratu, podle deníku The Sun jeho rehabilitace probíhá dobře. French Open, které začíná na konci května, však může být pro jeho návrat ještě příliš brzy.

Četná zranění a brzký odchod do důchodu

Murrayho případná účast na Wimbledonu, který začíná 1. července, je obzvláště významná, protože se očekává, že bude jeho poslední. Svůj blížící se odchod do tenisového důchodu naznačil již dříve v tomto roce, když prohlásil: „Po letošním létě už neplánuji moc hrát.“

Skotský tenista, který získal wimbledonský titul ve dvouhře mužů v letech 2013 a 2016, se od roku 2017 nedostal do druhého týdne turnaje. Loni ho ve druhém kole vyřadil pátý nasazený Stefanos Tsitsipas.

Murray má za sebou několik náročných let, kdy bojoval s četnými zraněními a na kurty se vracel dlouho poté, co mnozí očekávali jeho odchod do tenisového důchodu. Murray se zamyslel nad svou kariérou a emocionální daní za nedávný odchod z Miami Open a řekl: „Teď se těším na konec, dám do toho v příštích měsících všechno a budu doma s rodinou.“

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Oleksandr Usyk se vzdal pásu WBO. Přebral ho Fabio Wardley

Britský boxer Fabio Wardley se ocitl v nečekané, ale velmi výhodné pozici. Poté, co se ukrajinský šampion Oleksandr Usyk rozhodl vzdát titulu WBO v těžké váze, byl právě Wardley oficiálně povýšen na nového držitele pásu. Podle něj je však Usykovo rozhodnutí těžko pochopitelné, a to zejména proto, že se světový šampion vzdal titulu v momentě, kdy byl povinen čelit právě Wardleymu.

Ferrari pod tlakem? Hamilton a Leclerc mírní napětí 

Lewis Hamilton a Charles Leclerc poprvé reagovali na ostré výroky předsedy Ferrari Johna Elkanna, podle něhož by „piloti měli méně mluvit a více se soustředit na práci“. Oba jezdci zdůraznili, že kritika byla míněná konstruktivně, a že vztahy uvnitř týmu zůstávají pevné.

Dostál zářil v bráně Anaheimu, Gudas přidal gól i bitku a Tomášek skóroval za Edmonton

Lukáš Dostál předvedl proti Bostonu 36 zákroků a dovedl Anaheim k další domácí výhře 4:3. V utkání zaujal i Radko Gudas, který vstřelil svůj první gól v sezoně a pustil se do bitky. Na druhé straně bodovali David Pastrňák a Pavel Zacha. Další český útočník David Tomášek skóroval ve Washingtonu, ale porážku Edmontonu 4:7 neodvrátil.

Perušič se Schweinerem postupují do čtvrtfinále světového šampionátu

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem uspěli v osmifinále mistrovství světa v Adelaide. Český pár porazil portugalskou dvojici Joao Pedrosa a Hugo Campos dvakrát 21:16 a 21:18. Obhájci titulu tak pokračují v cestě turnajem, kde je nyní čeká německé duo Nils Ehlers a Clemens Wickler.

Skotsko zdolalo Dánsko 4:2 a míří na mistrovství světa 

Skotsko se po dlouhých 26 letech vrací na mistrovství světa. Reprezentanti trenéra Steva Clarka porazili před publikem na Hampden Park oslabené Dánsko 4:2 a zajistili si přímý postup na světový šampionát, což je první účast od roku 1998. O historickém triumfu rozhodly dvě branky v nastavení z kopaček Kierana Tierneyho a Kennyho McLeana.

LeBron James překonal další rekord. Začal svou 23. sezonu

LeBron James napsal další kapitolu basketbalových dějin. Když v úterý večer nastoupil k utkání proti Utahu, zahájil svou 23. sezonu v NBA, čímž se usadil na prvním místě historických tabulek. Čtyřicetiletý veterán překonal Vince Cartera, který odehrál 22 po sobě jdoucích sezon.

České beachvolejbalistky zaskočily favorizovaný tým USA a míří na MS do osmifinále

Kylie Neuschaeferová s Martinou Maixnerovou překvapily celý turnaj. České hráčky vyřadily nasazené čtyřky Terese Cannon a Megan Kraft. Výhra 21:12 a 21:14 posunula pár až do osmifinále. Obě hráčky se navíc dostaly do hlavní soutěže na poslední chvíli, což jejich postup ještě zvýrazňuje. Další český pár Marie Sára Štochlová s Markétou Svozilovou naopak vypadl po těsné bitvě s Němkami Sandrou Ittlingerovou a Annou Lenou Grüneovou.

Perušič a Schweiner jsou na MS v osmifinále

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem zvládli vstup do vyřazovací části mistrovství světa v Adelaide. Obhájci titulu porazili chilské bratrance Estebana a Marca Grimaltovy po třísetové bitvě. Kylie Neuschaeferová s Martinou Maixnerovou uspěly v předkole play off proti paraguayské dvojici Giuliana Poletti, Michelle Valiente.

Německo deklasovalo Slovensko 6:0 a míří na mistrovství světa

Německá reprezentace si zajistila přímý postup na mistrovství světa 2026 drtivou výhrou 6:0 nad Slovenskem v Lipsku. Tým Juliana Nagelsmanna zvládl rozhodující duel ve skupině A bez zaváhání a soupeře zlomil čtyřmi góly už v prvním poločase.

Jake Paul a Anthony Joshua potvrdili zápas

Boxerský svět čeká jeden z nejpřekvapivějších duelů posledních let. Jake Paul potvrdil, že 19. prosince nastoupí v Miami proti Anthonymu Joshuovi, bývalému dvojnásobnému sjednocenému mistru světa těžké váhy. Osmikolový zápas v těžké váze se uskuteční v Kaseya Center na Floridě a poběží exkluzivně na Netflixu.

Luke Littler se stal světovou jedničkou. Jeho dominance je drtivá

Luke Littler pokračuje v neuvěřitelném tažení šipkařským světem. Na Grand Slam of Darts obhájil titul vítězstvím 16:11 nad Lukem Humphriesem a zároveň svého rivala připravil o pozici světové jedničky. V pouhých osmnácti letech se tak stal nejmladší světovou jedničkou v historii PDC.

Hronek je zpět a hned pomohl Canucks k výhře, Nečas drží střelecké tempo

Filip Hronek prožil úspěšný návrat do sestavy Vancouveru. Český obránce přidal dvě asistence při výhře 6:2 nad Tampou Bay a ukázal, že po tvrdém zásahu v předchozím utkání je v pořádku. Dařilo se také Martinu Nečasovi, který gólem do prázdné branky pomohl Coloradu k triumfu 4:1 nad Islanders a upevnil si pozici mezi nejlepšími střelci NHL. Asistenci si připsal také Tomáš Hertl, jehož Vegas podlehlo Minnesotě v prodloužení.

Sinner zastavil Alcaraze a znovu ovládl Turnaj mistrů

Jannik Sinner potvrdil výjimečnou sezonu a v Turíně obhájil titul na Turnaji mistrů. Ve finále porazil Carlose Alcaraze 7:6 a 7:5. Souboj aktuální světové jedničky s domácím hrdinou nabídl rychlé výměny i napjaté chvíle. Podle TenisPortal.cz rozhodly pevnější nervy Itala a jeho jistota v klíčových okamžicích.

Conor Benn převálcoval Eubanka v drtivé odvetě s dvěma knockdowny

Conor Benn se konečně dočkal. Po dvou letech sporů, odkladů, výčitek i veřejného napětí ovládl dlouho očekávanou odvetu s Chrisem Eubankem Jr. a na stadionu Tottenhamu Hotspur vyhrál jednoznačně na body. V posledním kole navíc svého rivala dvakrát poslal k zemi, čímž dal svému vítězství jasnou pečeť dominance. Verdikt rozhodčích 119–107, 118–108 a 116–110 mluví za vše.

Luke Littler otočil duel s Rockem a dostal se do semifinále

Luke Littler pokračuje ve své spanilé jízdě Grand Slamem. V dramatickém a špičkovém čtvrtfinále v anglickém Wolverhamptonu porazil Joshe Rocka 16:12 a zajistil si postup mezi nejlepší čtyři. Pokud chce udržet šanci na pozici světové jedničky, potřebuje turnaj vyhrát. A nakročeno má dobře. 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama